Prezent dla teściowej - propozycje pięknych prezentów dla teściowej na święta

2018-11-23 16:34

To duże wyzwanie, aby wybrać właściwy prezent dla teściowej. Powinien sprawić przyjemność, a jednocześnie być na tyle skromny, aby nie wprawić obdarowanej w zakłopotanie. Mamy kilka pomysłów na prezent świąteczny dla teściowej i chętnie się nimi podzielimy.

Prezent dla teściowej
Autor: Getty images Jaki prezent podarować teściowej na święta?

Spis treści

 1. Jak wybrać prezent dla teściowej?
 2. Prezent dla teściowej, z którą jesteś blisko
 3. Niezobowiązujący prezent dla teściowej
 4. Propozycje prezentów dla teściowej do 50 zł
 5. Propozycje prezentów dla teściowej do 100 zł
 6. Propozycje prezentów dla teściowej powyżej 100 zł

Prezent dla teściowej - poradnik:

 1. Jak wybrać prezent dla teściowej?
 2. Prezent dla teściowej, z którą jesteś blisko
 3. Niezobowiązujący prezent dla teściowej
 4. Propozycje prezentów dla teściowej do 50 zł
 5. Propozycje prezentów dla teściowej do 100 zł
 6. Propozycje prezentów dla teściowej powyżej 100 zł

O teściowych mówi się różnie. Czasem z humorem i nutką ironii, często z nie skrywaną sympatią. Jednak niezależnie od tego, czy teściowa jest osobą "do rany przyłóż", czy też stosunki z nią ograniczacie do niezbędnego minimum, jest to mama najbliższej waszemu sercu osoby. Choćby dlatego należy jej się szacunek, który możemy okazać za pomocą przemyślanego prezentu dla teściowej.

Jak wybrać prezent dla teściowej?

Jeśli kompletnie nie macie pomysłu, co lubi teściowa lub co mogłoby jej sprawić przyjemność, warto poprosić swoją drugą połówkę o pomoc. To w końcu jest jej/jego mama, więc najlepiej będzie zasięgnąć informacji u źródła.

Jeśli prezent chcecie wybrać samodzielnie i zrobić nim niespodziankę nie tylko teściowej, zawsze możecie zdecydować się na prostą i bezpieczną wersję: pudełeczko ulubionej kawy lub herbaty albo markowe czekoladki. To miłe i niezobowiązujące prezenty. Jeśli jednak wolicie bardziej osobisty prezent, który zostanie z tą osobą na dłużej, poszukajcie czegoś zgodnego z upodobaniami obdarowywanej, ale nie nazbyt zobowiązującego.

Prezent nie powinien wywoływać poczucia, że należy się odwdzięczyć.

Czytaj:

Prezent dla rodziców: 10 pomysłów na prezent na święta dla rodziców

Prezent dla cioci - jakie prezenty świąteczne są odpowiednie dla cioci?

Prezent dla teściowej, z którą jesteś blisko

Jeśli z teściową łączą cię naprawdę dobre lub nawet zażyłe stosunki, możesz pokusić się na bardziej osobisty prezent. Zapewne znasz jej upodobania i preferencje. Wiesz jakie ma hobby, a czego nie znosi. Wykorzystaj tę wiedzę do przygotowania prezentu. Warto dodać także osobistą dedykację, umieścić na prezencie grawer lub napis, przypominający o twojej sympatii.

Niezobowiązujący prezent dla teściowej

Jeśli nie łączy Cię z teściową szczególna nić sympatii czy duża zażyłość, a mimo to chcesz przygotować dla niej miły upominek, postaw na prezenty niezbyt osobiste. Ciekawą opcją jest wykupienie karty prezentowej lub vouchera, dzięki którym obdarowywana może wybrać sobie sama prezent z oferty jakiegoś sklepu, na przykład księgarni czy drogerii.

Możesz kupić butelkę dobrego wina lub coś praktycznego. Do takiego prezentu warto dodać życzenia, miłe i subtelne, raczej bez nadmiernej wylewności. Chyba że chcesz zacieśnić i ocieplić stosunki, wtedy skorzystaj z rad podanych wyżej.

Propozycje prezentów dla teściowej do 50 zł

Propozycje prezentów dla teściowej do 100 zł

 

 

Propozycje prezentów dla teściowej powyżej 100 zł

 

Kto przynosi prezenty świąteczne w tych krajach?

Pytanie 1 z 10
W Grecji dzieci dostają prezenty 1 stycznia, a przynosi je:
Zdjęcie

https://www.ceneo.pl/12271318