Biżuteria z MLEKA MATKI, z włoskami lub pępowiną - HIT czy KIT?

2021-10-26 13:59

Biżuteria z mleka matki, robi na świecie furorę! Producenci prześcigują się w pomysłach na uchwycenia magicznych chwil macierzyństwa, dając możliwość umieszczenia w naszyjniki czy bransoletce także dziecięcych włosków, fragmentu pępowiny, czy wygrawerowanie rysunku malucha.

Biżuteria z mleka matki
Autor: Getty Images Biżuteria z mleka matki to piękna pamiątka, czy obciach?

Mimo, że biżuteria z mleka matki budzi w społeczeństwie kontrowersje, wiele mam oszalało na jej punkcie. Młode mamy chcą mieć wisiorki, bransoletki lub pierścionki, które za kilka lat będą im przypominały ten wspaniały okres, w którym karmiły piersią swoje dzieci.

Spis treści

  1. Biżuteria z mleka matki: skąd ta moda?
  2. Biżuteria z mleka matki - jak to zrobić?
  3. Gdzie kupić biżuterię z mlekiem matki? [GALERIA]
Dlaczego warto karmić piersią?

Biżuteria z mleka matki: skąd ta moda?

Biżuterię z mleka matki wymyśliła Allicie Mogavero, matka trójki dzieci. Aby zostawić sobie coś na pamiątkę z czasu, w którym dzieci były małe, postanowiła przetworzyć mleko na plastyczną masę i dodać je do biżuterii. Tak powstały wisiorki, w których centralny plan zajmuje gwiazdka czy serduszko, wykonane z mleka matki.

Zobacz też: Zadbaj o urodę po porodzie - kalendarz urodowy młodej mamy

Biżuteria była ładna, szybko więc zaczęła cieszyć się dużym powodzeniem. Allicie Mogavero otworzyła sklep MommyMilk Creations, w którym można kupić stworzone przez nią produkty. Ile kosztuje wisiorek z mleka matki? Od 70 do 130 dolarów.

Biżuteria z mleka matki - jak to zrobić?

W Polsce też jest coraz więcej marek, które produkują pamiątkową biżuterię z mlekiem matki. Wystarczy złożyć zamówienie, po krótkim czasie otrzyma się pakiet do wysłania materiałów - zebranego mleka, woreczka z włoskami czy pępowiną. W taki zestaw, który później wysyłamy do marki produkującej biżuterię można dołączyć też rysunek dziecka, jeśli ma zostać wygrawerowany na biżuterii. 

Przeczytaj: Kolczyk w sutku - czy to bezpieczne, czy zdjąć go na czas ciąży i karmienia?

Ceny biżuterii z mlekiem matki wahają się od 120 zł za pojedynczą bransoletkę do nawet 1800 zł, gdy ma być ona wykonana ze złota. 

Gdzie kupić biżuterię z mlekiem matki? [GALERIA]