Planer ślubny - jak powinien wyglądać planer ślubny, jak go zrobić

2018-08-13 11:48

Planer ślubny bardzo ułatwia przygotowania i organizacją zarówno ślubu, jak i wesela. Planer ślubny to pomoc, w którą powinna uzbroić się każda para młoda. Jak powinien wyglądać planer ślubny i jak zrobić go samodzielnie?

planner ślubny
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Planer ślubny – co to jest?
 2. Planer ślubny – do czego służy?
 3. Planer ślubny – jak powinien wyglądać?
 4. Planer ślubny – jak go zrobić?
 5. Planer ślubny w formie aplikacji
 6. Planer ślubny - gotowe szablony

Planer ślubny – co to jest?

Planer ślubny to taki swoisty organizer ślubny, pomocnik zawierający wszystkie niezbędne informacje dotyczące planowanego ślubu i wesela. Planer ślubny może mieć formę elektroniczną np. w postaci dokumentu z tabelkami lub narzędzia online, albo formę papierową – wówczas jest to typowy organizer, w którym ręcznie dokonujemy zapisków.

Planer ślubny – do czego służy?

Planer ślubny to narzędzie, które ma pomóc w organizacji ślubu i wesela. To pomocnik pary młodej, dzięki któremu można mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy. Umożliwia również uporządkowanie wszystkich formalności, spraw do załatwienia, co znacząco ułatwia przygotowania.

Planer ślubny – jak powinien wyglądać?

Najlepiej jeśli planer ślubny będzie nie tylko wygodny w obsłudze i praktyczny, ale i ładny. Może bowiem stanowić wspaniałą pamiątkę, do której będziemy wracali latami i przypominali sobie wszystkie szczegóły planowania tego ważnego dnia.

Poza estetyką wykonania, planer musi zawierać wszystkie niezbędne elementy. Są to:

 • miejsce na własne notatki i dopiski,
 • lista zadań do zrobienia razem z kalendarzem,
 • lista niezbędnych dokumentów,
 • szczegółowo rozpisany dzień ślubu,
 • miejsce na planowanie garderoby pary młodej,
 • miejsce na planowanie oprawy muzycznej, filmowej i fotograficznej,
 • miejsce na planowanie ustawień stołów podczas wesela,
 • lista gości,
 • zarządzanie budżetem ślubnym,
 • opcjonalnie pamiętnik.

Zobacz:

Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

Wierszyki i cytaty na zaproszenia ślubne - propozycje

Życzenia ślubne śmieszne i krótkie - propozycje

Najlepsze gotowe życzenia ślubne

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia

Planer ślubny – jak go zrobić?

Wszystko zależy od tego, w jakiej formie chcemy taki planer prowadzić. Jeśli dużo czasu spędzamy przed komputerem, dobrze jest założyć sobie folder, w którym będziemy gromadzić wszystkie ważne zapiski, daty, wyliczenia, plany związane z uroczystością.

Z sieci możemy pobrać wzór takiego planera do wypełnienia lub stworzyć go samodzielnie np. w programie do tworzenia tabelek. Jest też możliwość stworzenia takiego planera ślubnego online, na specjalnej dedykowanej temu stronie.

Planer ślubny w formie aplikacji

Dużym ułatwieniem są dziś aplikacje na telefon – wystarczy ściągnąć planer ze sklepu z aplikacjami i zainstalować na swojej komórce. Potem wystarczy systematycznie uzupełniać dane w takim planerze.

To wygodna forma pomocnika ślubnego, bo ma wbudowaną również funkcję przypominania nam o niektórych kwestiach za pomocą sygnałów dźwiękowych. Nie ma więc obaw, że o czymś zapomnimy lub czegoś nie dopilnujemy.

Planer ślubny - gotowe szablony

Najbardziej pracochłonny jest planer papierowy, ale i tu z pomocą przychodzą nam różne gotowe rozwiązania. W księgarniach możemy nabyć specjalne ślubne organizery (są naprawdę piękne, koszt od 40 zł do 80 zł) lub ściągnąć i wydrukować szablony dostępne online.

Planer ślubny można również zamówić już spersonalizowany – wówczas będzie zawierał nasze dane.

Oto kilka stron, które oferują darmowe planery ślubne:https://wedding.pl/organizer-slubnyhttps://wedbook.pl/organizer-slubny/https://www.venarti.pl/blog/post/8-jak-dobrze-zaplanowac-slub-niezbednik-slubny-pdfhttps://www.notatnikweselny.pl/https://www.weselezklasa.pl/logowanie/planner/

QUIZ Tradycje na polskich weselach. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Gdzie odbywa się błogosławieństwo pary młodej?