Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA]

2016-02-12 13:28

Dekorowanie wielkanocnego stołu to jedna z ulubionych tradycji tego święta. Tak jak w Wigilię ubieramy choinikę, tak w Wielkanoc możemy wykonać mnóstwo stroików oraz pisanek. Zobacz, jakie propozycje stylizacji przygotowaliśmy dla was w tym roku.

Spis treści

  1. >> Zobacz również: Jak przekazać dziecku tradycje świąt wielkanocnych? >>
  2. Wielkanocny stół: jakie ozdoby na nim dominują?
  3. >> Czytaj także: Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? >>
  4. Wielkanocny stół: jakie pomysły warto zastosować?
  5. >> Sprawdź też: Quilling - jak wykonać kartkę wielkanocną tą metodą? >>
  6. Wielkanocny stół: jakich rozwiązań unikać?

Wielkanoc to zaraz po Bożym Narodzeniu najważniejsze święto w roku. W tym okresie również chcemy, aby nasze mieszkanie zostało pięknie przystrojone. Nie zapominajmy w tym całym zamieszaniu o dekoracjach na stół. Jest on głównym elementem, przy którym spędzimy najwięcej czasu z naszą rodziną podczas wielkanocnego obiadu.

>> Zobacz również: Jak przekazać dziecku tradycje świąt wielkanocnych? >>

Wielkanocny stół: jakie ozdoby na nim dominują?

Dekoracje na wielkanocnym stole krążą wokół wiosny i kwiatów. Bukiet żonkili może gościć na środku stołu. Będzie żywą, ciekawą ozdobą, a jego zapach będzie unosił się przez cały dzień. Obrus powinien być najlepiej biały, aby nie kontrastował zbyt mocno z resztą dekoracji. Postaw głównie na pastelowe kolory takie jak jasny róż, błękit czy lilia. Zwieńczeniem całej stylizacji będą różne symobliczne ozdoby np. pisanki, zajączki lub baranki.

>> Czytaj także: Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? >>

Wielkanocny stół: jakie pomysły warto zastosować?

Pamiętaj, że stół wielkanocny będzie w użytku prawie cały dzień. Zarówno rano do rodzinnego śniadania, jak i po południu podczas uroczystego obiadu wraz z gośćmi. Najlepsze będą więc praktyczne rozwiązania. Podstawowym i niezbędnym elementem na stole wielkanocnym będzie stroik. Może być on wykonany z gałązek, kwiatów oraz pisanek lub na podstawie palemki z bazi i innych ozdób. Ważne, aby stanowił on główną ozdobę.

>> Sprawdź też: Quilling - jak wykonać kartkę wielkanocną tą metodą? >>

Wielkanocny stół: jakich rozwiązań unikać?

Ciemne kolory zostaw raczej na Boże Narodzenie. Wielkanoc wypada zawsze w okresie wiosennym, kiedy wszystko budzi się do życia. Ciężki burgund i butelkowa zieleń to nie są odpowiednie barwy w tym okresie. Postaw na pastele oraz kwiaty. Unikaj również przepychu na stole. Potrawy podawaj systematycznie na gorąco, aby nie zajmowały 3/4 powierzchni i zawsze były świeże i gotowe do spożycia. Pozbądź się wszystkich etykiet na produktach zakupionych w sklepie. Przenieś wszystko do odpowiednich salatarek oraz dzbanków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza