Nawilżanie skóry na wiosnę. Jak zadbać o cerę i ciało na wiosnę?

2020-05-14 13:38

O skórę całego ciała należy dbać o każdej porze roku, nie tylko wiosną. Odpowiednie nawilżenie sprawi, że będzie ona promienista i zdrowa. Sprawdź, jak zadbać o cerę i ciało na wiosnę!

Spis treści

  1. Nawilżanie skóry na wiosnę: jak prawidłowo nawilżać skórę?
  2. Nawilżanie skóry na wiosnę: jak często?
  3. Nawilżanie skóry na wiosnę: jakie kosmetyki wybierać?

W pielęgnacji skóry istnieją 3 podstawowe kroki. Złuszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Stosując odpowiednie kosmetyki do swojego typu cery, sprawisz, że będzie ona wyglądała zdrowo przez cały rok. Najważniejsza jest jednak systematyczność.

Peeling twarzy i całego ciała powinnaś wykonywać raz lub 2 razy w tygodniu, a resztę etapów powtarzaj codziennie rano i wieczorem.

Nawilżanie skóry na wiosnę: jak prawidłowo nawilżać skórę?

Pierwszym krokiem do odpowiedniego nawilżania skóry jest złuszczanie. Na rynku istnieje wiele rodzajów peelingów do twarzy o różnym stopniu mocy.

Kolejnym krokiem będzie tonizowanie skóry. Tonik przywraca nasze odpowiednie pH, które zmienia się po kontakcie z wszelakimi żelami oraz mydłami.

Ostatnim etapem jest mocno nawilżający krem. Musi być on dobrany do twojej cery. Dla osób ze skórą suchą najlepszy będzie preparat o dużej sile hydratyzacji. Cery mieszane ze skłonnością do przetłuszczania się, szczególnie w strefie T, również powinny być odpowiednio nawilżane, ale z większym umiarem.

Czytaj: Mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, oczyszczanie skóry w ciąży. Jakie zabiegi na twarz w ciąży są bezpieczne?

Nawilżanie skóry na wiosnę: jak często?

W lecie nasza skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Warto nakładać krem na twarz przynajmniej 2 razy dziennie. Jeśli chodzi o pielęgnację całego ciała, to powinnaś zacząć od balsamów z filtrami. Wystawianie ciała na niebezpieczne promieniowanie UV doprowadzi do silnego przesuszenia. Na noc wsmaruj bogate masło, które wyrówna poziom nawilżenia po całym dniu przebywania na słońcu.

Nawilżanie skóry na wiosnę: jakie kosmetyki wybierać?

Kosmetyki pielęgnacyjne powinny być dobrane do typu twojej cery i skóry. Jeżeli nie umiesz sama określić jakiego rodzaju masz problemy możesz zgłosić się o poradę do kosmetologa lub dermatologa.

Pamiętaj, że jeżeli posiadasz cerę mocno przetłuszczającą się nie znaczy to, że musisz używać produktów wyłącznie matujących. W nadmiernej ilości spowodują one zapchanie porów i efekt będzie odwrotny. Organizm będzie wytwarzał jeszcze większą ilość sebum, aby wyrównać poziom nawilżenia.

Czytaj: 10 kremów naturalnych do twarzy, które działają cuda