Torty komunijne - 10 wyjątkowych tortów z warszawskich cukierni

2017-02-15 11:10

Torty komunijne obowiązkowo muszą pojawić się na każdym przyjęciu komunijnym. Często tort komunijny traktujemy jako deser po uroczystym obiedzie. Jak wybrać tort komunijny? Kiedy i gdzie zamówić tort na komunię? Zobacz 10 wyjątkowych tortów z warszawskich cukierni!

Spis treści

  1. Sprawdź, ile pieniędzy dać dziecku na komunię
  2. Jak wybrać tort komunijny? 
  3. Jak powinien wyglądać tort komunijny?
  4. Ceny tortów komunijnych 
  5. Adresy cukierni warszawskich

Tort komunijny to jedna z atrakcji Pierwszej Komunii Świętej na którą czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Zazwyczaj mało kto opiera się pokusie zjedzenia kawałka tortu, dlatego jego wybór jest tak ważny i nie warto zostawiać go na ostatnią chwilę. Mamy propozycje tortów na komunię, które z pewnością zaskoczą gości efektownym wyglądem i pysznym smakiem. 

Torty komunijne zazwyczaj są w kolorze bieli, w ten sposób nawiązują do symboliki uroczystości. Często są ozdobione kwiatami, figurkami z marcepanu np. w kształcie anioła lub mają kształt otwartej księgi. Coraz częściej na tortach komunijnych pojawiają się dodatkowe elementy kolorystyczne. Najczęściej są one w pastelowych barwach: błękit, pudrowy róż czy beż. 

Sprawdź, ile pieniędzy dać dziecku na komunię

Jak wybrać tort komunijny? 

Wybierając tort na komunię musimy wybrać nie tylko jego smak, ale i kształt oraz wielkość. Przy wyborze wielkości zazwyczaj pomoże nam pracownik cukierni. Kiedy podamy liczbę gości na przyjęciu komunijnym, będzie on wiedział ile kilogramów tortu powinniśmy zamówić. Zazwyczaj stosuje się dosyć prosty przelicznik: 1 osoba - 100 g tortu. Oczywiście pod uwagę brany jest również kształt oraz krem, z którego jest wykonany. Warto pamiętać, że masa marcepanowa waży więcej, co automatycznie zwiększa ciężar toru i jego koszt. 

Kolejnym ważnym elementem tortu jest jego smak. Zazwyczaj dominują lekkie śmietanowe kremy z owocami. Najpopularniejsze smaki tortów na komunię to: śmietankowy, malinowy, truskawkowy, marcepanowy, owoce leśne oraz czekoladowy. Wybór smaków zależy od cukierni, w której zamawiamy tort. W cukierni Sowa znajdziemy takie smaki jak: chrupiąca malina, cytrynowy, pomarańczowy, pralinowy czy truflowy. Z kolei w cukierni "Ale Tort" oprócz smaków kremów możemy wybrać również różne smaki biszkoptu np. waniliowy, czekoladowy lub cytrynowy.  

Zobacz także:

Sukienki na komunię dla dziewczynek. Najładniejsze sukienki komunijne

Zobacz gotowe życzenia na komunię!

Zaproszenia na komunię

Dekoracje komunijne na stół: dekoracja stołu na komunię

 
Torty komunijne
Autor: materiały prasowe fot. Tort komunijny cukiernia Sowa

Jak powinien wyglądać tort komunijny?

Jednym z kryteriów wyboru tortu komunijnego jest jego kształt. O ile klasyczny i ponadczasowy okrągły tort jednopiętrowy lub dwupiętrowy zawsze będzie dobrym wyborem, coraz częściej pojawiają się oryginalne i artystyczne kształty tortów komunijnych. Modne kształty tortów na komunię to: anioł, otwarta księga, kielich czy gołąb pokoju. 

Torty komunijne
Autor: materiały prasowe fot. Torty komunijne cukiernia Artystyczne Torty Warszawa

Ceny tortów komunijnych 

Ceny tortów komunijnych są uzależnione od cukierni, w której go zamawiamy. W cukierni Cieślikowski za kilogram tortu okolicznościowego zapłacimy 99 zł, podobna cena jest u Bliklego, a w cukierni "Artystyczne Torty" za tort 10 porcji zapłacimy od 200 zł, podobne ceny obowiązują w cukierni "Ale Tort". Tort komunijny waży zazwyczaj ok 3 kg, co oznacza, że będzie to wydatek od 300 zł. 

Pierwsza Komunia Święta czyli jak zorganizować przyjęcie komunijne >>

Tort Komunijny
Autor: materiały prasowe fot. Tort komunijny Ale Tort Warszawa

Adresy cukierni warszawskich

Cukiernia Artystyczne TortyWarszawa Bielanyul. Podczaszyńskiego 31 wejście od ul.Cegłowskiejtel. 514 024 520

Cukiernia Ale TortWarszawa, Saska Kępa, ul. Zwycięzców 55tel. 791 180 770

Cukiernia SowaAl. Jerozolimskie 148 (CH Reduta)Warszawatel. 48 882 014 012

Cukiernia CieślikowskiRondo ONZAl. Jana Pawła II 18, od ul. Twardej,tel. 516 290 904

Cukiernia Blikleul. Nowy Świat 33, Warszawatel. 669 609 707

Cukiernia Stary Domul. Puławska 104 02-620 Warszawatel. (+48) 22 844 44 43

Cukiernia LUKULLUS ul. Lisowska 2301-820 Warszawatel. 607 051 505

Restauracja & Cukiernia Smaki Warszawyul. Żurawia 47/49, Warszawatel. +48 (22) 621 82 68