Pomysły na urodziny: kilka sposobów przygotowania urodzin dla dziecka

2013-04-23 17:18

Pomysłów na urodziny dla dziecka jest wiele. Sposób przygotowania przyjęcia urodzinowego powinien być uzależniony od wieku naszej pociechy. Impreza z okazji pierwszych urodzin dziecka powinna wyglądać zupełnie inaczej niż przyjęcie dla przedszkolaka lub ucznia. Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Kogo zaprosić na kinderbal? Przedstawiamy różne sposoby przygotowania urodzin dla dziecka!

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Spis treści

  1. Przyjęcie urodzinowe dla małego dziecka
  2. Pomysły na urodziny: urodziny dla kilkulatka
  3. Pomysły na urodziny: urodziny dla ucznia
  4. Polecamy wideo: jak przygotować przyjęcie dla dzieci w domu?

Aby zorganizować urodziny dziecka, trzeba przede wszystkim mieć pomysł. Jeśli brak ci inwencji twórczej, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Zaproszenia urodzinowe dla dzieci. Najładniejsze zaproszenia urodzinowe z Instagrama! >>

Przyjęcie urodzinowe dla małego dziecka

Jeśli organizujemy pierwsze urodziny dziecka, jedyną słuszną koncepcją jest przyjęcie w domu. Dziecko nie ma jeszcze świadomości, że to jego święto, jest zbyt małe na typowe urodzinowe zabawy z gośćmi, więc najlepiej czuje się w znajomym otoczeniu. Nie wyprawiajmy mu zatem hucznego przyjęcia z ogromną liczbą gości, najlepiej ten dzień spędzić w gronie najbliższych osób. W sklepach z dekoracjami dostępnych jest mnóstwo dodatków, które sprawią, że roczek naszego dziecka będzie wyjątkowy. Warto zastanowić się nad zakupem kolorowych balonów, w końcu wiadomo - dzieci je uwielbiają. Z kolei na zdjęciach doskonale będzie prezentował się duży balon z cyfrą 1. Obowiązkowym elementem przyjęcia urodzinowego jest tort. Nawet tak małe dziecko szczerze ucieszy się z możliwości zdmuchnięcia świeczki.

 Kogo zaprosić na urodziny dziecka? >>

Co kupić na roczek? Pomysły na prezenty dla rocznego dziecka

Pomysły na urodziny: urodziny dla kilkulatka

Jeśli planujemy przyjęcie urodzinowe dziecka w wieku kilku lat, możemy postawić na imprezę tematyczną. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają przebieranki, często utożsamiają się ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek, warto zatem wykorzystać te zainteresowania jako motyw przewodni urodzinowej imprezy. Takie przyjęcie łatwo zorganizować w domu – robiąc odpowiedni wystrój. W sklepach jest duża oferta dekoracji imprezowych i łatwo znaleźć takie z ulubionymi bohaterami dziecka. Do tego balony, serpentyny, którymi przyozdobimy dom. Żeby było jeszcze fajniej, można poprosić gości o przebranie się w stroje lub maski, które będą pasować do charakteru przyjęcia. Dzieci długo będą wspominać piracką imprezę lub iście królewskie przyjęcie.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka: jakie przekąski na urodziny dziecka? >>

Pomysły na urodziny: urodziny dla ucznia

Najmniej pracy mamy z urodzinami dziecka w wieku szkolnym. Dziecko w tym wieku ma zazwyczaj krąg stałych przyjaciół, z którymi nigdy się nie nudzi. Zaproszenie takich osób do domu nie wymaga zbyt dużo dodatkowych przygotowań, bo dzieci i tak fantastycznie spędzą ze sobą czas. W tym wieku dziecka modne są ostatnio przyjęcia w klubikach, parkach rozrywki czy salach zabaw. Rodzic opłacając pobyt dziecka i jego gości nie musi się już martwić o nic. Organizacją zabaw i konkursów, a także poczęstunkiem zajmują się wtedy organizatorzy.

Pomysł na prezent: Zabawki dla chłopców

Pomysł na prezent: Zabawki dla dziewczynek

Polecamy wideo: jak przygotować przyjęcie dla dzieci w domu?

Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w domu wcale nie jest trudne, ale wymaga od nas trochę czasu i zaangażowania. Przede wszystkim musimy wyznaczyć datę i przygotować listę gości, następnie pora pomyśleć o zaproszeniach urodzinowych, motywie przewodnim przyjęcia, dekoracjach i przystawkach. Najlepiej, jeśli przekąski dla dzieci będą zdrowe i pyszne, wtedy mamy gwarancję, że stół z przystawkami będzie się cieszył popularnością.