Jak zrobić klasyczny manicure krok po kroku?

2018-09-24 15:09

Klasyczny manicure nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy poświecić kilkanaście minut na opiekę nad paznokciem, aby błyszczał przez następne kilka tygodni. Zobacz, jak w kilku prostych krokach wykonać idealny manicure domowym sposobem.

Jak zrobić klasyczny manicure krok po kroku?
Autor: Thinkstockphotos.com Zanim rozpoczniesz manicure, pamiętaj aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia

Spis treści

 1. Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować:
 2. Jak zrobić manicure domowym sposobem?
 3. Krok pierwszy - usuwanie starego lakieru
 4. Krok drugi - piłowanie paznokci
 5. Krok trzeci - wycinanie skórek
 6. Krok czwarty - malowanie paznokci

Manicure jest dla kobiety czymś więcej niż klasycznym malowaniem paznokci. Manicure to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci, której łatwo się nauczyć często praktykując. Potraktuj manicure jak odprężającą chwilę dla siebie. Regularnie piłuj paznokcie, wycinaj skórki i nawilżaj płytkę, a na zawsze pozbędziesz się problemu nieestetycznych dłoni. Na idealnie przygotowanej płytce paznokcia możesz położyć ulubiony lakier lub przyozdobić paznokcie modnymi aplikacjami.

Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować:

 • zmywacza do paznokci,
 • papierowego pilnika do paznokci,
 • szklanego lub ceramicznego pilnika,
 • polerki do paznokci,
 • płynu do zmiękczania skórek (opcjonalnie),
 • drewnianego patyczka do odsuwania skórek,
 • ostrych cążek do wycinania skórek,
 • oliwki do paznokci/skórek,
 • bazy podkładowej pod lakier do paznokci,
 • lakieru do paznokci w wybranym kolorze,
 • topu nawierzchniowego do pokrycia lakieru,
 • ,,kropelki'' do szybszego wysychania lakieru (opcjonalnie),
 • ulubionego kremu do rąk.

Jak zrobić manicure domowym sposobem?

Jak zrobić manicure

Krok pierwszy - usuwanie starego lakieru

Manicure rozpocznij od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Użyj do tego celu zmywacza bez acetonu, który delikatniej obchodzi się z płytką paznokcia. Jeśli lakier nie chce schodzić, możesz delikatnie wypolerować płytkę specjalną ''kostką'' z powierzchnią ścierająca.

Krok drugi - piłowanie paznokci

Skróć płytkę paznokcia piłując ją papierowym pilnikiem. Piłuj również boki paznokcia, aby optycznie wydłużyć płytkę. Następnie szklanym lub ceramicznym pilnikiem zamknij płytkę paznokcia - piłuj delikatnie, aby pozbyć się zadartych części płytki i wygładzić ją. Na koniec użyj specjalnej polerki.

Krok trzeci - wycinanie skórek

Przygotuj skórki do wycięcia. W tym celu posmaruj paznokcie płynem zmiękczającym do skórek lub przez kilka minut mocz dłonie w letniej wodzie z dodatkiem oliwki. Następnie odsuwaj skórki delikatnie drewnianym patyczkiem i usuń ich nadmiar wycinając ostrymi cążkami. Nie wycinaj zbyt głęboko, bo grozi to uszkodzeniem skóry i macierzy paznokcia. Po wycięciu skórek posmaruj paznokcie oliwką - pamiętaj jedynie, aby umyć ręce przed malowaniem.

Przy szerszej płytce paznokcia nie musisz malować jego całej powierzchni - nie maluj przy ściankach paznokcia. Taki zabieg wysmukli i wydłuży paznokieć.

Krok czwarty - malowanie paznokci

Przed rozpoczęciem malowania paznokci pamiętaj, aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. W tym celu przemyj paznokcie wacikiem nasączonym odrobiną zmywacza lub specjalnego odtłuszczacza. Następnie nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Na koniec nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Połóż drugą warstwę lakieru, aby ujednolicić kolor. Na pomalowane paznokcie nałóż dodatkowo top nawierzchniowy, który utwardzi lakier i doda paznokciom blasku.