Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA]

2016-02-12 13:28

Dekorowanie wielkanocnego stołu to jedna z ulubionych tradycji tego święta. Tak jak w Wigilię ubieramy choinikę, tak w Wielkanoc możemy wykonać mnóstwo stroików oraz pisanek. Zobacz, jakie propozycje stylizacji przygotowaliśmy dla was w tym roku.

Spis treści

  1. >> Zobacz również: Jak przekazać dziecku tradycje świąt wielkanocnych? >>
  2. Wielkanocny stół: jakie ozdoby na nim dominują?
  3. >> Czytaj także: Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? >>
  4. Wielkanocny stół: jakie pomysły warto zastosować?
  5. >> Sprawdź też: Quilling - jak wykonać kartkę wielkanocną tą metodą? >>
  6. Wielkanocny stół: jakich rozwiązań unikać?

Wielkanoc to zaraz po Bożym Narodzeniu najważniejsze święto w roku. W tym okresie również chcemy, aby nasze mieszkanie zostało pięknie przystrojone. Nie zapominajmy w tym całym zamieszaniu o dekoracjach na stół. Jest on głównym elementem, przy którym spędzimy najwięcej czasu z naszą rodziną podczas wielkanocnego obiadu.

>> Zobacz również: Jak przekazać dziecku tradycje świąt wielkanocnych? >>

Wielkanocny stół: jakie ozdoby na nim dominują?

Dekoracje na wielkanocnym stole krążą wokół wiosny i kwiatów. Bukiet żonkili może gościć na środku stołu. Będzie żywą, ciekawą ozdobą, a jego zapach będzie unosił się przez cały dzień. Obrus powinien być najlepiej biały, aby nie kontrastował zbyt mocno z resztą dekoracji. Postaw głównie na pastelowe kolory takie jak jasny róż, błękit czy lilia. Zwieńczeniem całej stylizacji będą różne symobliczne ozdoby np. pisanki, zajączki lub baranki.

>> Czytaj także: Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? >>

Wielkanocny stół: jakie pomysły warto zastosować?

Pamiętaj, że stół wielkanocny będzie w użytku prawie cały dzień. Zarówno rano do rodzinnego śniadania, jak i po południu podczas uroczystego obiadu wraz z gośćmi. Najlepsze będą więc praktyczne rozwiązania. Podstawowym i niezbędnym elementem na stole wielkanocnym będzie stroik. Może być on wykonany z gałązek, kwiatów oraz pisanek lub na podstawie palemki z bazi i innych ozdób. Ważne, aby stanowił on główną ozdobę.

>> Sprawdź też: Quilling - jak wykonać kartkę wielkanocną tą metodą? >>

Wielkanocny stół: jakich rozwiązań unikać?

Ciemne kolory zostaw raczej na Boże Narodzenie. Wielkanoc wypada zawsze w okresie wiosennym, kiedy wszystko budzi się do życia. Ciężki burgund i butelkowa zieleń to nie są odpowiednie barwy w tym okresie. Postaw na pastele oraz kwiaty. Unikaj również przepychu na stole. Potrawy podawaj systematycznie na gorąco, aby nie zajmowały 3/4 powierzchni i zawsze były świeże i gotowe do spożycia. Pozbądź się wszystkich etykiet na produktach zakupionych w sklepie. Przenieś wszystko do odpowiednich salatarek oraz dzbanków.