Rozświetlacz - jak go używać, jak wybrać, gdzie nakładać?

2014-09-05 15:36

Umiejętnie użyty rozświetlacz podkreśla rysy twarzy i dodaje cerze życia. Wiele kobiet jednak nie docenia tego kosmetyku sądząc, że używanie go wymaga wprawy zawodowej makijażystki. Wystarczy jednak poznać kilka trików, jak nakładać rozświetlacz, by uzyskać najlepszy efekt.

Rozświetlacz - jak go używać, jak wybrać, gdzie nakładać?
Autor: Thinkstockphotos.com Rozświetlacz nakładaj tylko w miejsca, na które pada naturalne światło i które chcesz dodatkowo podkreślić

Spis treści

  1. Jak wybrać rozświetlacz?
  2. Czy każdy może używać rozświetlacza?
  3. Jak używać rozświetlacza?

Rozświetlacz - jak go używać, jak wybrać? Wiele kobiet nie wie, jak posługiwać się tym kosmetykiem i na które części twarzy go nakładać. Używanie tego kosmetyku wcale nie jest trudne! W tekście znajdziecie szczegółowe informacje na temat tego, czym się kierować przy wyborze rozświetlacza oraz w jaki sposób się nim posługiwać dla uzyskanie jak najlepszych rezultatów!

Jak wybrać rozświetlacz?

Najlepszy będzie produkt w formie pudru prasowanego lub sypkiego, który po nałożeniu na skórę da efekt tafli, nie zaś pojedynczych drobinek. Unikaj zwłaszcza dużych błyszczących drobin, bo uzyskasz nienaturalny wygląd. Przed zakupem kosmetyku warto sprawdzić efekt w świetle dziennym.

Czy każdy może używać rozświetlacza?

Puder rozświetlający powinien być ostatnim krokiem w twoim makijażu, po podkładzie i pudrze matującym. Pamiętaj jednak, że ten kosmetyk nie jest przeznaczony dla każdej cery. Lepiej go unikać, jeśli masz tłustą cerę lub zmarszczki, rozszerzone pory albo wypryski, ponieważ bardzo je podkreśli.

Jak używać rozświetlacza?

Czoło

Nałożenie rozświetlacza na środek czoła to zabieg, dzięki któremu twarz zyska wyraźniejszy kontur. Odrobiną kosmetyku nałóż tu u szczytu nosa, natomiast kilka centymetrów poniżej linii włosów lekko muśnij czoło rozświetlaczem, tworząc poziomą kreskę. Ważne, by jednocześnie podkreślić bronzerem linię włosów, wówczas kształt twarzy będzie bardziej symetryczny.

Brwi

Nałożenie rozświetlacza tuż pod dolną linia brwi sprawia, że mają bardziej one  regularny kształt, a przy okazji oczy wydają się większe. Należy jednak pamiętać, by nie malować linii na całej długości brwi, wystarczy użyć kosmetyku od połowy do zewnętrznego kącika, szczególną uwagę przywiązując do załamania łuku. Ponadto, rozświetlacz może pomóc ukryć odrastające włoski.

Oczy

Nałożenie rozświetlacza w kąciku oka optycznie je powiększy. Dodatkowo odrobina kosmetyku na bocznych ściankach nosa w miejscu, w którym skóra jest nieco ciemniejsza, sprawia, że oczy wyglądają na bardziej wypoczętych. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie przepadają za używaniem korektora, a jednocześnie mają problemy z pojawiającymi się regularnie cieniami wokół oczu.

Kości policzkowe

Najlepszy efekt zaznaczonych kości policzkowych daje zastosowanie kilku kosmetyków. Najpierw bronzerem należy narysować linię tuż pod kośćmi w taki sposób, by je uwypuklić. Rozświetlacz nałożony tuż nad nimi sprawia, że kości stają się bardziej widoczne. Na koniec oba kosmetyki warto rozetrzeć różem - połączone kolory wyglądają naturalnie!

Nos

Cienka, jasna, pionowa linia stworzona rozświetlaczem sprawia, że nos wydaje się smuklejszy i bardziej kształtny. Dla jeszcze lepszego efektu warto bronzerem podkreślić skrzydełka nosa i jego czubek. W ten sposób można zmienić proporcje twarzy tak, by wyglądała na bardziej symetryczną

Usta

Nałożenie rozświetlacza tuż nad łukiem Kupidyna jest szczególnie ważne wtedy, gdy maluje się usta ciemną szminką. Użycie kosmetyku pozwala podkreślić naturalny kontur ust lub skorygować ewentualne nieregularności. Rozświetlacz sprawi, że wargi wydają się pełniejsze, a kolor bardziej intensywny. Jeśli z kolei masz opadające usta, dzięki dwóm skośnym liniom narysowanym w kierunku łuku brwiowego optycznie je podniesiesz.

Podbródek

Pociągłą twarz możesz skrócić, nakładając na środek podbródka niewielką kropkę rozświetlacza i odrobinę bronzera.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza