Ombre na paznokciach krok po kroku. Jak zrobić? [ZDJĘCIA]

2019-07-29 11:15

Ombre na paznokciach to doskonała alternatywa dla klasycznych jednolitych kolorów lub wzorków na paznokciach. Ombre to cieniowane paznokcie, które robią duże wrażenie, ale na szczęście są proste do samodzielnego wykonania w domu. Sprawdź, jak zrobić efekt ombre na paznokciach krok po kroku!

Paznokcie tytanowe
Autor: Getty Images

Ombre na paznokciach to kolejna metoda stylizacji w manicure, która już od dawna cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Nic dziwnego, bo metoda ombre pozwala uzyskać oryginalny wygląd paznokci, a do tego jest wyjątkowo prosta w wykonaniu. Na czym polega?

Spis treści

  1. Czym jest ombre na paznokciach?
  2. Czy warto robić ombre na paznokciach?
  3. Jak zrobić ombre na paznokciach krok po kroku?
  4. Jak cieniować paznokcie w metodzie ombre?
  5. Jak w inny sposób stworzyć efekt ombre na paznokciach?
  6. Jakie kolory wybrać do ombre na paznokciach?
  7. Propozycje ombre na paznokciach

Czym jest ombre na paznokciach?

Efekt ombre na paznokciach to po prostu cieniowanie paznokci poprzez nakładanie kolejnych warstw lakieru. Można to zrobić samodzielnie w domu albo w gabinecie kosmetycznym.

Jak zrobić manicure ombre

Czy warto robić ombre na paznokciach?

Efekt ombre to idealny sposób na stworzenie efektownego manicure na różne okazje. Takie paznokcie nadają się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe wydarzenia. Ombre na paznokciach już od dawna nie wychodzi z mody i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Ombre to również świetna alternatywa dla innych popularnych metod zdobień paznokci, jak np. dekorowania ich błyszczącymi dżetami, nietypowymi wzorkami czy brokatem. Ombre w prosty sposób można wykonać samodzielnie w domu i nie trzeba być uzależnionym od stylistki paznokci.

Jak zrobić ombre na paznokciach krok po kroku?

Ombre na paznokciach w prosty sposób można zrobić w domu, mimo że początki w tego typu manicure mogą wydawać się trudne. Ważne jest jednak, by każdy krok wykonać na spokojnie, bez pośpiechu, by nie zrazić się do samodzielnego tworzenia cieniowania na paznokciach.

1. Przygotuj płytki paznokci do manicure. Bez względu na to, czy tworzysz ombre przy pomocy klasycznych lakierów czy hybrydowych, nie możesz pomijać tego kroku. Zacznij oczywiście od opiłowania paznokcia, nadania mu odpowiedniego kształtu, usunięcia skórek oraz zmatowienia płytki.

2. Posmaruj skórę wokół paznokci wazeliną lub specjalną oliwką. To pomoże ci przy późniejszym usuwaniu nadmiaru lakieru, który może zgromadzić się w tych okolicach.

3. Odtłuść płytkę paznokcia, nałóż bazę i pomaluj paznokcie wybranym jednolitym kolorem dwa razy. Poczekaj aż lakier wyschnie.

4. Zacznij cieniowanie lakierem lub różnymi odcieniami lakierów. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

5. Warto przykryć gotowy manicure lakierem utwardzającym, który pozwoli cieszyć się efektem ombre przez długi czas.

Jak cieniować paznokcie w metodzie ombre?

Najważniejszy etap w tworzeniu paznokci ombre to oczywiście cieniowanie. Można to zrobić przy pomocy gąbki kosmetycznej (do nakładania fluidu) lub kawałka zwykłej gąbki kuchennej. Wystarczy pomalować gąbkę niewielką ilością lakieru lub wylać go na folię aluminiową i maczać w nim gąbkę, a następnie przykładać gąbkę do paznokci, tworząc na nich efekt cieniowania.

Początkowo nakładamy lakier delikatnie, cienką warstwą, a następnie dokładamy lakier, wzmacniając kolor ku końcom paznokci. Dzięki temu stworzymy wyraźny efekt przejścia koloru od delikatnego do mocniejszego, czyli ombre. Aby ułatwić sobie pracę, można użyć kilka lakierów o podobnych odcieniach, np. od jasnej czerwieni do ciemnej.

Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy poprzednia warstwa zdążyła wyschnąć zanim nałożysz kolejną! To bardzo ważne, a pominięcie tego etapu może skończyć się nieudanym efektem ombre, ponieważ świeży lakier połączy się z kolejną warstwą.

Może się również wydawać, że gąbeczka tworzy na paznokciach nieregularny porowaty efekt. Na szczęście wystarczy nałożyć na koniec bezbarwną warstwę lakieru, najlepiej utwardzającego całość, by wygładzić powierzchnię paznokci.

Jak w inny sposób stworzyć efekt ombre na paznokciach?

Efekt ombre na paznokciach można tworzyć także w inny sposób. Zamiast gąbeczki można użyć pędzelka do makijażu. W tym wypadku wszystkie kroki wykonujemy tak samo, jedynie zmienia się sposób cieniowania. Nakładamy bowiem lakier do ombre na paznokcie i rozcieramy go pędzelkiem do makijażu, tworząc w ten sposób efekt cieniowania. Ten sposób wymaga zdecydowanie większej wprawy i cierpliwości.

Efekt ombre może być również nieoczywisty, a cieniowanie bardziej geometryczne - w tym wypadku można namalować na paznokciach cienkie paseczki - od jasnego koloru do ciemniejszego.

Jakie kolory wybrać do ombre na paznokciach?

Efekt ombre świetnie wygląda, gdy łączy różne odcienie tego samego koloru, np. czerwieni (w tym wypadku cieniujemy od koloru czerwonego do bordowego), koloru niebieskiego (niebieski - granat) czy zielonego. Sprawdzi się również w przypadku połączeń z czernią - wystarczy stopniowo przechodzić od szarości do czerni.

Efekt ombre można również zastosować przy kontrastujących ze sobą barwach, np. łącząc róż z pomarańczem. Taki efekt jest zdecydowanie najchętniej wybierany przez użytkowniczki Instagrama. Popularnością cieszy się także ombre z wykorzystaniem bieli i pastelowych barw.

Propozycje ombre na paznokciach