Oryginalny strój na Halloween. Jakie przebranie wybrać dla dziecka?

2015-10-07 13:03

Oryginalny strój na Halloween to marzenie każdego dziecka, które wybiera się na halloweenową imprezę. Jaki powinien być idealny kostium? Ładny, śmieszny, kolorowy? Nie! Powinien przede wszystkim straszyć i wywołać grozę u współtowarzyszy halloweenowej zabawy. Na pewno pomoże wybranie kostiumu mrocznej postaci. Wampiry, duchy, czarownice: to już było! Teraz czas na prawdziwe monstra!

oryginalny stroj na halloween
Autor: _photos.com Oryginalny strój na Halloween powinien przede wszystkim straszyć.

Spis treści

  1. Halloweenowa mumia
  2. Przebranie na Halloween w stylu Scooby Doo
  3. Człowiek bez głowy
  4. Polecamy wideo: Jak ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Wybierając oryginalny strój na Halloween pamiętaj, że najważniejsze jest zaskoczenie. Tym, co wywołuje u nas lęk, tak naprawdę może być wszystko: każdy z nas przecież  boi się czegoś innego. W przypadku dzieci, nietrudno znaleźć jakąś przerażającą rzecz. Najlepiej jest śledzić bajki, które są na topie i z nich wydobywać czarne charaktery. Zobacz nasze propozycje.

Halloweenowa mumia

Na pewno niezwykle efektowny będzie strój mumii. Co więcej, skomponowanie takiego stroju nie powinno nam przynieść większych problemów. Wystarczy tylko bandaż lub biały materiał pocięty na części i parę agrafek lub nitka z igłą. Żeby nie blokować ruchów dziecka, nie musimy go owijać w całości. Starajmy się, by bandaż (lub jego imitacja) był raczej lekko zawiązany na dziecku, i aby był z elastycznego (niekrępującego ruchów) materiału.

Przeczytaj też, jak pomalować twarz dziecka na Halloween>>

Przebranie na Halloween w stylu Scooby Doo

Jedne dzieci przepadają za tą bajką, inne wprost przeciwnie. Na pewno jest to dobra inspiracja, jeśli chodzi o dziecięce lęki. Potworów tu nie brakuje. Oprócz mumii, w bajce o znanym psie straszą także: yeti, potwór morski, człowiek bez głowy.

Człowiek bez głowy

Ten oryginalny strój na Halloween jest bardziej skomplikowany. Do jego przygotowania będziemy potrzebować płaszcza lub kurteczki (raczej przeznaczonej do zniszczenia i o kilka rozmiarów większej) i dwóch małych poduszek. Poduszki przymocowujemy przy ramionach. Nakładamy na płaszcz, uchylając górne guziki. Żeby twarz nie była widoczna, można przymocować czarną siateczkę lub zrobić dziurki w płaszczu. Można też pokusić się o stworzenie głowy, którą dziecko będzie trzymało w rękach np. z wydrążonej dyni. Niestety strój jest tylko na pokaz, dziecko raczej nie powinno w nim długo przebywać. Jest bardzo niewygodny, ale efektowny.

Przeczytaj również, jak urządzić dziecku przyjęcie na Halloween>>

Polecamy wideo: Jak ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Dziecku może nie wystarczyć świecąca dynia na Halloween.Jeśli planujesz wykonać dodatkowe, "upiorne" dekoracje w pokoju dziecka  koniecznie obejrzyj instrukcję wideo.