Pasta cukrowa: jak ją zrobić? PRZEPIS NA PASTĘ CUKROWĄ robioną w domu

2015-08-20 17:00

Pasta cukrowa to świetna metoda depilacji. Pastę cukrową możesz przygotować sama w domu i przechowywać ją w lodówce. Do przygotowania pasty do depilacji wystarczy zwykły cukier, cytryna i woda. Jak zrobić pastę cukrową do depilacji? Wypróbuj nasze przepisy.

Pasta cukrowa: jak ją zrobić? PRZEPIS NA PASTĘ CUKROWĄ robioną w domu
Autor: Thinkstockphotos.com Pasta cukrowa do depilacji jest doskonała dla osób, które mają wrażliwą skórę i skłonności do alergii na kosmetyki.

Spis treści

  1. Przepis na pastę cukrową z wodą
  2. Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?
  3. Depilacja dla wegan i alergików
  4. Szybki przepis na pastę cukrową bez wody

Depilacja dla większości kobiet jest przykrym obowiązkiem - podrażnienia po goleniu, zapalenia mieszków włosowych, wrastanie włosków, swędzenie, to tylko niektóre z najczęstszych problemów po depilacji. Jeśli maszynka i depilator wyrządzają więcej szkody niż pożytku, a krem lub wosk uczulają skórę, wypróbuj depilacji pastą cukrową. Ta metoda depilacji przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu, dlatego nazywana jest też depilacją arabską.

Pastę cukrową robi się bardzo łatwo, choć wymaga to trochę cierpliwości. Taką metodę usuwania owłosienia można stosować na zimno i na gorąco. Nie zniechęcaj się nieudanymi próbami przygotowania pasty. Na drodze prób i błędów musisz dobrać idealne proporcje dla siebie - proporcje składników podanych w przepisach są w dużej mierze orientacyjne. Po kilku próbach powinnaś znaleźć idealny sposób przygotowania, wtedy możesz ugotować większą ilość pasty i przechowywać ją w lodówce.

Przepis na pastę cukrową z wodą

Składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki wody
  • 1/4 szklanki soku z cytryny.

Sposób przygotowania. Do garnka wlej wodę, a gdy się zagotuje, dodaj sok z cytryny i cukier. Mieszaj do rozpuszczenia cukru i gotuj na małym ogniu (to bardzo ważne, inaczej masa cukrowa przyklei się do dna garnka - jeśli masz możliwość wybieraj garnki z grubym dnem) ok. 35-45 minut, co pewien czas mieszając. Gdy mieszanka ma kolor bursztynu, a odrobina wyjęta na łyżeczkę szybko stygnie, pasta jest gotowa. Teraz trzeba przelać ją do chłodnej miski. Podczas zabiegu wyjmuje się odrobinę, kilka minut ugniata (będzie przypominać plastelinę) i nakłada na skórę. Taką kulką "jeździ" się parokrotnie, usuwając wszystkie, nawet najkrótsze włoski. Gdy masa jest zbyt twarda, można miskę włożyć do gorącej wody, a gdy się klei, trzeba poczekać, aż ostygnie.

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Źródło: youtube/nissiax83

Depilacja dla wegan i alergików

Pasta cukrowa jest doskonałą metodą depilacji dla alergików, którzy nie mogą korzystać z kremów, pianek, wosku ze względu na ich silnie chemiczny skład. Zwykła pasta do depilacji składa się wyłącznie z cukru, wody i soku z cytryny dlatego z jej dobrodziejstw mogą korzystać również weganie. Wielbicie zdrowego trybu życia z pewnością docenią naturalny skład i domowe przygotowanie pasty cukrowej. W składzie pasty nie znajdziemy żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz sztucznych konserwantów.

Szybki przepis na pastę cukrową bez wody

Składniki:

  • 1/3 torebki cukru
  • sok z 2 cytryn
  • gliceryna

Sposób przygotowania. Wlej sok do cukru (nie dodawać wody), gotuj w rondelku na małym ogniu do zbrązowienia. Zostaw do przestygnięcia, dodaj łyżeczkę gliceryny (z apteki). Dużą ilość pasty możesz wlać do miseczki do plastikowego słoika (np. po peelingu, balsamie do ciała) i przetrzymywać w lodówce. Przed następną depilacją wystarczy włożyć pojemnik z pastą do kąpieli wodnej i poczekać aż masa ponownie się rozpuści. Pastę należy stosować jak wosk.