Czerwone usta - jak wykonać czerwony makijaż ust?

2017-02-07 14:13

Czerwone usta - jak wykonać makijaż ust? Malowanie ust czerwoną szminką tak, by makijaż był perfekcyjny, jest prawdziwą sztuką. Kilka ćwiczeń wystarczy, by nabrać wprawy, a efekt będzie wart wysiłku. Mocno zarysowane i wypełnione ciemnym kolorem usta nigdy nie wychodzą z mody, są wizytówką ponadczasowej elegancji.

Jak zrobić trwały makijaż? Metody na utrwalenie makijażu.
Autor: Thinkstockphotos.com Trwały makijaż uzyskasz stosując bazę pod makijaż lub spryskując twarz specjalnym fixer'em

Spis treści

  1. Czerwone usta: zagruntuj usta jak obraz
  2. Czerwone usta: pędzelkiem nałóż pomadkę
  3. Czerwone usta: odciśnij nadmiar szminki
  4. Czerwone usta: złagodź kontur makijażu
  5. Jak zrobić ciekawy makijaż z akcentem na czerwone usta?
  6. Czerwone usta i czarna kreska na powiece - makijaż w stylu francuskim
Czerwone usta - jak wykonać czerwony makijaż ust?
Autor: Thinkstockphotos.com Czerwone usta są ponadczasową klasyką w makijażu. Zarówno blondynki, jak kobiety o ciemniejszej karnacji mogą dobrać odpowiedni odcień czerwieni dla swoich ust.

Czerwone usta - jak wykonać makijaż ust? Stosowanie szminek o ciemnych kolorach wcale nie jest proste. Wykonanie perfekcyjnego makijażu ust czerwoną szminką jest równie efektowne, co wymagające. Przedstawiamy krok po kroku czynności, które trzeba wykonać, żeby uzyskać idealny, czerwony makijaż ust.

Czerwone usta: zagruntuj usta jak obraz

Czerwień na ustach będzie perfekcyjna, jeśli wcześniej obwiedziesz ich kontur korektorem, a potem zaznaczysz konturówką w odcieniu czerwieni wargowej. Teraz wypełnij usta tą samą konturówką. Ten trik sprawi, że szminka utrzyma się dłużej.

Czerwone usta: pędzelkiem nałóż pomadkę

Zacznij od środka ust. Drobnymi ruchami naklepuj pędzlem górne i dolne wargi w kierunku kącików ust. Ta technika robienia makijażu sprawi, że nie pozostawisz zbyt dużej ilości szminki w jednym miejscu i makijaż będzie bardziej równomierny.

Czerwone usta: odciśnij nadmiar szminki

Aby usunąć nadmiar pomadki, przyłóż do ust chusteczkę higieniczną i delikatnie dociśnij (ale nie przesuwaj jej, bo kolor szminki zamaże się i będzie nierównomierny).

Czerwone usta: złagodź kontur makijażu

Pomalowane intensywną czerwienią usta nie wydadzą się przemalowane, jeśli zastosujesz prostą sztuczkę - przyłóż patyczek kosmetyczny płasko do ust i roluj go delikatnie wzdłuż konturu.

Jak zrobić ciekawy makijaż z akcentem na czerwone usta?

Źródło: youtube/ Laura Leth

Czerwone usta i czarna kreska na powiece - makijaż w stylu francuskim

Czerwone usta to bardzo mocny akcent w makijażu, dlatego decydując się na niego musimy pamiętać, by ograniczyć użycie innych kolorów. Nie poleca się łączenia ekstrawaganckiej czerwieni z intensywnymi barwami cieni do powiek. Najlepszym, najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest wykonanie tzw. makijażu w stylu francuskim.

Najbardziej elegancka wersja zakłada namalowanie grubej, geometrycznej kreski na górnej powiece i podkreślenie w podobny sposób powieki dolnej. Wytuszowane na czarno rzęsy pogłębią spojrzenie, a oko zyska atrakcyjną oprawę. Do tego usta w kolorze krwistej czerwieni - takie połączenie pasuje przede wszystkim na wieczorne wyjścia, jednak w bardzo delikatnej wersji można zastosować je również na co dzień. Należy wtedy zwrócić uwagę, by kolory nie były zbyt agresywne, a kreska na oku zbyt gruba.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza