MAKIJAŻ UST na sylwestra. Jak zrobić modne czerwone usta?

2015-12-21 14:51

Mocno podkreślone usta są atutem makijażu sylwestrowego. Dodają charakteru i powodują, że czujesz się kobieco, jak femme fatale. Prawidłowy makijaż ust wymaga wprawy, ale zastosowanie kilku prostych trików pomoże w szybki sposób osiągnąć oszałamiający efekt pełnych i ponętnych ust.

MAKIJAŻ UST na sylwestra. Jak zrobić modne czerwone usta?
Autor: Thinkstockphotos.com Czerwony makijaż na sylwestra

Spis treści

  1. Jak pomalować usta na sylwestra?
  2. Jak zrobić trwały makijaż ust?
  3. 5 zasad prawidłowego malowania ust

Makijaż sylwestrowy musi być mocny i wyrazisty, dlatego usta powinny wysuwać się na pierwszy plan. Błyszczące lub matowe, jasne lub ciemne, usta muszą mieć idealny kontur. Odcień szminki też jest tu bardzo ważny, żeby wyglądać z klasą, a nie karykaturalnie. Kolor musi być głęboki, ale nie możesz przypominać nocnej zmory. Kolor szminki dopasuj do swojej kreacji sylwestrowej lub do koloru oczu.

Jak pomalować usta na sylwestra?

  • Ważne jest dobre wykonturowanie ust. Trzymaj się zasady, że kontur górnej wargi obrysowujesz ku górze, żeby kąciki ust nie opadały i zawsze obrysowujesz linię nad granicą ust.
  • Dolną wargę konturujesz równo z linią barwnika, nie wychodzisz poza linię, bo będzie wyglądało to nienaturalnie. Konturówka musi być w identycznym kolorze, jak pomadka, którą będziesz wypełniać usta.
  • Używaj pomadek o przedłużonej trwałości, ponieważ często będziesz pija i jadła na przyjęciach, więc łatwo o starcie koloru.
  • W tym makijażu nie używaj błyszczyków, ponieważ rozmyją kontur i możesz uzyskać krzywą granicę ust.
  • Znanym trikiem na dłuższą trwałość pomadki na ustach jest wcześniejsze przypudrowanie ich i następnie pokrycie pomadką.
  • Reszta makijażu pozostaje delikatna, lekko wytuszowane rzęsy i biała kreska na dolnej powiece (w środku oka), oraz podkład który wygładzi i zmatowi cerę.

Jak zrobić trwały makijaż ust?

Źródło: youtube/maxineczka

5 zasad prawidłowego malowania ust

Po pierwsze – wygładzanieSzminka będzie dobrze przylegała do ust, jeśli przed makijażem wygładzisz naskórek warg peelingiem. Wklep w nie następnie odrobinę serum i odciśnij usta chusteczką higieniczną.Po drugie – bazaTrwałość makijażu możesz przedłużyć, nakładając na usta odrobinę matującego podkładu, nim pomalujesz je szminką. Zamiast podkładu do utrwalenia makijażu możesz użyć konturówki (w odcieniu zbliżonym do barwy pomadki).Po trzecie – rozchyl usta przed malowaniemNie naciągaj ust zbyt mocno podczas malowania, żeby pigment pomadki nie wnikał w bruzdy warg. Wystarczy lekko rozchylić usta.Po czwarte – użyj pędzelka do ustRysunek ust będzie bardziej precyzyjny, gdy wykonasz makijaż za pomocą pędzelka. Pędzelkiem można stopniować natężenie koloru pomadki.Po piąte – trik z bibułkąMakijaż ust utrzyma się dłużej, jeśli po nałożeniu pierwszej warstwy szminki, lekko odciśniesz usta chusteczką i potem nałożysz kolejną warstwę pomadki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza