Pomysł na prezent dla 9-latka. Zabawki i gry dla 9-latków

2016-11-29 9:43

Pomysłów na prezent dla 9-latka jest wiele, jednak przede wszystkim powinien on być dostosowany do możliwości dziecka, wieku i oczywiście zainteresowań. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla 9-latka - koniecznie skorzystajcie z naszych propozycji. Wśród nich znajdziecie zabawki i gdy edykacyjne, puzzle, gry komputerowe, zdalnie sterowane samochody i wiele innych pomysłów na prezent dla dziewięciolatka!

Pomysł na prezent dla 9-latka
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Rozwój dziewięciolatka
  2. Gry planszowe i edukacyjne
  3. Zdalnie sterowane zabawki
  4. Gadżety elektroniczne
  5. Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Rozwój dziewięciolatka

9-letnie dziecko potrafi już czytać, pisac i liczyć. Zdobywanie wiedzy przychodzi mu niezwykle łatwo, a z pewnością pomogą w tym podróże i rodzinne wyjścia. W tym wieku dzieci wchodzą powoli w okres dojrzewania, a co się z tym wiąże to pojawienie się wahań nastrojów. Coraz częściej chcą przebywać w swoim pokoju, a na zakazy ze strony rodziców reagują złością. Najlepszymi działaniami, jakie rodzice mogą podjąć w tym okresie będą: jasne wyznaczanie granic, wsparcie, zachowanie spokoju i przede wszystkim wysłuchanie dziecka, zawsze kiedy tego potrzebuje. 

Dziewięciolatek jest na takim etapie rozwoju i budowania własnej samodzielności, że otrzymuje od rodziców coraz więcej swobody. Dzięki temu buduje swoją niezależność. Coraz większą rolę w życiu młodego człowieka odgrywają równieśnicy. Dziewięciolatek stara się o ich aprobatę, a negatywne komentarze ze strony grupy i najbliższego otoczenia wywołują stres i poczucie wyobcowania. Rodzice powoli schodzą na drugi plan, ale nie oznacza to, że powinni spędzać z dzieckiem mniej czasu. Wręcz przeciwnie, ich wsparcie i obecność są dla 9-latka bardzo ważne, nawet jeśli o tym nie mówi. 

Dziewięciolatki mają zazwyczaj jeden lub często nawet kilka tematów, którymi się pasjonują. Rodzice powinni ułatwiać dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań. Idealny prezent dla 9-latka to taki, który nawiązuje do jego hobby. 

Gry planszowe i edukacyjne

Gry planszowe i edukacyjne mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Oprócz tego, że dzięki nim pogłębiamy wiedzę i integrujemy się rodzinnie - uczymy również dzieci przeżywać emocje. Szczęście i radość, kiedy wygrywamy; smutek, kiedy odpadamy z gry i rozczarowanie podczas przegranej. Popularne planszówki mają znacznie więcej zalet: rozwiją słownictwo, uczą logicznego myślenia, koncentracji i cierpliwości. Gry planszowe i edukacyjne to doskonały pomysł na prezent dla 9-latka. Jednak zanim wybierzemy konkretny produkt dostosujmy go do wieku dziecka. Jeśli gra będzie za łatwa szybko się znudzi, z kolei jeśli będzie zbyt trudna może budzić u dziecka frustracje. 

Idealnym i rozwijającym pomysłem na prezent dla 9-latka będą również klocki. Pozwalają na rozwijanie wyobraźni i poprawianie sprawności manualnej. Oczywiście dzieci bez względu na pokolenie uwielbiają klocki Lego. 

Pomysły na prezenty dla 8-latka >>>

Prezenty dla 9-latka
Autor: materiały prasowe

Fot. Monopol gra strategiczna 109 zł, Było sobie życie gra planszowa 59zł, Jenga 59 zł, Rebel Jungle Speed gra towarzyska 80 zł, Lego Ninjago 115zł, Scrabble 89 zł, Lexo Nexo 89 zł, Sprytny robot Krab zabawka naukowa 49 zł,

Zdalnie sterowane zabawki

Zdalnie sterowane zabawki to idealny prezent dla 9-letniego chłopca. Możemy wybrać zdalnie sterowany samochód, samolot czy dźwig. Dla dziewczynek świetnie sprawdzają się zabawki interaktywne. Wielokanałowe sterowanie w zabawkach pozwala na sprawne sterowanie nawet dużymi przedmiotami. Dzięki tego typu zabawkom dziecko ćwiczy zdolności manualne i rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Przekąski do samochodu dla dziecka >>>

Zabawki zdalnie sterowane
Autor: materiały prasowe

Fot. Rastar Audi TT 85zł, New Bright,Power Horse koparka 190zł, New Bright Łódż podwodna 180 zł, Carrera Off Road Power Hunter 1:14 28zł, Carrera RC 290 zł, Star Wars Episode 7 Sokół Millenium 265zł

Gadżety elektroniczne

Gadżety elektroniczne to jedna z najpopularniejszych kategorii prezentowych dla dzieci 9+. Największą popularnością cieszą się smartwatche, które współpracują ze smartfonami, komputerami i tabletami posiadającymi wbudowaną funkcję Bluetooth w wersji (przynajmniej) V2.0 . Prawdziwym hitem są również minidrony i okulary 3D. Dzięki nim przenosimy się w świat wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy, że do okularów włożymy smartfon i uruchominy jedną z dedykowanych aplikacji. Okulary 3D to prawdziwy must have wsród nastolatków.

Prezenty dla 9-latka
Autor: materiały prasowe

Fot. Garett Smartwatch 180zł, Garett Smartwacht Fitness 199zł, Okulary 3D Mattel 115zł, Okulary 3d Garett VR2 160zł, Carrera, Quadrocopter CRC X1, zdalnie sterowany 150 zł, Hama słuchawki nauszne Joy 75zł, Hama słuchawki douszne Flip Flop 25zł,

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza