Ozdoby z makaronu: jak zrobić bombkę? [wideo krok po kroku]

2014-12-12 9:39

Ozdoby z makaronu stają się coraz bardziej popularne. I nie można się temu dziwić - łatwo się je przygotowuje i wyglądają cudownie. Jak zrobić bombkę na choinkę z makaronu? Skorzystaj z naszej instrukcji, a twoje drzewko będzie w tym roku wyglądało wyjątkowo pięknie!

Ozdoby świąteczne, ozdoby z makaronu
Autor: thinkstockphotos.com Ozdoby z makaronu są tanie i proste do wykonania.

Spis treści

  1. Ozdoby z makaronu: co trzeba kupić?
  2. Ozdoby z makaronu: jak zrobić bombkę krok po kroku?

Ozdoby z makaronu to ostatni krzyk mody. Są tanie, wyglądają pięknie i można przygotowywać je całą rodziną. Z muszelek, wstążeczek i innych rodzajów makaronu wyczarujecie cuda, jeśli skorzystacie z naszego poradnika!

>> Ozdoby świąteczne: jak zrobić Mikołaja z papieru? [wideo krok po kroku] >>

Ozdoby z makaronu: co trzeba kupić?

Do zrobienia tej ozdoby świątecznej potrzebna jest: pusta bombka steropianowa (można je kupić w pasmanteriach, sklepach papierniczych, sieciówkach), klej winylowy, makaron muszelki lub inny dowolny, złota farba w sprayu, koraliki i kokardki do ozdoby.

>> Jak zrobić choinkę z szyszki? Zobacz nasz tutorial >>

Ozdoby z makaronu: jak zrobić bombkę krok po kroku?

Krok 1. Wykonanie ozdoby z makaronu zaczynamy od zrobienia w steropianowej bombce dziurki i przełożenia przez nią zawieszki.

Krok 2. Następnie dokładnie smarujemy bombkę klejem i przyczepiamy do niej muszelki lub inny rodzaj makaronu.

Krok 3. Wyklejoną w ten sposób ozdobę z makaronu dokładnie sprayujemy. Warto to robić na papierowej gazecie, aby nie pobrudzić blatu stołu. Następnie czekamy aż spray wyschnie.

Krok 4. Nasza ozdoba z makaronu jest już prawie gotowa. Do wyschniętej bombki przyklejamy koraliki lub tasiemki, dekorując ją w wybrany przez siebie sposób. I voila! Można wieszać na choinkę.

Zobaczcie, jak zrobić inne ozdoby z makaronu:

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza