Makijaż powiększający oczy. Sztuczki optyczne w makijażu oczu

2018-10-01 12:44

Makijaż powiększający oczy przyda się tym, których natura obdarzyła mniej spektakularnym spojrzeniem. Są sposoby, by wydały się znacznie większe. Poznaj kilka sztuczek makijażowych, dzięki którym nauczysz się optycznie powiększyć oko.

Makijaż powiększający oczy. Sztuczki optyczne w makijażu oczu
Autor: Gettyimages.com Makijażem możesz ''otworzyć'' oko tak, by wyglądało na większe. Wystarczy pograć jasnym i ciemnym kolorem cieni. Jak to zrobić?

Spis treści

 1. Jak wykonać makijaż powiększający oczy?
 2. Jak powiększyć oko makijażem - szybka metoda
 3. Jak powiększyć oko makijażem - makijaż dla zaawansowanych

Makijaż powiększający oczy przeznaczony jest dla kobiet, które nie mogą pochwalić się sarnim spojrzeniem. Kilka prostych trików makijażowych pozwala wydobyć głębię oka, optycznie je powiększyć i ''otworzyć''. Makijaż powiększający oko opiera się na jego rozświetlaniu i rozjaśnianiu niektórych partii jasnym cieniem i dopełnianiu cieniem w czarnym lub brązowym kolorze.

Zanim rozpoczniesz powiększający makijaż oczu, przygotuj odpowiednio twarz. Wykonaj delikatny peeling i nałóż na twarz ulubiony krem nawilżający lub dobrą bazę pod podkład. Kiedy krem się wchłonie, nałóż podkład w kremie lub w pudrze, zakryj ew. niedoskonałości korektorem i zatuszuj sińce pod oczami korektorem rozświetlającym w płynie. Nie zapomnij nałożyć na powieki odrobinę korektora lub lekkiego podkładu.

Jak wykonać makijaż powiększający oczy?

Źródło: youtube/maxineczka

Jak powiększyć oko makijażem - szybka metoda

 1. Na całą ruchomą powiekę nałóż beżowy cień.
 2. Następnie namaluj czarną lub ciemnobrązową kreskę eyelinerem albo kredką na górnej powiece wzdłuż linii rzęs, ale nie od samego wewnętrznego kącika, bo to zmniejszyłoby oko.
 3. Dodaj głębi oczom, cieniując ciemnym cieniem trochę powyżej załamania nad ruchomą częścią powieki.
 4. Rozetrzyj jasnobeżową kredkę pod brwiami i tą samą kredką pomaluj wewnętrzną stronę dolnej powieki (tzw. linię wodną).
 5. W makijażu powiększającym oczy ogromne znaczenie ma podkreślenie rzęs. Nie wystarczy pomalowanie ich tuszem, konieczne jest też podkręcenie zalotką – wywinięte rzęsy świetnie „otwierają oko”.
 6. Przy powiększaniu oczu makijażem ważne są też brwi. Jeśli są za krótkie, oczy wydadzą się mniejsze niż w rzeczywistości. Koniec brwi wyznacza linia poprowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni. Gdy brwi są za krótkie, trzeba domalować brakującą końcówkę cieniem lub kredką.
 • Czego koniecznie unikać? Obrysowywania oczu czarną kredką naokoło bez przerw, ale także wyraźnej czarnej kreski na dolnej powiece.

Jak powiększyć oko makijażem - makijaż dla zaawansowanych

 1. Jeśli musisz, domaluj brwi lub nadaj im kształt cieniem. Ciemne, gęste brwi utrwal jedynie żelem do brwi.
 2. Na całą powierzchnię górnej powieki nałóż jasny cień w kolorze kremowym lub beżowym.
 3. Jasny, rozświetlający cień nałóż w kąciku oka, aby dodatkowo je otworzyć i rozświetlić. Cień rozetrzyj na powierzchni ruchomej powieki.
 4. Jasnobrązowym cieniem zaznacz koniec powieki i jej załamanie. Rozblenduj cień powyżej załamania oka.
 5. Ciemniejszym, brązowym cieniem zaznacz dolną powiekę – od zewnętrznego łuku mniej więcej do połowy oka. Przeciągnij również odrobinę cienia na górną powiekę, aż do załamania.
 6. Bardzo jasny cień rozświetlający nałóż w wewnętrznym kąciku oku na dole. Jeśli chcesz uzyskać bardziej trwały i spektakularny efekt, nałóż cień ''na mokro''.
 7. Czarnym eyelinerem narysuj kreskę na górnej powiece – zacznij od wąskiej kreski od wewnętrznego kącika oka do coraz szerszej na zewnątrz. Na końcu zrób delikatne kocie oko. Jeśli nie masz wprawy w makijażu eyelinerem, zaznacz sobie wcześniej linię czarną kredką (nie musi być idealna), a następnie przykryj ją eyelinerem.
 8. Dokładnie wytuszuj rzęsy świeżą maskarą. Pamiętaj, że tusz do rzęs, który masz od kilku miesięcy jest z pewnością przeterminowany i należy go wymienić. Taki tusz nie tylko zbiera zarazki, ale nie pozostawia już takiego efektu, jak kiedyś.
 9. Makijaż dopełnij malując policzki delikatnym różem i zaznaczając usta różową pomadką lub czerwoną szminką.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza