Prezenty na Dzień Babci i Dziadka: 7 pomysłów na własnoręcznie robione upominki

2023-01-16 11:24

Najwięcej radości sprawia zawsze własnoręcznie zrobiony prezent na Dzień Babci i Dziadka. To podarunek, w który wnuki wkładają całe swoje serce, zaangażowanie i czas. Sprawdźcie, jak samodzielnie wykonać piękny ręcznie robiony prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka
Autor: thinkstockphotos.com Dziadkowie odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rolę. Jak najczęściej dziękujmy im za troskę i miłość!

Własnoręcznie przygotowany prezent dla babci i dziadka zawsze cieszy najbardziej. Nie liczy się tutaj, ile zapłacimy, ale ile pracy i uczucia zostanie włożone w podarunek. Jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka możecie zrobić ręcznie w domu? Skorzystajcie z naszych propozycji!

Spis treści

  1. Własnoręczny prezent na Dzień Babci i Dziadka - słodkie lekarstwa na zły humor
  2. Ręcznie robiona poduszka z haftem
  3. Własnoręczne upominki dla babci i dziadka - ramka 
  4. Prezent dla babci samodzielnie zrobiony - malowane kubki
  5. Ręcznie robione figurki z masy solnej 
  6. Zakładki do książki DIY
  7. Życzenia na każdy dzień dla Babci i Dziadka

Własnoręczny prezent na Dzień Babci i Dziadka - słodkie lekarstwa na zły humor

Zwykłe pudełeczko na tabletki, z rozpisanymi dniami tygodnia z pewnością przyda się osobom zażywającym regularnie leki. Ale Dzień Babci i Dziadka to święta wesołe!

Z pewnością wywołacie uśmiechy na twarzach obdarowywanych, jeśli zaskoczycie ich zawartością pudełeczka – przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przydzielić dziadkom słodkości na każdy dzień. W poniedziałek kostki czekolady, we wtorek cukierki, w środę precelki… Tabletkowe etui kupicie w aptece za kilka złotych a jeśli dodatkowo udekorujecie je naklejanymi kwiatkami, koralikami lub innymi ozdobami - staną się wyjątkowe, jak samo dziadkowie.

Czytaj:  Babcia i dziadek: jaką rolę odgrywają w życiu dziecka?

Ręcznie robiona poduszka z haftem

Jeśli maluch dopiero stawia pierwsze kroki z igłą i nitką, to będzie to najlepszy czas na zaproszenie go do wyhaftowania miłego napisu lub podobizny dziadków! Doskonałym pomysłem będzie poduszka z napisem, ewentualnie, jeśli dziecko jest starsze, ze zwierzątkiem albo serduszkiem.

Własnoręczne upominki dla babci i dziadka - ramka 

Idealnym prezentem Dzień Babci i Dziadka, który zawsze się sprawdzi, są zdjęcia! Na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie elektroniczna ramka na zdjęcia. „Pusty" gadżet być może nie zachwyci, jednak uzupełniony o fotografie z różnych okresów – z pewnością! Warto zachęcić dziecko do samodzielnego stworzenia pokazu zdjęć.

Mogą to być fotografie zrobione specjalnie na te okazję albo wybór tych z dziadkami. Można też je upiększyć graficznie, nałożyć filtry, dodać podpisy... Jeśli dysponujecie starymi fotografiami dziadków z młodości, spróbujcie przygotować analogiczne zdjęcia wnuczków – tworzenie scenografii oraz strojów sprzed dziesiątek lat będzie wspaniałą zabawą, połączoną z podróżą w czasie.

Prezent dla babci samodzielnie zrobiony - malowane kubki

Dziadkowie są fanami popołudniowej herbatki? Warto uprzyjemnić im ten rytuał, dając w prezencie udekorowane przez wnuków filiżanki bądź kubki. Zestawy znajdziecie w większości sklepów plastycznych, ale dla lepszego efektu można również kupić oddzielnie farbki, a oddzielnie kubki.

Jako miły dodatek, na pewno dobrze sprawi się oryginalna herbata z herbaciarni – pozwólmy dziecku wybrać kombinację smaków i zapakować ją w ozdobny woreczek. Wymyślcie wspólnie dedykowany wierszyk, opisujący poszczególne składniki herbatki, np. „Dziadek lubi róże, więc w herbacie są na górze....”, „owoce cytrusowe są dla dziadka bardzo zdrowe...”.

Ręcznie robione figurki z masy solnej 

Babcia zbiera zawieszki z aniołkami? A może jest fanką kotów? Dziadek uwielbia psy? Z masy solnej możecie wykonać dowolną figurkę bądź zawieszkę, która stanie się pięknym spersonalizowanym prezentem. Postarajmy się, aby odzwierciedlała hobby obdarowywanego i była kolorowa!

Czytaj: Nie uwierzysz, że one są już babciami! Te znane kobiety mają wnuki

Szkoła dla babci i dziadka - czy warto uczyć dziadków wychowania dzieci?

Zakładki do książki DIY

Dziadkowie są zapalonymi czytelnikami? Jeśli tak, zakładka będzie doskonałym prezentem! Oczywiście wykonajcie ją własnoręcznie – możecie do niej dokleić zdjęcia dziecka albo udekorować suszonymi kwiatami, liśćmi, itp. Zakładka nie musi być papierowa – spróbujcie poeksperymentować z materiałami i ozdobić listewkę.

Życzenia na każdy dzień dla Babci i Dziadka

Kalendarz „hand made” wypełniony cytatami, zdjęciami i życzeniami na pewno wzruszy dziadków. Można wyciąć kalendarzowe kartki z poprzednich lat i nakleić je na tekturki, połączone ozdobnym sznureczkiem.

Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie gotowego kalendarza – kolorowanie kartek, wypełnienie poszczególnych dni inspirującymi cytatami i zapewnieniami o miłości do dziadków. Koniecznie wkomponujcie daty ważnych wydarzeń, pokazując dziadkom, że pamiętacie np. o ich rocznicy ślubu, imieninach, itp.

Do prezentu obowiązkowo należy dołączyć ręcznie robioną kartkę na Dzień Babci i Dziadka. Tutaj sposobów i technik mamy do wyboru mnóstwo: odciski palców, bibułka, produkty spożywcze np. pomalowane makaroniki, guziki i wstążki, farby, kredki, mulina… Pamiętajcie, pomysłów jest nieskończenie wiele - ogranicza Was tylko wyobraźnia!