Stroik świąteczny, czyli zielony dom na święta [GALERIA]

2015-12-08 14:55

Stroik świąteczny to niezbędny element bożonarodzeniowych dekoracji - dodaje każdemu wnętrzu piękna i ciepła. Poniżej prezentujemy więc galerię, w której znajdziecie niejeden stroik świąteczny - może stanie się ona dla was źródłem inspiracji?

Spis treści

  1. Stroik świąteczny: kupny czy hand made
  2. Stroik świąteczny: żywy czy sztuczny
  3. Stroik świąteczny: gdzie go kupić?

Choć Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskim, wszelkie tradycje, związane z choinką, ozdobami, mają zupełnie inne - pogańskie - korzenie. Już dawni Słowianie wieszali w dniu przesilenia zimowego w swoich domach zielone gałązki, będące symbolem życia i witalności. Zielone elementy w domu zawsze miały pozytywne skojarzenia, a dodatkowo przecież upiększają wnętrze. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w stroik świąteczny na Boże Narodzenie!

>>Przeczytaj również: Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - jak udekorować świąteczny stół?>>

Stroik świąteczny: kupny czy hand made

Wszystko zależy od chęci, umiejętności i wolnego czasu osoby, która ma zamiar wykonać stroik świąteczny. Jeśli postanowiłaś podjąć to wyzwanie i spróbować skonstruować go sama - zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku poniżej, na którym znajdziesz niezbędną instrukcję. Jeśli jednak nie wierzysz w swje umiejętności manualne lub nie masz czasu, bez problemu kupisz taką piękną świąteczną ozdobę w wielu sklepach. Ceny stroików są różne - od kilku do kilkudziesięciu złotych - więc na pewno znajdziesz taki, który będzie ci odpowiadał.

Stroik świąteczny: żywy czy sztuczny

To kolejne z ważnych pytań, dotyczących stroiku świątecznego. Wszystko zależy od twoich preferencji: jeśli ozdoba ma być nie tylko zielona, ale pięknie pachnieć, bardziej skłonisz się ku żywej jej wersji. Jeśli jednak ma wystarczyć na długie lata i być mniej uciążliwa - bez atrakcji w postaci odpadających igiełek - warto skusić się na sztuczny stroik świąteczny. Choć w przypadku stroików z żywymi roślinami sprawa też nie jest stracona - ozdoby, których użyjesz do jego skomponowania, zostaną przecież na przyszłe lata, konieczne będzie tylko dokupienie świeżego igliwia.

>>Przeczytaj również: Ozdoby na Boże Narodzenie - poznaj 8 propozycji>>

Stroik świąteczny: gdzie go kupić?

Elementy niezbędne do wykonania stroiku świątecznego znajdziesz w sklepach z wyposażeniem do domu - zarówno tych mniejszych, jak i dużych sieciówkach. Ozdoby pojawiają się również w hipermarketach. Na zakupy warto też się udać do... internetu, gdzie wybór dekoracji niezbędnych do stworzenia stroiku świątecznego jest olbrzymi. Jeśli zdecydujesz się na żywą ozdobę, zielone gałęzie zakupisz w szkółkach ogrodowych czy na targu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią i znalezienia odpowiedniego dla siebie stroiku świątecznego!