Planer ślubny - jak powinien wyglądać planer ślubny, jak go zrobić

2018-08-13 11:48

Planer ślubny bardzo ułatwia przygotowania i organizacją zarówno ślubu, jak i wesela. Planer ślubny to pomoc, w którą powinna uzbroić się każda para młoda. Jak powinien wyglądać planer ślubny i jak zrobić go samodzielnie?

planner ślubny
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Planer ślubny – co to jest?
 2. Planer ślubny – do czego służy?
 3. Planer ślubny – jak powinien wyglądać?
 4. Planer ślubny – jak go zrobić?
 5. Planer ślubny w formie aplikacji
 6. Planer ślubny - gotowe szablony

Planer ślubny – co to jest?

Planer ślubny to taki swoisty organizer ślubny, pomocnik zawierający wszystkie niezbędne informacje dotyczące planowanego ślubu i wesela. Planer ślubny może mieć formę elektroniczną np. w postaci dokumentu z tabelkami lub narzędzia online, albo formę papierową – wówczas jest to typowy organizer, w którym ręcznie dokonujemy zapisków.

Planer ślubny – do czego służy?

Planer ślubny to narzędzie, które ma pomóc w organizacji ślubu i wesela. To pomocnik pary młodej, dzięki któremu można mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy. Umożliwia również uporządkowanie wszystkich formalności, spraw do załatwienia, co znacząco ułatwia przygotowania.

Planer ślubny – jak powinien wyglądać?

Najlepiej jeśli planer ślubny będzie nie tylko wygodny w obsłudze i praktyczny, ale i ładny. Może bowiem stanowić wspaniałą pamiątkę, do której będziemy wracali latami i przypominali sobie wszystkie szczegóły planowania tego ważnego dnia.

Poza estetyką wykonania, planer musi zawierać wszystkie niezbędne elementy. Są to:

 • miejsce na własne notatki i dopiski,
 • lista zadań do zrobienia razem z kalendarzem,
 • lista niezbędnych dokumentów,
 • szczegółowo rozpisany dzień ślubu,
 • miejsce na planowanie garderoby pary młodej,
 • miejsce na planowanie oprawy muzycznej, filmowej i fotograficznej,
 • miejsce na planowanie ustawień stołów podczas wesela,
 • lista gości,
 • zarządzanie budżetem ślubnym,
 • opcjonalnie pamiętnik.

Zobacz:

Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

Wierszyki i cytaty na zaproszenia ślubne - propozycje

Życzenia ślubne śmieszne i krótkie - propozycje

Najlepsze gotowe życzenia ślubne

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia

Planer ślubny – jak go zrobić?

Wszystko zależy od tego, w jakiej formie chcemy taki planer prowadzić. Jeśli dużo czasu spędzamy przed komputerem, dobrze jest założyć sobie folder, w którym będziemy gromadzić wszystkie ważne zapiski, daty, wyliczenia, plany związane z uroczystością.

Z sieci możemy pobrać wzór takiego planera do wypełnienia lub stworzyć go samodzielnie np. w programie do tworzenia tabelek. Jest też możliwość stworzenia takiego planera ślubnego online, na specjalnej dedykowanej temu stronie.

Planer ślubny w formie aplikacji

Dużym ułatwieniem są dziś aplikacje na telefon – wystarczy ściągnąć planer ze sklepu z aplikacjami i zainstalować na swojej komórce. Potem wystarczy systematycznie uzupełniać dane w takim planerze.

To wygodna forma pomocnika ślubnego, bo ma wbudowaną również funkcję przypominania nam o niektórych kwestiach za pomocą sygnałów dźwiękowych. Nie ma więc obaw, że o czymś zapomnimy lub czegoś nie dopilnujemy.

Planer ślubny - gotowe szablony

Najbardziej pracochłonny jest planer papierowy, ale i tu z pomocą przychodzą nam różne gotowe rozwiązania. W księgarniach możemy nabyć specjalne ślubne organizery (są naprawdę piękne, koszt od 40 zł do 80 zł) lub ściągnąć i wydrukować szablony dostępne online.

Planer ślubny można również zamówić już spersonalizowany – wówczas będzie zawierał nasze dane.

Oto kilka stron, które oferują darmowe planery ślubne:https://wedding.pl/organizer-slubnyhttps://wedbook.pl/organizer-slubny/https://www.venarti.pl/blog/post/8-jak-dobrze-zaplanowac-slub-niezbednik-slubny-pdfhttps://www.notatnikweselny.pl/https://www.weselezklasa.pl/logowanie/planner/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza