Jak malować KRESKI na POWIEKACH?

2015-07-10 22:00

Jak namalować kreskę na powiece? W latach 50. i 60. czarne linie na powiekach nosiły wszystkie elegantki. Dziś moda na nie wraca, choć już nie są aż tak grube, widoczne i wyraziste. Współczesny rysunek wykonany konturówką (w kredce lub eyelinerze) jest zdecydowanie subtelniejszy i powinien współgrać z cieniem na powiekach - stanowić całość z misternym makijażem oka.

Jak malować KRESKI na POWIEKACH?
Autor: Thinkstockphotos.com Jak malować kreski na powiekach?

Spis treści

  1. Jak malować kreski na powiekach?
  2. Malowanie kreski na powiece: nie rozciągaj skóry na powiece
  3. Jak za pomocą kresek na powiekach można:

Malowanie kresek na powiekach to duża sztuka. Za pomocą kreski na powiece łatwo skorygować pewne niedoskonałości kształtu oka - powiększyć je, rozweselić, dodać blasku. Ale uwaga! Posługiwanie się konturówką wcale nie jest takie proste i wymaga krótkiego treningu.

Jak malować kreski na powiekach?

Nie wymachuj pędzelkiem lub kredką w powietrzu, bo wtedy nigdy nie masz gwarancji, że linia będzie równa, prosta, nie za gruba i nie za cienka. Usiądź tak, by twoje łokcie znalazły na blacie stabilne podparcie. Teraz możesz nabrać na pędzelek odpowiednią ilość kosmetyku i zacząć malować linię - zawsze od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu, tuż nad linią rzęs. Postaraj się nie odrywać pędzelka od powieki. Nie przyciskaj go także zbyt mocno, bo kreska będzie za gruba. Ważne jest, by oba końce kreski były cieńsze od odcinka środkowego.

Malowanie kreski na powiece: nie rozciągaj skóry na powiece

Malowanie kreski kredką na pierwszy rzut oka wydaje się nieco łatwiejsze, choć i tu na parę rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim nie należy rozciągać skóry na górnej powiece - to wbrew pozorom wcale nie ułatwi pracy, szczególnie wtedy, kiedy wiek pokrył powieki siateczką zmarszczek. Gdy będziesz rysowała rozciągniętą powiekę tylko je bardziej uwidocznisz. Nierówności rysunku można zatuszować gąbeczką poprzez delikatne "roztarcie".

Jak za pomocą kresek na powiekach można:

- podkreślić kształt oka

Gdy chcesz zaakcentować migdałowy kształt oka, pociągnięciem czarnego eyelinera namaluj kreskę wzdłuż górnej powieki. Oczy od razu staną się także bardziej wyraziste. Jeżeli uważasz, że twoje oczy, przez lekko opadający zewnętrzny kącik, nadają twarzy nieco smutny wyraz, kreskę, na samym jej końcu, skieruj delikatnie ku górze.

- rozświetlić oczy

Wybierasz się na kolację lub imprezę? To dobry moment, by dodać spojrzeniu wieczorowego blasku. Tuż przy linii górnych rzęs namaluj kreskę brokatową konturówką. To sprawi, że twoje oczy przez całą noc będą rozświetlone.

- powiększyć oczy

Uważasz, że twoje oczy mogłyby być większe? Stanie się tak za sprawą odpowiedniego makijażu. Do powiększenia oka użyj dwóch kredek - na górnej powiece, tuż nad linią rzęs namaluj kreskę czarną, natomiast na powiece dolnej - białą. Białą kreskę pociągnij tylko na długości 1/3 oka, licząc od jego zewnętrznego kącika.

- dodać rzęsom gęstości

Nie jesteś posiadaczką firanki rzęs? I na to jest rada. Na górnej powiece, wzdłuż nasady rzęs, poprowadź kreskę czarną, zaś na dolnej powiece, od strony zewnętrznej linii rzęs - brązową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza