Manicure na ciepło – co to za zabieg?

2019-07-19 11:35

Manicure na ciepło to zabieg, który poprawia kondycję paznokci i skóry dłoni. Co warto o nim wiedzieć i kto może wykonać manicure na ciepło?

Manicure na ciepło
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Co to jest manicure na ciepło?
 2. Komu poleca się manicure na ciepło?
 3. Jak wygląda zabieg manicure na ciepło krok po kroku?
 4. Czy można zrobić manicure na ciepło samodzielnie?
 5. Jakie zalety ma manicure na ciepło?
 6. Jakie wady ma manicure na ciepło?
 7. Ile kosztuje manicure na ciepło?
 8. Czy manicure na ciepło jest mniej szkodliwy niż hybryda?
 9. Czy w ciąży można wykonywać manicure na ciepło?

Zdrowe i ładne paznokcie to idealna wizytówka dla każdej kobiety, bez względu na to, czy jest w ciąży, czy posiada już dzieci. Niestety, płytka paznokciowa narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, które ją osłabiają, przez co paznokcie stają się łamliwe, zniszczone i rozdwajają się.

Wtedy z pomocą przychodzi manicure na ciepło, który skutecznie pielęgnuje paznokcie, sprawiając, że po specjalistycznym zabiegu ich kondycja jest zdecydowanie lepsza niż przed jego wykonaniem. Dowiedz się, na czym konkretnie polega manicure na ciepło, jaka jest cena zabiegu i czy można go wykonywać w ciąży.

W artykule przeczytasz:

 1. Co to jest manicure na ciepło?
 2. Komu poleca się manicure na ciepło?
 3. Jak wygląda zabieg manicure na ciepło krok po kroku?
 4. Czy można zrobić manicure na ciepło samodzielnie?
 5. Jakie zalety ma manicure na ciepło?
 6. Jakie wady ma manicure na ciepło?
 7. Ile kosztuje manicure na ciepło?
 8. Czy manicure na ciepło jest mniej szkodliwy niż hybryda?
 9. Czy w ciąży można wykonywać manicure na ciepło?

Co to jest manicure na ciepło?

Manicure na ciepło to zabieg kosmetyczny, który poprawia nie tylko wygląd paznokci, ale także skóry dłoni. Aby go wykonać należy umieścić dłonie w podgrzewaczu, czyli specjalistycznym urządzeniu, w którym znajdują się profesjonalne preparaty regenerujące płytkę paznokci oraz dłonie.

Moczenie paznokci trwa od 5 do 15 minut, a po nim, aby jeszcze wzmocnić efekt zabiegu, z reguły wykonywany jest masaż skóry dłoni. Dodatkowo, jeśli manicure na ciepło jest przeprowadzany u kobiety, można go zakończyć wykonaniem manicure klasycznego.

Komu poleca się manicure na ciepło?

Manicure na ciepło sprawdzi się jako sposób na regenerację paznokci, które są zniszczone, słabe, łamliwe, rozdwajające się i przesuszone. Bardzo często ma to miejsce np. w okresie jesienno-zimowym lub gdy paznokcie są osłabione uprzednim stosowaniem hybryd lub innych sposobów stylizacji paznokci.

Zabieg umożliwia szybko przywrócić im blask, a także dawną kondycję – dzieje się to m.in. za sprawą stosowane podczas manicure preparatów, które zawierają m.in. witaminę E, C, A, B5, a także składniki takie jak alantoina i aloes.

Istotnym jest także działanie ciepła podczas zabiegu, które przede wszystkim pomaga lepiej wniknąć składnikom odżywczym do wnętrza paznokci i skóry. Tuż po zabiegu paznokcie prezentują się zdrowo i świetliście, a skóra dłoni jest gładka i miękka. Warto wiedzieć, że manicure na ciepło to popularny zabieg stosowany zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Jak wygląda zabieg manicure na ciepło krok po kroku?

Manicure na ciepło można wykonać w kilku krokach. Wykonując go w salonie, zazwyczaj wygląda to następująco:

 • Zabieg rozpoczyna się od nadania paznokciom pożądanego kształtu i długości. Aby nie pogorszyć ich stanu, używa się pilnika szklanego, który nie uszkadza ich, a także piłuje się paznokcie od strony lewej do prawej (zapobiega to m.in. rozdwajaniu się paznokci).
 • Następnie wykonywany jest peeling dłoni, który pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka i tym samym wygładzić skórę.
 • Kolejnym krokiem jest umieszczenie dłoni w podgrzewaczach z profesjonalnymi preparatami regenerującymi na ok. 5-15 minut.
 • Po wyjęciu dłoni z urządzenia, lekko się je osusza i wykonuje masaż dłoni, który dodatkowo działa odprężająco i pobudza krążenie.
 • Po zabiegu odsuwa się i usuwa skórki, z troską o to, by nie doprowadzić do powstania tzw. zadziorów lub uszkodzenia skóry.
 • Na koniec często wykonuje się klasyczny manicure i tym samym nakłada na płytkę paznokci preferowany lakier.

Czy można zrobić manicure na ciepło samodzielnie?

