Świąteczne filmy dla dzieci: które warto obejrzeć? [10 propozycji]

2015-11-05 11:25

Podczas Bożego Narodzenia ramówka telewizyjna pęka w szwach od filmów dla dzieci. Jest wiele propozycji wartych uwagi, które możesz włączyć dzieciom podczas przygotowań świątecznych. Istnieje też sporo produkcji, które możesz obejrzeć razem z dziećmi. Jakie świąteczne filmy dla dzieci warto obejrzeć?

Spis treści

  1. >> Czytaj także: TOP 5 filmów dla dzieci. Pamiętasz je? Sprawdź, jakie filmy włączać dzieciom >>
  2. Świąteczne filmy dla dzieci: jakie niosą przesłanie?
  3. >> Czytaj także: Filmy VOD dla dzieci nie są bezpieczne? Jak zabezpieczać treści w internecie przed dziećmi? >>
  4. Świąteczne filmy dla dzieci: które są najpopularniejsze?
  5. >> Czytaj także: Seriale dla najmłodszych: które warto pokazywać dzieciom? >>
  6. Świąteczne filmy dla dzieci: animowane czy nie?

Świąteczne filmy dla dzieci mogą nauczyć je tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych. Powszechnie wiadomo, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Nawet przy wesołym filimie komediowym można wiele dowiedzieć się o zagranicznych zwyczajach świątecznych.

>> Czytaj także: TOP 5 filmów dla dzieci. Pamiętasz je? Sprawdź, jakie filmy włączać dzieciom >>

Świąteczne filmy dla dzieci: jakie niosą przesłanie?

Świąteczne filmy dla dzieci przydają się głównie, aby umilić czas dzieciom podczas bożonarodzeniowej gorączki rodziców. Dzięki oglądaniu produkcji zagranicznych pociechy mogą nauczyć się tradycji, jakie panują w innych krajach. Mogą również zobaczyć jak wiele czasu i starań zajmuje przygotowanie idealnych świąt. Filmy dla dzieci kultywują również tradycję św. Mikołaja roznoszącego prezenty. Pomaga to zwiększyć wiarygodność rodzicom podkładającm podarki pod choinkę wtedy gdy dzieci nie patrzą.

>> Czytaj także: Filmy VOD dla dzieci nie są bezpieczne? Jak zabezpieczać treści w internecie przed dziećmi? >>

Świąteczne filmy dla dzieci: które są najpopularniejsze?

Najpopularniejszym filmem świątecznym jest "Kevin sam w domu" oraz wszystkie jego dalsze części. Tej produkcji chyba nie trzeba reklamować. Przedstawiona jest w nim historia 8-letniego chłopca z dużej rodziny, którego rodzice zapomnieli zabrać na święta.

Stacje telewizyjne co roku puszczają wiele ciekawych filmów dla dzieci. Największą oglądalnością cieszą się te animowane, np. Shrek czy Kung Fu Panda. W ostatnich latach pojawiają się jednak również inne, ciekawe produkcje, jak choćby animowane adaptacje opowiadań. W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, zresztą przepięknie zrealizowana. Produkcja Walta Disneya z 2009 roku była emitowana w polskiej telewizji dwa razy i za każdym zgromadziła przed telewizorami mnóstwo widzów. Możemy tylko mieć nadzieję, że w tym roku również będziemy mieli szansę ją zobaczyć.

>> Czytaj także: Seriale dla najmłodszych: które warto pokazywać dzieciom? >>

Świąteczne filmy dla dzieci: animowane czy nie?

Dla najmłodszych oglądaczy najlepiej wybrać bajki animowane. Wyobraźnia małych dzieci jest bardzo bujna, więc spodobają im się wszystkie komputerowo stworzone postacie. Dla starszych dzieci wybierz filmy familijne, które możesz obejrzeć razem z nim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza