Jak zrobić FRANCUSKI MANICURE krok po kroku?

2018-09-24 15:10

Jak zrobić FRANCUSKI MANICURE krok po kroku? Chcesz, by twoje dłonie wyglądały naturalnie, świeżo i schludnie? Lubisz klasyczny, elegancki manikiur? Zrób french manicure. To jeden z najpopularniejszych sposobów zdobienia paznokci.

Jak zrobić FRANCUSKI MANICURE krok po kroku?
Autor: Thinkstockphotos.com Francuski manicure, jak zrobić samemu krok po kroku?

Spis treści

 1. Do wykonania francuskiego manicure potrzebne będą:
 2. Przydadzą się:
 3. Jak zrobić francuski manicure?

Choć najładniej wygląda przy paznokciach o lekko kwadratowym kształcie, każdej dłoni doda elegancji. Manicure francuski polega na tym, by opiłowane paznokcie pomalować dwoma lakierami - kryjącym, białym wystające poza opuszki palców półksiężyce paznokcia, natomiast całość transparentnym, w naturalnym odcieniu różu lub beżu.

Zdaniem eksperta
Dorota Morawska - międzynarodowa instruktorka stylizacji paznokci

Jak zrobić francuski manicure?

Chciała bym sobie zrobić francuski manicure, ale nie wiem jak to zrobić i co jest do tego potrzebne. Proszę, aby Pani mi w tym pomogła.

Dorota Morawska: Zacznij od oczyszczenia skóry wokół płytki paznokciowej. Jeśli paznokcie mocno zabrudziły się np. podczas obierania warzyw, możesz wybielić je cytryną. Rozkrój ją na dwie połówki i zanurz czubki palców na 15 minut. Później posmaruj skórę kremem lub oliwką. Do dalszej części potrzebne ci będą:

  - miseczka napełniona ciepłą wodą z mydłem, - drewniany patyczek, - papierowy pilnik, - odżywka.

  Najpierw na 15 minut zamocz paznokcie w wodzie z mydłem. Następnie bardzo delikatnie odsuń patyczkiem skórki. Lepiej nie wycinaj ich samodzielnie, bo wymaga to dużej wprawy. Mała ranka zrobiona niezdezynfekowanymi cążkami może przekształcić się w zastrzał. Teraz opiłuj paznokcie pilnikiem. Wymodeluj tylko ich linię uśmiechu, czyli sam czubek. Wystrzegaj się piłowania po bokach, bo odsunięta od skórek krawędź paznokcia jest bardzo podatna na uszkodzenia. Kolejny krok to odtłuszczenie paznokci - użyj do tego spirytusu salicylowego albo zmywacza do paznokci (najpierw dobrze sprawdź na etykietce, czy nie zawiera oliwki). Możesz teraz pociągnąć paznokcie odżywką i tak je zostawić lub położyć lakier. Pamiętaj, żeby nigdy nie nakładać go bezpośrednio na płytkę paznokcia. Pod spodem musi znajdować się warstwa odżywki lub specjalnego podkładu - w przeciwnym razie płytki zżółkną.

  Do wykonania francuskiego manicure potrzebne będą:

  • odżywka do paznokci, spełniająca rolę bazy podkładowe,
  • dwa lakiery - jeden biały kryjący do końcówki paznokcia, drugi transparentny różowy lub beżowy,
  • utwardzacz lakieru.

  Przydadzą się:

  • paski samoprzylepne, pomagające precyzyjnie zamalować białą końcówkę,
  • biała kredka, do zabarwiania paznokcia od spodu,
  • korektor lakieru - dzięki ukośnie ściętej końcówce umożliwia precyzyjne i łatwe poprawki lakieru na paznokciach już po ich pomalowaniu. Usuwa nadmiar lakieru jak gumka (po użyciu końcówkę należy wyczyścić chusteczką higieniczną).

  Jak zrobić francuski manicure?

  1. Możesz wmasować w skórki specjalną oliwkę, która je zmiękczy. Oczyść paznokcie z resztek lakieru, odtłuść je zmywaczem bez acetonu.

  2. Pomaluj paznokcie jedną warstwą bezbarwnej odżywki lub lakieru  podkładowego.

  3. Zamaluj końcówki paznokci białą, kryjącą farbą. Gdy masz wprawę zrób to bez wspomagania, gdy nie masz - na każdy paznokieć poniżej białej końcówki wystającej poza opuszek palca naklei pasek ochronny, który umożliwi ci precyzyjne zamalowanie części wystającej paznokcia.

  3. Gdy lakier wyschnie - delikatnie odklej ochronne paski.

  4. Całe paznokcie pomaluj dwoma warstwami lakieru w kolorze naturalnym.

  5. Aby przedłużyć trwałość manicure pokryj paznokcie lakierem utwardzającym, który często także przyspiesza wysychanie.

  • Niektórym paniom, mimo stosowania pasków ochronnych, nie udaje się sztuka precyzyjnego zamalowania końcówki paznokci. Dla nich wymyślono kredkę, którą od spodu można zabarwić wystającą część.