Ubieranie choinki: w jaki sposób ubierać choinkę? [GALERIA]

2015-12-11 10:48

Ubieranie choinki to największa tradycja całych świąt Bożego Narodzenia. Bez tego magicznego drzewka święta nie mają już takiego samego uroku. W jaki sposób ubierać choinkę, by przebiegało to w miłej i rodzinnej atmosferze?

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? >>
  2. Ubieranie choinki: czym ozdobić choinkę?
  3. >> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam >>
  4. Ubieranie choinki: w jakiej kolejności zakładać dekoracje?
  5. >> Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam >>
  6. Ubieranie choinki: gdzie ustawić choinkę?

Choinka to głowny element świątecznego nastroju. Dla dzieci jest to obowiązkowa dekoracja, w końcu to pod nią znajdują swoje wymarzone prezenty.

>> Czytaj także: Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? >>

Ubieranie choinki: czym ozdobić choinkę?

Drzewko bożonarodzeniowe można ozdobić tak naprawdę wszystkim. Wypiekane ciastka i pierniki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru będą najbardziej oryginalnymi ozdobami. Możesz również powiesić ozdoby z filcu czy steropianu. Sprawdzą się też zwykłe bombki, łańcuchy oraz kolorowe lub białe lampki.

>> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: w jakiej kolejności zakładać dekoracje?

Przy ubieraniu choinki ważna jest kolejność nakładania ozdób, aby efekt końcowy był zachwycający. Na początku należy gęsto ułożyć lampki, zaczynając od góry. Następnie zakładamy wszystkie bombki i inne ozdoby wiszące. Jeżeli chcesz zawiesić również słodycze to właśnie teraz jest ten moment, w którym możesz to zrobić. Potem należy ułożyć wszystkie, kolorowe łańcuchy. Na koniec załóż na czubek szczyt lub gwiazdkę i choinka gotowa!

>> Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: gdzie ustawić choinkę?

Choinka powinna stać w najbardziej widocznym miejscu w salonie mieszkania. Najlepiej, aby nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu, ale dobrze się prezentowała. Możesz ustawić ją w oknie lub w rogu pomieszczenia. Ważne jest to, żeby zostało pod nią wystarczająco dużo miejsca na prezenty. Jeżeli twoje dzieci bardzo chcą mieć włane, świąteczne drzewko możesz postawić też małą choinkę w ich pokoju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza