Makijaż brwi - jak malować brwi, by wyglądały naturalnie?

2016-09-16 13:16

Makijaż brwi tylko z pozoru wygląda na skomplikowany. Kobiety, które codziennie malują brwi, poświęcają na to niewiele czasu, a efekt jest zadziwiający. Odpowiedni makijaż, który podkreśla i modeluje brwi oraz akcentuje ich kolor, pozwala uwydatnić rysy twarzy, zwiększyć optycznie powierzchnię powieki. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach wykonać idealny makijaż brwi na co dzień.

Makijaż brwi - jak malować brwi, by wglądały naturalnie?
Autor: Thinkstockphotos.com Jak malować brwi?

Spis treści

 1. Ogólne zasady makijażu brwi:
 2. Szybki makijaż brwi
 3. Makijaż brwi kredką
 4. Jak dobrać idealny kształt brwi?
 5. Makijaż brwi cieniem – ostry kontur
 6. Jakich kosmetyków używać do makijażu brwi?

Makijaż brwi wydaje się ryzykowny, bo efekt często wygląda karykaturalnie. Nie wszystkie kobiety decydują się na malowanie brwi w trakcie codziennego makijażu. Wynika to głównie z braku umiejętności i strachu przed osiągnięciem nienaturalnego efektu. Warto jednak pomyśleć nad lekkim podkreśleniem brwi, co widocznie podkreśli rysy twarzy. Odpowiedni kontur brwi optycznie powiększy powiekę i podciągnie ją do góry, a wyrazisty kolor włosków nada twarzy elegancki, kobiecy wygląd.

Istnieje kilka metod malowania brwi, w zależnie od potrzeb i upodobań. Na początku warto pomyśleć o zwykłym podkreśleniu brwi i utrwaleniu kształtu szczoteczką. Następnym etapem makijażu jest kontur i wypełnienie. Niestety, musisz wykonać kilka prób przed lustrem, ponieważ w przypadku takiego makijażu, praktyka czyni mistrza. Pamiętaj, że pierwszym etapem pielęgnacji brwi jest zawsze regulacja. Najpierw wyreguluj brwi, a potem zastanów się nad ich idealnym kształtem. Jeśli obawiasz się własnoręcznej regulacji, zgłoś się do doświadczonej kosmetyczki, która dodatkowo pokaże, jak brwi regulować i i dbać o ich gęstość.

To ci się przyda

Ogólne zasady makijażu brwi:

 • Kolor wypełnienia (cień, kredka lub żel modelujący) powinien być zbliżony do koloru brwi, a najlepiej nieco jaśniejszy, by nie kontrastował za bardzo z naturalnym kolorem włosków.
 • Do makijażu brwi cieniem używaj zawsze skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, który odpowiednio wymodeluje kontur brwi.
 • Postaraj się nie wybierać kredek o tłustej konsystencji, ponieważ wypełnienie może osiadać na włoskach, a wtedy osiągniesz nienaturalny i zbyt mocny efekt.
 • Jeśli chcesz mieć gęste brwi, które wyregulujesz tak, jak sobie wymarzyłaś, używaj specjalnych odżywek na porost brwi. Odżywkę należy nakładać codziennie, a efekt będzie widoczny już po paru tygodniach.
 • Przed nałożeniem żelu, cienia lub innego wypełniacza, dokładnie wyczesz brwi szczoteczką, a następnie wygładź palcem, by wróciły do swojej naturalnej formy.

Szybki makijaż brwi

Najszybszym sposobem na malowanie i modelowanie brwi jest użycie żelu do modelowania brwi z kolorem. Brwi należy wyczesać grzebykiem lub szczoteczką. Brwi wyczesuj zawsze w stronę, w którą rosną włosy i zawsze z włosem, nigdy pod włos. Jeśli masz odpowiednio wyregulowane brwi, a łuk jest ostry, to taki makijaż brwi zdecydowanie wystarczy. Dzięki użyciu żelu utrwalającego/koloryzującego, można mieć pewność, że taka forma brwi przetrwa przez cały dzień.

Makijaż brwi kredką

Pokrywaj kredką jedynie miejsca, w których widoczne są prześwity lub nierówności. Na początku skup się na wyrównaniu kolorytu, a także dociągnięciu łuku, jeśli jest zbyt krótki. Makijaż zacznij od miejsc na zewnątrz łuku, a kredkę prowadź delikatnie, by nie pozostawić zbyt mocnego koloru. W tej metodzie chodzi głównie o ujednolicenie koloru brwi, a co za tym idzie, uwydatnienie i wypełnienie istniejącego konturu. Nie musisz dodatkowo obrysowywać brwi na górze i na dole łuku. W wewnętrznym kąciku brwi wypełnij prześwity w stronę, w którą naturalnie rosną włosy, czyli do góry. Po zakończeniu wypełniania łuku brwiowego kredką, wyczesz włoski szczoteczką – od wewnętrznej, do zewnętrznej strony łuku. Wyciągaj włoski szczoteczką w stronę górnej linii łuku, aby wyrównać kontur. Szczoteczka pozwala równomiernie rozprowadzić nadmiar kredki.

Makijaż brwi - grafika
Autor: Thinkstockphotos.com

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Jak dobrać idealny kształt brwi?

Makijaż brwi cieniem – ostry kontur

Do tego typu makijażu brwi dobieraj zawsze zbliżony kolor cienia do koloru włosków. Gdy nie jesteś wprawiona w makijażu, wybierz kolor o ton jaśniejszy niż kolor brwi – wtedy nie będzie się nienaturalnie odznaczał. Makijaż wykonuj zawsze skośnym, zakończonym ostro pędzelkiem, który podziała jak konturówka. Makijaż rozpocznij od nałożenia cienia pędzelkiem w tych miejscach, w których występują prześwity. Malować brwi zacznij od części zewnętrznej i przedłuż delikatnie linię brwi, jeśli jest taka potrzeba. Następnie skup się na wewnętrznej części łuku (tej część od strony powieki). Twórz ostry kontur przy wewnętrznej krawędzi brwi. Powtórz czynność również na górnym łuku brwi. Brwi przeczesz delikatnie szczoteczką i (również szczoteczką) wyrównaj kontur od góry, układając niesforne włoski.

Dopełnieniem makijażu brwi – dla zaawansowanych, jest aplikacja korektora. Nałóż na pędzelek odrobinę kryjącego korektora, którego używasz na co dzień do przykrywania niedoskonałości. Korektor nałóż pod wewnętrznym łukiem brwi, tuż przy krawędzi i tak samo postępuj w przypadku łuku zewnętrznego – górnego. Korektor nakładaj wyjątkowo delikatnie i w małych ilościach, jedynie w celu optycznego powiększenia powieki i podkreślenia idealnie obrysowanego łuku brwi.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Jakich kosmetyków używać do makijażu brwi?