Sylwester w domu: pomysły na dobrą zabawę bez wychodzenia na wielki bal

2022-12-27 12:36

By się dobrze bawić w sylwestra, nie trzeba uczestniczyć w dużej zorganizowanej imprezie i wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Wystarczy odrobina kreatywności, by nawet sylwestra w domu uczynić imprezą roku. Jakie pomysły zagwarantują waszej rodzinie świetną zabawę?

para ze sztucznymi ogniami w sylwestra
Autor: materiały prasowe Sylwester w domu: pomysły na dobrą zabawę bez wychodzenia na wielki bal

Sylwester w domu to rzeczywistość wielu przyszłych i młodych mam. Kobiety w ciąży, zwłaszcza w ostatnich tygodniach przed porodem, rzadko kiedy czują się na siłach, aby uczestniczyć w hucznej imprezie sylwestrowej. Unikają tłumu, hałasu i zmęczenia. Młode mamy, które mają w domu noworodka, niemowlaka czy kilkulatka, są natomiast po prostu uziemione - z tak malutkim dzieckiem, które chodzi spać po godzinie 19 trudno wyjść na przyjęcie nawet do znajomych.

Ale Sylwester w domu nie oznacza całkowitej rezygnacji z powitania Nowego Roku! Możesz bawić się u siebie, z rodziną i spędzić tę wyjątkową noc w ciekawy i tani sposób. Oto nasze pomysły.

Spis treści

  1. Sylwestrowy bal przebierańców
  2. Impreza na sylwestra wspólnymi siłami
  3. Sylwestrowa impreza tylko we dwoje
  4. Nie zawsze musi być impreza
  5. Sylwestrowa impreza w domu z fajerwerkami!
Sylwester marzeń w TVP2: Czym gwiazdy zaskoczą publiczność w tym roku?

Sylwestrowy bal przebierańców

Nie tylko dzieci będą mieć frajdę z balu przebierańców. Również i dorosłym zabawa z odrobiną szaleństwa na pewno przypadnie do gustu. Tylko od nas zależy, jaki motyw przewodni będzie panował na imprezie.

Jeśli w zabawie sylwestrowej ma uczestniczyć wiele dzieci, najlepiej wziąć pod uwagę ich upodobania. Może marzą o imprezie w stylu pirackim, sportowym albo o przyjęciu z księżniczkami i rycerzami. Wyczarowanie takiej zabawy to żaden kłopot – wystarczą odpowiednie stroje i tematyczne akcesoria.

Jeżeli ma to być przyjęcie dla dorosłych, postawmy na zabawę retro. Styl lat 60. lub 80. to nie tylko bogaty wybór kreacji sylwestrowych ale również i muzyki. Taka impreza pozwoli wszystkim przenieść się w sentymentalną podróż, a to gwarantuje najlepszą zabawę.

By dodać przyjęciu jeszcze więcej charakteru, nie zapominajmy również o dekoracjach. W większości przypadków można je wykonać samodzielnie, co znacznie zminimalizuje sylwestrowe wydatki. To jednak nie jest jedyna propozycja.

Impreza na sylwestra wspólnymi siłami

Nie ma jak imprezy składkowe. Wystarczy zgrane towarzystwo, w którym zawsze świetnie się czujemy, by rozkręcić każdą imprezę. Jak wiadomo, najlepsze są imprezy spontaniczne. By ograniczyć koszty, najlepiej podzielić się przygotowaniem menu z pozostałymi uczestnikami przyjęcia.

Jeśli obawiamy się, że nasze dzieci nie będą się dobrze bawić na takiej imprezie – warto pomyśleć, by zaprosić również ich przyjaciół. Wspólne nocowanie i zabawa z pewnością będą niezapomnianym wspomnieniem sylwestrowym.

Czytaj: Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

Życzenia noworoczne - gotowe życzenia do pobrania

Sylwestrowa impreza tylko we dwoje

Jeśli jesteśmy domatorami i brakuje nam chwil we dwoje, warto wykorzystać sylwestra jako okazję do spędzenia tego czasu sam na sam. Kolacja przy świecach, dobry film, nastrojowa muzyka i picie szampana w wannie mogą zwiastować niezapomnianą randkę.

Jeśli mamy dzieci, warto na tę jedną noc poprosić o opiekę np. babcię i dziadka. Dzięki temu sylwestrowa noc będzie również przyjemnym urlopem od codziennych obowiązków.

Nie zawsze musi być impreza

Nie każdy sylwester musi być zabawą z fajerwerkami i głośną muzyką. Udane świętowanie może opierać się na świętowaniu z pasją. Uwielbiasz stare kino – zaproponuj domownikom lub przyjaciołom seans z najlepszymi filmami klasyki kina.

Pasjonujesz się gotowaniem – zaproś przyjaciół na wspólne gotowanie. Pomysłów jest całe mnóstwo – możesz urządzić wieczór karaoke lub noc grania w gry planszowe. Taki sylwester ma wiele uroku, a co najważniejsze – można go spędzić z dziećmi, które również będą się na pewno świetnie bawić.

Sprawdź: Świąteczne filmy: top 10 filmów na święta

Sylwestrowa impreza w domu z fajerwerkami!

By urozmaicić domowego sylwestra, warto wpleść w niego element szaleństwa. Mogą to być fajerwerki odpalane przed domem. Każdego roku kolejne miasta rezygnują ze strzelania fajerwerkami na miejskich sylwestrach. Jednak prywatne pokazy pirotechniczne są nadal legalne.

Wybierając petardy jako rozrywkę pamiętaj aby nie przeciągać strzelania w nieskończoność. Kilka minut strzelania o północy w zupełności wystarczy, aby nacieszyć się kolorowymi fajerwerkami i nie straszyć zwierząt.

Możesz również wybrać inną opcję noworocznego szaleństwa – niezapowiedziane odwiedziny u sąsiadów. O północy można przejść się po znajomych sąsiadach i osobiście życzyć im szczęśliwego nowego roku. Kto wie, może będzie to początek nowej zabawy, w której będzie uczestniczyć cała sąsiedzka brać, a impreza przeniesie się np. na klatkę schodową. To może być wyjątkowa noc.

Pamiętasz święta w PRLu?

Pytanie 1 z 8
W PRL ozdabiano choinkę kolorowym łańcuchem wykonanym z: