Stroik świąteczny, czyli zielony dom na święta [GALERIA]

2015-12-08 14:55

Stroik świąteczny to niezbędny element bożonarodzeniowych dekoracji - dodaje każdemu wnętrzu piękna i ciepła. Poniżej prezentujemy więc galerię, w której znajdziecie niejeden stroik świąteczny - może stanie się ona dla was źródłem inspiracji?

Spis treści

  1. Stroik świąteczny: kupny czy hand made
  2. Stroik świąteczny: żywy czy sztuczny
  3. Stroik świąteczny: gdzie go kupić?

Choć Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskim, wszelkie tradycje, związane z choinką, ozdobami, mają zupełnie inne - pogańskie - korzenie. Już dawni Słowianie wieszali w dniu przesilenia zimowego w swoich domach zielone gałązki, będące symbolem życia i witalności. Zielone elementy w domu zawsze miały pozytywne skojarzenia, a dodatkowo przecież upiększają wnętrze. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w stroik świąteczny na Boże Narodzenie!

>>Przeczytaj również: Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - jak udekorować świąteczny stół?>>

Stroik świąteczny: kupny czy hand made

Wszystko zależy od chęci, umiejętności i wolnego czasu osoby, która ma zamiar wykonać stroik świąteczny. Jeśli postanowiłaś podjąć to wyzwanie i spróbować skonstruować go sama - zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku poniżej, na którym znajdziesz niezbędną instrukcję. Jeśli jednak nie wierzysz w swje umiejętności manualne lub nie masz czasu, bez problemu kupisz taką piękną świąteczną ozdobę w wielu sklepach. Ceny stroików są różne - od kilku do kilkudziesięciu złotych - więc na pewno znajdziesz taki, który będzie ci odpowiadał.

Stroik świąteczny: żywy czy sztuczny

To kolejne z ważnych pytań, dotyczących stroiku świątecznego. Wszystko zależy od twoich preferencji: jeśli ozdoba ma być nie tylko zielona, ale pięknie pachnieć, bardziej skłonisz się ku żywej jej wersji. Jeśli jednak ma wystarczyć na długie lata i być mniej uciążliwa - bez atrakcji w postaci odpadających igiełek - warto skusić się na sztuczny stroik świąteczny. Choć w przypadku stroików z żywymi roślinami sprawa też nie jest stracona - ozdoby, których użyjesz do jego skomponowania, zostaną przecież na przyszłe lata, konieczne będzie tylko dokupienie świeżego igliwia.

>>Przeczytaj również: Ozdoby na Boże Narodzenie - poznaj 8 propozycji>>

Stroik świąteczny: gdzie go kupić?

Elementy niezbędne do wykonania stroiku świątecznego znajdziesz w sklepach z wyposażeniem do domu - zarówno tych mniejszych, jak i dużych sieciówkach. Ozdoby pojawiają się również w hipermarketach. Na zakupy warto też się udać do... internetu, gdzie wybór dekoracji niezbędnych do stworzenia stroiku świątecznego jest olbrzymi. Jeśli zdecydujesz się na żywą ozdobę, zielone gałęzie zakupisz w szkółkach ogrodowych czy na targu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią i znalezienia odpowiedniego dla siebie stroiku świątecznego!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza