Makijaż natryskowy AIRBRUSH - makijaż silikonowy na ślub i wielkie wyjścia

2017-04-26 14:58

Airbrush to silikonowy makijaż natryskowy, który doskonale trzyma się na skórze przez wiele godzin. Nieskazitelny efekt uzyskuje się opryskując twarz delikatną kolorową mgiełką. Makijaż Airbrush sprawia, że skóra wygląda niemal doskonale, ponieważ maskuje wszelkie niedoskonałości. Na czym polega metoda makijażu natryskowego Airbrush?

Makijaż natryskowy AIRBRUSH - makijaż silikonowy na ślub i wilekie wyjścia
Autor: Thinkstockphotos.com Makijaż natryskowy Airbrush jest bardzo gładki i trwały, to dlatego wiele kobiet decyduje się na taki makijaż do ślubu.

Spis treści

 1. Makijaż natryskowy Airbrush - na czym polega?
 2. Zobacz, jak wygląda makijaż metodą natryskową Airbrush:
 3. Makijaż natryskowy Airbrush - dla kogo?
 4. Makijaż natryskowy Airbrush - zalety
 5. Makijaż natryskowy Airbrush - wady
 6. Makijaż natryskowy Airbrush - przeciwwskazania
 7. Makijaż natryskowy Airbrush - ile kosztuje?

Metoda Airbrush jest najczęściej kojarzona z natryskowym opalaniem ciała lub artystycznym malowaniem ciała typu body painting. Obecnie makijaż Airbrush, znany już doskonale w Stanach Zjednoczonych, zyskuje swoje zwolenniczki również w Polsce. Główną zaletą makijażu natryskowego jest jego trwałość, co jest niewątpliwym atutem w przypadku makijażu ślubnego i wieczorowego (makijaż utrzymuje swoją formę nawet do 48 godzin po jego wykonaniu).

Zaletą makijażu natryskowego jest również higiena. Zanieczyszczone, wielorazowe gąbeczki, pędzle i rozcieranie podkładu palcem dla wielu osób jest nie do przyjęcia. Makijaż natryskowy wykonuje się z odległości, dlatego nie narażamy skóry na kontakt z bakteriami i drobnoustrojami. Osoby o szczególnie wrażliwej cerze, skłonnej do podrażnień i niedoskonałości, nie narażają jej dodatkowo na nieprzyjemne tarcie.

Makijaż natryskowy Airbrush - na czym polega?

Makijaż natryskowy wykonuje się za pomocą aerografu, miniaturowego urządzenia wykorzystywanego do malowania precyzyjnego. Za pomocą areografu rozpyla się farbę pod wpływem strumienia powietrza. Urządzenie pozwala na swobodne rozpylanie farby lub kosmetyku, a nawet precyzyjne malowanie rzęs, brwi i wzorów przy użyciu szablonów.

Aerograf umożliwia niezwykle dokładne i naturalne cieniowanie, modelowanie rysów twarzy, ale do tego potrzebna jest wprawa w obsłudze urządzenia. Przejścia pomiędzy kolorami i odcieniami kosmetyków są niemalże niewidoczne. Do wykonania pełnego makijażu wystarczy zaledwie kilka kropel kosmetyku w danym odcieniu.

 • Aerograf pozwala na rozpylanie błyszczących drobinek na twarzy i ciele, delikatna mgiełka może dodać koloru blademu dekoltowi, szyi i ramionom.
Maszynka do makijazu natryskowego Airbrush
Autor: Thinkstockphotos.com Aeorograf do makijażu natryskowego Airbrush

Zobacz, jak wygląda makijaż metodą natryskową Airbrush:

Makijaż natryskowy Airbrush - dla kogo?

Makijaż natryskowy mogą wykonywać wszystkie osoby - bez względu na wiek, płeć, czy rodzaj skóry. Firmy zajmujące się sprzedażą zestawów do Airbrush make-up oferują zestawy kosmetyków w przeróżnych odcieniach, dostosowanych do typów cery i problemów skórnych. Obecnie można kupić nawet kosmetyki typowo dermatologiczne o leczniczym dla skóry działaniu. Dzięki metodzie Airbrush można w skuteczny sposób ukryć przebarwienia, niedoskonałości skóry, tatuaże, blizny.

Makijaż Airbrush sprawdza się doskonale jako makijaż ślubny, ponieważ jest bardzo dokładny, trwały i wygląda naturalnie. To również doskonały pomysł na wszystkie wieczorne wyjścia, przyjęcia. Osoby, które posiadają zestaw do makijażu Airbrush wykonują taki make-up na co dzień.

Makijaż natryskowy Airbrush - zalety

Makijaż natryskowy jest bardzo higieniczny i jest to główną zaletą w przypadku osób, które mają skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Makijaż jest wyjątkowo trwały i bardzo naturalny. Efektu makijażu Airbrush nie można porównać do nawet najlepiej wykonanego makijażu ''manualnego''. Wprawiona makijażystka jest w stanie wykonać cały makijaż w krótkim czasie, a dodatkowo kosmetyki są bardzo wydajne.

Makijaż natryskowy Airbrush - wady

Podstawową wadą makijażu natryskowego jest wysoka cena zestawu do jego wykonywania - zarówno aerografu ze sprężarką, jak i zestawu podstawowych kosmetyków. Wykonanie makijażu wyklucza już ewentualne poprawki. Każdorazowe czyszczenie aerografu po wykonanym makijażu jest bardzo pracochłonne, a podstawowy zestaw do makijażu Airbrush jest stosunkowo ciężki.

Pojedyncze kosmetyki (podkład, róż, cienie) kosztują ok. 100 zł.

Makijaż natryskowy Airbrush - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu jest:

 • choroby oczu,
 • uczulenie na kolorowe kosmetyki lub jakikolwiek składnik kosmetyków używanych do wykonywania makijażu natryskowego,
 • bardzo głębokie zmarszczki.

Makijaż powinno wykonywać się przy zamkniętych oczach i na wdechu, aby uniemożliwić przedostanie się oparów do płuc.

Makijaż natryskowy Airbrush - ile kosztuje?

Wykonanie profesjonalnego makijażu natryskowego kosztuje mniej więcej 150-300 zł. Cena zależy od doświadczenia makijażystki, produktów i klasy sprzętu używanych podczas makijażu oraz miasta zamieszkania.

Cena prywatnego zestawu do makijażu natryskowego Airbrush waha się pomiędzy 100, a nawet 1000 zł - cena zależna jest od klasy sprzętu i najczęściej zawiera kompresor z areografem, preparaty do czyszczenia urządzenia, podstawowy zestaw kosmetyków + lotny olej silikonowy, używany do rozcieńczania kosmetyków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza