Włosy sombre jak muśnięte słońcem. Jak zrobić sombre na włosach?

2018-08-09 12:27

Sombre to delikatniejsza, bardziej naturalna wersja koloryzacji ombre. Dzięki sombre włosy wyglądają jak naturalnie rozjaśnione słońcem. Sombre można wykonać na włosach o każdej długości i w każdym kolorze. Dowiedz się, jak wygląda koloryzacja sombre i jakie są jej zalety.

Włosy sobre jak muśnięte słońcem. Jak zrobić sombre na włosach?
Autor: Thinkstockphotos.com Sombre, to technika rozjaśniania włosów zbliżona do modnego ombre. Efekt jest jednak delikatniejszy i bardziej naturalny.

Spis treści

  1. Jak wykonuje się sombre na włosach?
  2. Zobacz na filmie, jak zrobić włosy sombre:
  3. Jaka jest różnica między ombre a sombre?
  4. Zalety koloryzacji sombre

Sombre z kolei, to „soft ombre”, czyli taka wersja koloryzacji, która daje delikatniejszy efekt. Ombre natomiast, to koloryzacja włosów polegająca na stopniowym przejściu od ciemnego koloru u nasady włosów do bardzo jasnego koloru końcówek.

Efekt ombre jest wyrazisty i wygląda najlepiej na włosach długich i ciemnych. Nie każdy decyduje się na noszenie dwóch kontrastowych kolorów, dlatego sombre jest rozwiązaniem dla kobiet, które chcą uzyskać naturalny efekt, jednocześnie urozmaicając fryzurę.

Jak wykonuje się sombre na włosach?

Najlepszy efekt sombre uzyskamy korzystając z profesjonalnej koloryzacji u fryzjera. W warunkach domowych, delikatne przejście kolorystyczne może się nie udać, a włosy będą wyglądać jak zanurzone w farbie. Fryzjer oprócz rozjaśnienia pasemek, dobierze odpowiedni kolor pasujący do naturalnej barwy włosów, a dla ciekawszego efektu może użyć kilku odcieni.

W przypadku sombre pojedyncze pasemka są rozjaśniane już na wysokości 2-3 cm od nasady włosów. Im bliżej końcówek tym gęstsza koloryzacja, jednak tylko na włosach zewnętrznych, włosy wewnętrzne pozostają w naturalnym kolorze. Rozjaśnienie jest więc nierównomierne, co daje naturalny efekt muśnięcia słońcem, a fryzura nie wygląda płasko, nawet w przypadku cienkich włosów.

Zobacz na filmie, jak zrobić włosy sombre:

Koloryzacja ombre-sombre

Jaka jest różnica między ombre a sombre?

Koloryzacja ombre daje mocny efekt rozjaśnienia końcówek, który jednak nie pasuje do każdego typu włosów. Na włosach krótkich takie przejście kolorystyczne może wyglądać sztucznie, a na włosach cienkich, kruchych i pozbawionych objętości będzie wyglądać płasko. W przypadku ombre przejście między kolorami zaczyna się bliżej końcówek niż nasady włosa, jest stopniowe i jednolite.

Sombre również polega na rozjaśnianiu włosów, ale w tym przypadku powinno to być rozjaśnienie o 1 do maksymalnie 3 tonów. Rozjaśniane są końcówki i pasemka, co zbliża tę technikę do balejażu. Koloryzacja sombre będzie wyglądać dobrze również na włosach krótszych i cienkich. U nasady włosów zostawia się naturalny kolor, także nie trzeba martwić się odrostami, a fryzura będzie wyglądać świeżo nawet do 3 miesięcy.

Zalety koloryzacji sombre

Największą zaletą sombre jest uniwersalność tej fryzury. Profesjonalnie wykonana koloryzacja sprawdzi się u każdego. Sombre dodaje włosom objętości, dzięki przeplataniu się kolorów. Jasne pasemka wokół twarzy rozświetlają ją i odmładzają. Taka fryzura będzie wyglądać spektakularnie latem w promieniach słońca i nie potrzebuje częstego odświeżania u fryzjera. Dla podkreślenia efektu warto włosy lekko podkręcić na końcówkach. Przejście kolorystyczne zginie wtedy w zagięciach loków na różnych wysokościach, co wygląda świeżo, naturalnie i bardzo kobieco.

Im bardziej naturalna fryzura tym lepiej, włosy ułożone sztywno na lakierze będą w przypadku sombre wyglądać płasko.

Jak w przypadku każdej ingerencji w strukturę włosa, tak i po koloryzacji sombre należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów i końcówek. Nawet najlepiej wykonane sombre straci swój urok, jeśli włosy będą suche, a końcówki rozdwojone. Warto jak najczęściej stosować maski, a do układania włosów używać naturalnych olejków lub jedwabiu, zamiast produktów do stylizacji.