Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach? [GALERIA]

2019-09-10 17:02

Paznokcie hybrydowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne - głównie dzięki temu, że manicure hybrydowy jest trwalszy niż ten tradycyjny. Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu, trzeba tylko wiedzieć jak. Wykonanie manicure hybrydowego zajmie nie więcej niż kilkanaście minut, ale wymaga to wprawy i użycia odpowiednich produktów. Dowiedz się, jak krok po kroku zrobić paznokcie hybrydowe i manicure, który utrzyma się przez kilka tygodni. Zobacz też galerię najlepiej ocenianych paznokci hybrydowych na Instagramie!

Spis treści

 1. Paznokcie hybrydowe - co to jest?
 2. Paznokcie hybrydowe: co jest potrzebne do ich wykonania?
 3. Paznokcie hybrydowe: jak je zrobić krok po kroku?
 4. Paznokcie hybrydowe: jak zdjąć hybrydę z paznokci?
 5. Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?
Wrastanie paznokci

Paznokcie hybrydowe - co to jest?

Paznokcie hybrydowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod zdobienia i pielęgnacji paznokci. Dlaczego? Swoją popularność manicure hybrydowy zawdzięcza głównie trwałości. Dobrze wykonane paznokcie hybrydowe trzymają się nawet kilka tygodni. Taki manicure daje gwarancję, że paznokcie pozostaną w dobrym stanie przez długi okres czasu, dlatego jest to idealne rozwiązanie na wyjazdy wakacyjne.

Manicure hybrydowy można wykonać w profesjonalnym salonie lub we własnym domu. Dzięki temu, że akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnie dostępne, koszt takiego manicure'u jest niewielki.

Paznokcie hybrydowe: co jest potrzebne do ich wykonania?

Do zrobienia hybrydy będziesz potrzebować:

 • pilnik,
 • kostka (blok polerski),
 • odtłuszczacz,
 • primer,
 • baza hybrydy,
 • wybrany kolor hybrydy,
 • nawierzchniowa hybryda,
 • lampa UV,
 • oliwka do skórek.

Paznokcie hybrydowe: jak je zrobić krok po kroku?

 1. Zaczynamy od opiłowania paznokci zgodnie z naszymi preferencjami.
 2. Odsuwamy lub wycinamy skórki.
 3. Następnie matowimy płytki paznokci używając do tego bloku polerskiego.
 4. Kolejny krok to przetarcie paznokci odtłuszczaczem, dzięki temu oczyszczamy paznokcie z pyłu. Jeśli nasza płytka jest wyjątkowo trudna lub tłusta, wtedy stosujemy dodatkowo primer.
 5. Na tak oczyszczoną płytkę nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV (ok. 2 minut). Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie (ok. 2 min.).
 6. Po utwardzeniu koloru hybrydy nakładamy lakier nawierzchniowy (często nazywany top-em). Lakier nawierzchniowy utrwali hybrydę i nada jej piękny połysk (utwardzamy 2 min).
 7. Przemywamy ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Nakładamy oliwkę – wmasowujemy ją w paznokcie i w skórki. Et voilà! Paznokcie są już gotowe. Powinny utrzymać się około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić lub zmienić kolor.

  Paznokcie hybrydowe: jak zdjąć hybrydę z paznokci?

  Zaczynamy od lekkiego spiłowania warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie moczymy wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy ok. 15 minut (w razie potrzeby pozostawiamy na dłużej). Po tym czasie odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier - możemy pomóc sobie drewnianym patyczkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Nie zrywajmy hybrydy na siłę, ponieważ uszkodzimy w ten sposób naszą płytkę paznokciową.

  Zdaniem eksperta
  Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

  Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

  Od 8 miesięcy regularnie robię hybrydę co 2 tygodnie. Teraz moje paznokcie są cienkie jak kartka papieru i hybryda nie chce się trzymać dobrze, po dwóch dniach odchodzi. Dlaczego?

  Joanna Kaczorowska: Paznokcie zostały osłabione hybrydą. Osiem miesięcy nakładania non stop hybrydy spowodowało taki efekt. Jest to produkt chemiczny, więc na pewno nie odżywi paznokci. Niestety, w większości przypadków, po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i bardziej wrażliwe. Aby znów powróciły do poprzedniego stanu, proponuję nie nakładać hybrydy przez 2-3 miesiące. W tym czasie używaj odżywki do cienkich i osłabionych paznokci. Jak zauważysz poprawę znów możesz powrócić do hybrydy. Obecnie nie widzę sensu ponownego jej robienia, bo tak jak piszesz, nie będzie się trzymała na paznokciach. Również w tym czasie nie nakładaj tipsów - one również obciążają paznokieć.

  Ważne
  • Pamiętaj zawsze o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.
  • Używaj produktów sprawdzonych marek i dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza i bardziej estetyczna.
  • Pamiętaj, by przy nakładaniu bazy hybrydy nie zalać skórek i by dobrze pokryć krawędź paznokcia.
  • Póki nie utwardzimy hybrydy w lampie możemy dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają

  NOWY NUMER

  POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

  Pobieram
  poradnik ciaza