Beauty blender: czym jest i jak go używać? Rodzaje beauty blenderów

2019-02-28 15:16

Beauty blender to rodzaj gąbki, bez której żadna wizażystka nie wyobraża sobie swojej pracy, a i wiele kobiet używa jej podczas codziennego nakładania makijażu. Beauty blender ma kształt łzy, dzięki czemu rozprowadza kosmetyk na twarzy idealnie, a skóra wygląda gładko i naturalnie, bez smug i nierówności. Przeczytaj więc, jak używać beauty blendera, jakie są rodzaje tego akcesorium i dowiedz się, w jaki sposób myć beauty blender. Poznaj też - często tańsze - zamienniki tego popularnego akcesorium.

Beauty blender: czym jest i jak go używać? Rodzaje beauty blenderów
Autor: gettyimages.com Beauty blender trzeba wymienić dopiero po około 4 miesiącach codziennego użytkowania.

Spis treści

 1. Czym jest beauty blender?
 2. Rodzaje beauty blendera
 3. Jak używać beauty blendera?
 4. Jak rozpoznać oryginalny beauty blender?
 5. Czy warto kupić zamiennik beauty blendera?
 6. Jak myć beauty blender?

Beauty blender wymyśliła i opatentowała znana hollywoodzka makijażystka, Rea Ann w 2002 r. Różowa gąbka do nakładania makijażu w kształcie łzy bardzo szybko stała się hitem. Dziś dla wielu kobiet stanowi niezbędne narzędzie do wykonywania makijażu.

Czym jest beauty blender?

Beauty blender wyróżnia unikalny kształt. Łezka, pozbawiona ostrych krawędzi, sprawia, że make-up nakłada się równomiernie. Nie powstają smugi ani żadne granice oddzielające grubsze i cieńsze warstwy podkładu, nie pojawiają się plamy czy zacieki. Przebarwienia są mniej widoczne, a zmarszczki się niwelują. Cera wygląda naturalnie, jest jednolita i jedwabista.

Nie trzeba być profesjonalistą, by korzystać z beauty blendera, a wręcz przeciwnie: nawet jeśli nie jesteś specjalistką od makijażu, z beauty blenderem raczej nie popełnisz błędu.

Gąbeczka beauty blender jest miękka i elastyczna, o licznych porach. Strukturą przypomina plaster miodu, dzięki czemu zatrzymuje wodę. Jeśli przed użyciem namoczy się ją, w minimalnym stopniu pochłania kosmetyk. Ta gąbka nie zawiera lateksu ani zapachu i jest hipoalergiczna. Można ją łatwo umyć.

Warto wiedzieć

Pierwotnie beauty blender miał służyć tylko jako gąbka do nakładania podkładu. Jednak z czasem okazało się, że można poszerzyć jego funkcje. Dziś wiadomo już, że przy pomocy beauty blendera idealnie rozprowadza się nie tylko podkład, ale i róż w kremie, korektor, a nawet krem do twarzy.

Rodzaje beauty blendera

 • Klasyczny beauty blender - ma rozmiary 5,5 cm na 3,5 cm, waży 4 g i różowy kolor, z czasem na rynku pojawiły się też gąbeczki w wielu innych barwach.Służy do nakładania podkładu.
 • Beauty blusher - nieco mniejsza i przeznaczona do nakładania różu w kremie lub pudru wersja beauty blendera. Jest szara, co ułatwia dobieranie i mieszanie koloru.
 • Beauty blender micro.mini – miniaturki klasycznej wersji, które z jeszcze większą precyzją rozprowadzają kosmetyki, szczególnie w takich miejscach jak kąciki oczu, powieki, skrzydełka nosa. Dzięki nim kontury twarzy są dokładniej modelowane lub rozświetlane.
 • Biały beauty blender - przeznaczony do nakładania bezbarwnych preparatów, jak krem, serum czy inne kosmetyki pielęgnacyjne.
 • Czarny beauty blender – przeznaczony do nakładania samoopalacza.
 • Gąbka blotterazzi - służy do zbierania nadmiaru sebum. Odświeża makijaż, nie niszcząc go. Np. podczas wykorzystywania chusteczek lub bibułek sebum jest zbierane tylko z tych miejsc, które dociskamy do twarzy (np. palców). Gąbka blotterazzi przywiera całą swoją powierzchnią, dzięki czemu równomiernie zbiera sebum i nie ściera make-upu.
Warto wiedzieć

Podczas kilku pierwszych użyć beautyblendera można zaobserwować, że stopniowo traci on swój intensywny kolor, jednak jest to zjawisko naturalne i nie podlega reklamacji.

Jak używać beauty blendera?

Najpierw beauty blender należy zmoczyć pod wodą, a następnie dokładnie wycisnąć i odsączyć papierowym ręcznikiem. Dopiero wtedy będzie gotowy do użycia. Na beauty blender nakładamy kosmetyk i dociskamy do wybranych partii twarzy, stemplując miejsce przy miejscu - wykonujemy właśnie ruchy przypominające stemplowanie, a nie przeciągamy gąbki po twarzy. Szeroka nasada beauty blendera sprawdza się na większych powierzchniach, jak policzki i czoło, cienkim koniuszkiem dopracujemy makijaż w okolicach oczu i nosa.

Jak rozpoznać oryginalny beauty blender?

Wraz z popularnością akcesorium zwiększyła się też liczba nieoryginalnych produktów na rynku. Niestety, nie zawsze łatwo je rozpoznać, ponieważ na większości opakowań widnieje nieprawdziwa informacja "original beauty blender". Większe prawdopodobieństwo kupienia nieoryginalnego produktu występuje w serwisach aukcyjnych, zwłaszcza jeśli beauty blender ma podejrzanie niską cenę. Oryginalny produkt kosztuje około 70 zł, choć coraz częściej oszuści również podwyższają ceny podróbek.

Czy warto kupić zamiennik beauty blendera?

Warto jednak dodać, że wielu uznanych i sprawdzonych producentów oferuje skuteczne i tańsze niż oryginał odpowiedniki beauty blenderów. W swojej ofercie gąbki do makijażu mają m. in. MAC, Kontigo, Inglot, Golden Rose, Donegal i wiele innych. Znana beauty youtuberka Red Lipstick Monster stworzyła nawet swój przegląd zamienników beauty blendera. Zobaczcie same!

To ci się przyda

Jak myć beauty blender?

Beautyblender warto myć przed każdym użyciem lub po nałożeniu makijażu - wtedy, jak gwarantuje producent, posłuży nam 3-4 miesiące. Do mycia beautyblendera najlepiej stosować dedykowane mydło Solid oraz specjalny płyn Blendercleanser, choć można też czyścić ją zwykłym mydłem. Następnie trzeba odłożyć beauty blender w przewiewne miejsce, by dobrze wysechł i wkrótce był gotowy do ponownego użycia. Pamiętaj też, żeby nie kłaść aplikatora w pobliżu grzejnika i nie wystawiać na działanie promieni słonecznych, bo to może znacznie skrócić jego trwałość.