Jeśli posiada się odpowiednią wiedzę, umiejętności i sprzęt, zabieg można wykonać także samodzielnie, w domu. Jednak chociaż manicure na ciepło może się wydawać z pozoru łatwiejszym sposobem na piękne paznokcie niż np. popularne hybrydy bądź manicure tytanowy, to warto wiedzieć, że aby zabieg faktycznie zadziałał regenerująco, konieczne jest jego prawidłowe i rzetelne wykonanie.

Jakie zalety ma manicure na ciepło?

 • poprawia kondycję paznokci - największą zaletą manicure na ciepło jest to, że w krótkim czasie pomaga poprawić kondycję paznokci. Zabieg najlepiej wykonać, gdy zarówno dłonie, jak i płytka paznokci są przesuszone, szorstkie i wyraźnie mniej elastyczne.
 • działa! - w opinii kobiet, które są zwolenniczkami tego zabiegu pielęgnacyjnego, po jego zastosowaniu paznokcie stają się mniej łamliwe, nie rozdwajają się oraz są wyraźnie mocniejsze.
 • jest przyjemny - kolejną zaletą zabiegu, na którą zwracają uwagę panie, które stosują go regularnie jest to, że jest to zabieg przyjemny. Manicure na ciepło umożliwia relaks, gdyż podgrzewacz i znajdujące się w nim ciepłe produkty idealnie rozluźniają i sprawiają, że cały zabieg jest niezwykle kojący.
 • szybko się go wykonuje - w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zabieg trwa ok. 30 minut, dlatego jest to idealny sposób na regenerację paznokci i skóry dłoni dla osób zapracowanych. Ponadto, chociaż manicure na ciepło może wydawać się zabiegiem typowo kobiecym, to jego zalety doceniają także mężczyźni. Niewątpliwym atutem zatem jest także to, że zabieg jest odpowiedni dla wszystkich, bez względu na płeć, co umożliwia szybką regenerację dłoni i paznokci.

Jakie wady ma manicure na ciepło?

 • nie nadaje się dla osób, które nie lubią ciepła - podczas zabiegu produkty są podgrzewane, przez co wytwarzające się ciepło może wywoływać dyskomfort u osób, które go nie lubią
 • nie stylizuje paznokci - innym mankamentem może być także to, że ten rodzaj manicure nie umożliwia przedłużenia paznokci jak ma to miejsce np. podczas wykonywania manicure hybrydowego lub żelowego. Ten zabieg nastawiony jest raczej na poprawę kondycji paznokci, a nie ich stylizację, dlatego u niektórych osób może wywołać to rozczarowanie.

Ile kosztuje manicure na ciepło?

Cena manicure na ciepło zależy od tego, czy jest on wykonywany w salonie kosmetycznym, czy samodzielnie. Decydując się na profesjonalny zabieg, w gabinecie będzie on kosztował od 50 zł do 200 zł – cena zależy nie tylko od miejsca, gdzie będzie wykonywany, ale też od produktów, jakie zostaną użyte.

Z kolei wykonując manicure na ciepło samodzielnie, należy pamiętać, że chociaż procedura nie jest skomplikowana, to wymaga specjalistycznych akcesoriów takich jak podgrzewacze, pilniki, frezarka do skórek, a także produkty regeneracyjne, których łączny koszt może wynieść nawet 500 zł.

Czy manicure na ciepło jest mniej szkodliwy niż hybryda?

Manicure na ciepło to zabieg regenerujący i pielęgnujący dłonie, dlatego też w przeciwieństwie do popularnych hybryd, których celem jest stylizacja, jest to procedura nieszkodliwa.

Niestety, manicure hybrydowy, a także inne rodzaje upiększania paznokci takie jak manicure żelowy i akrylowy, to mocno ingerujące w płytkę paznokcia procedury, które mogą dodatkowo negatywnie wpływać na skórę dłoni. Wynika to przede wszystkim z chemicznych składów lakierów, które mogą osłabiać płytkę paznokci, powodować jej rozdwajanie się, łamliwość, a także u niektórych osób nawet reakcję uczuleniową.

Dodatkowo, manicure hybrydowy oraz jemu podobne procedury z reguły wykorzystują do utwardzenia lakieru lampę UV, której promieniowanie przyspiesza starzenie się skóry dłoni.

Z kolei decydując się na manicure na ciepło nie używa się produktów ani akcesoriów, które mogą pogarszać stan płytki paznokci i skóry dłoni. Tym samym jest to idealny zabieg, który nie tylko upiększa, ale także pielęgnuje, przez co wzmacnia kondycję paznokci oraz skóry.

Czy w ciąży można wykonywać manicure na ciepło?

Manicure na ciepło to zabieg bezpieczny, dlatego też można go wykonywać także w ciąży. Chociaż jest w pełni bezpieczny dla płodu, warto uprzedzić o ciąży stylistkę, która będzie go wykonywała, aby nie wykorzystywała dodatkowo preparatów, mogących mieć np. zapach drażniący ciężarną.

Warto podkreślić, że tego typu zabiegi pielęgnacyjne w ciąży są świetnym pomysłem, bo nie tylko są w pełni bezpieczne, ale także odprężają i pomagają w krótkim czasie uzyskać piękny wygląd dłoni i paznokci.