3 NAJTRUDNIEJSZE momenty CIĄŻY: uważaj na swoją partnerkę!

2014-01-10 13:23

Ciąża to czas, kiedy kobieta odczuwa skrajne emocje, a nastroje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Są jednak krytyczne momenty, kiedy ciężarna wymaga szczególnej troski i uwagi. Jakie są najtrudniejsze momenty ciąży?

Ciąża po leczeniu onkologicznym
Autor: Shutterstock|_zdjecie_agencyjne

Spis treści

  1. Pierwszy ważny moment ciąży
  2. Drugi ważny moment ciąży
  3. Trzeci ważny moment ciąży

Choć dla przyszłej mamy każdy okres ciąży jest niepowtarzalny, to są trzy momenty ciąży najbardziej istotne. Warto je znać, bo w tych terminach twoja partnerka może być wyjątkowo rozemocjonowana.

Pierwszy ważny moment ciąży

Pierwszy z najtrudniejszych momentów ciąży to koniec I trymestru – czas, kiedy zmniejsza się ryzyko poronienia i można być bardziej spokojnym, że ciąża nie jest zagrożona. To ważny moment, kiedy kobieta zyskuje przeświadczenie, że rzeczywiście zostanie mamą.

Drugi ważny moment ciąży

Druga data przypada na termin drugiego USG, w 20.–24. tygodniu ciąży. Wtedy dowiadujemy się, jaka jest płeć dziecka. Można zacząć kupować ciuszki dla niemowlaka i wymyślać imiona dla dziecka.

Trzeci ważny moment ciąży

Trzeci przesycony emocjami okres to czas od ok. 37. tygodnia ciąży, kiedy kobieta wsłuchuje się w swoje ciało, by nie przegapić oznak rozpoczynającego się porodu. Wypełnia ją mieszanka emocji: strachu przed zbliżającym się porodem, niepokoju o dziecko, radości i oczekiwania.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza