Drugie życie UBRAŃ. Co zrobić z rzeczami, w których już NIE CHODZICIE?

2014-06-09 16:27

Nie nosisz ich i już pewnie nigdy nie założysz, ale też nie wyrzucasz. Ile masz w szafie rzeczy, które mogłabyś przerobić na inne i dać im drugie życie? Zobacz, jak to zrobić!

Używane ubrania
Autor: x-news Ze starych rzeczy można zrobić prawdziwe cudeńka, np. z bluzki sukienkę dla dziecka, a z kurtki dużą torbę.

Bluzki, które kupiłaś i rzuciłaś w kąt, spódnice na specjalne okazje, które nigdy nie nadesżły, sukienki, które uwielbiałaś zakładać 10 lat temu, ale teraz są już niemodne. W każdej szafie znajduje się masa takich rzeczy, a warto by było dać im drugie życie.

Może niektóre z nich mają fantastyczne kolory? A inne wykonane są z dobrej jakości materiałów? Warto wykorzystać taki potencjał i z nienoszonej bluzki np. zrobić spódnicę albo sukienkę dla córeczki.

Z kurtki zrób torbę

Kinga Kulon od dziecka uwielbiała szyć. Zaczynała od prostych rzeczy: sukienek dla lalek, piórników, bluzek. Po szkole najchętniej chodziła do sąsiadki, która była... krawcową. Na 18. urodziny dostała od babci maszynę do szycia i całkiem przepadła.

Kinga nigdy nie kupiła sobie żadnej rzeczy w sklepie. Przerabia stare ubrania, nadając im nowe życie. Nie projektuje i nie zapisuje nigdzie swoich pomysłów. Działa instynktownie - patrzy np. na fason kurtki i już wie, jaką zrobi z niej torbę. - Na pewno bardzo mi pomogło studiowanie rzeźby. Staram się do każdej rzeczy podchodzić z wielu stron, dbam o wykończenie estetyczne. Trochę rzeźbię w tych ciuchach - śmieje się.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza