Ubieranie choinki: w jaki sposób ubierać choinkę? [GALERIA]

2015-12-11 10:48

Ubieranie choinki to największa tradycja całych świąt Bożego Narodzenia. Bez tego magicznego drzewka święta nie mają już takiego samego uroku. W jaki sposób ubierać choinkę, by przebiegało to w miłej i rodzinnej atmosferze?

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? >>
  2. Ubieranie choinki: czym ozdobić choinkę?
  3. >> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam >>
  4. Ubieranie choinki: w jakiej kolejności zakładać dekoracje?
  5. >> Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam >>
  6. Ubieranie choinki: gdzie ustawić choinkę?

Choinka to głowny element świątecznego nastroju. Dla dzieci jest to obowiązkowa dekoracja, w końcu to pod nią znajdują swoje wymarzone prezenty.

>> Czytaj także: Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? >>

Ubieranie choinki: czym ozdobić choinkę?

Drzewko bożonarodzeniowe można ozdobić tak naprawdę wszystkim. Wypiekane ciastka i pierniki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru będą najbardziej oryginalnymi ozdobami. Możesz również powiesić ozdoby z filcu czy steropianu. Sprawdzą się też zwykłe bombki, łańcuchy oraz kolorowe lub białe lampki.

>> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: w jakiej kolejności zakładać dekoracje?

Przy ubieraniu choinki ważna jest kolejność nakładania ozdób, aby efekt końcowy był zachwycający. Na początku należy gęsto ułożyć lampki, zaczynając od góry. Następnie zakładamy wszystkie bombki i inne ozdoby wiszące. Jeżeli chcesz zawiesić również słodycze to właśnie teraz jest ten moment, w którym możesz to zrobić. Potem należy ułożyć wszystkie, kolorowe łańcuchy. Na koniec załóż na czubek szczyt lub gwiazdkę i choinka gotowa!

>> Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: gdzie ustawić choinkę?

Choinka powinna stać w najbardziej widocznym miejscu w salonie mieszkania. Najlepiej, aby nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu, ale dobrze się prezentowała. Możesz ustawić ją w oknie lub w rogu pomieszczenia. Ważne jest to, żeby zostało pod nią wystarczająco dużo miejsca na prezenty. Jeżeli twoje dzieci bardzo chcą mieć włane, świąteczne drzewko możesz postawić też małą choinkę w ich pokoju.