Zabiegi antycellulitowe po ciąży: 3 skuteczne zabiegi na cellulit

2018-10-01 20:54

Po urodzeniu dziecka ciało nie wygląda już tak jak przed ciążą – to naturalne, że skóra jest mniej jędrna, są na niej rozstępy czy cellulit. Ale są też nowoczesne sposoby, aby temu zaradzić. Jakie zabiegi antycellulitowe oferowane w gabinetach są naprawdę skuteczne?

Zabiegi antycellulitowe po ciąży
Autor: Getty images Nowoczesne zabiegi antycellulitowe poradzą sobie z rozstępami i cellulitem po ciąży  

Spis treści

 1. Zabiegi antycellulitowe po ciąży: HIFU Ulverin
 2. Zabiegi antycellulitowe po ciąży: karboksyterapia
 3. Zabiegi antycellulitowe po ciąży: linerase

Nie ma sensu udawać, że jest inaczej: po ciąży i porodzie ciało zawsze się zmienia – w mniejszym lub większym stopniu. Na brzuszku pozostaje często nadmiar niewchłoniętej, obwisłej skóry, na piersiach i udach pojawiają się rozstępy albo cellulit, a na twarzy – przebarwienia.

Jedne kobiety to akceptują, uznając za normalną kolej rzeczy, innym trudno się pogodzić z tym, że ich ciało – wciąż młode i sprawne – wygląda już jednak nieco gorzej. Na szczęście można z tym coś zrobić. Przedstawiamy nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które są dostępne w specjalistycznych gabinetach. Wybraliśmy te, które są szczególnie odpowiednie i polecane młodym mamom, ponieważ bardzo dobrze radzą sobie z ich najczęstszymi bolączkami.

Zobacz na czym polegają poszczególne zabiegi antycellulitowe po ciąży, jakie są ich efekty, zalety i przeciwwskazania:

 1. HIFU Ulverin
 2. Karboksyterapia
 3. Linerase

Zabiegi antycellulitowe po ciąży: HIFU Ulverin

Urządzenie Ulverin jest najnowszą generacją technologii HIFU – pojawiło się w Polsce w ubiegłym roku. HIFU to skrót od angielskiego „high intensity focused ultrasound”, co znaczy: skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną.

 • Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu skoncentrowana energia ultradźwiękowa dostarczana jest do podskórnej warstwy SMAS – tej samej, na której pracują chirurdzy plastyczni podczas zabiegów faceliftingu, ale nie są wykonywane żadne nacięcia skóry. Energia ta inicjuje naturalną reakcję organizmu w postaci wzrostu produkcji nowego kolagenu, a także wzmacnia ten już istniejący. Dzięki temu zabieg skutecznie poprawia napięcie skóry, a jego efekt jest porównywalny z chirurgicznym liftingiem.

 • Efekty

Zabieg zwiększa napięcie skóry i ją zagęszcza, widocznie zmniejszając jej wiotkość na brzuchu, ramionach, udach i w innych obszarach ciała. Po wykonaniu liftingu skóry dekoltu uzyskuje się efekt uniesienia piersi, co może być istotne dla tych mam, których piersi obwisły po karmieniu. Świetnie modeluje również sylwetkę, likwidując nadmiar tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych miejsc. Pierwsze efekty zwykle są widoczne zaraz po zabiegu, ale te właściwe, docelowe, pojawiają się po około 2–3 miesiącach, w miarę jak nowo produkowany kolagen zaczyna stopniowo unosić i ujędrniać skórę twarzy i ciała.

 • Zalety

Zabieg jest szybki i bezinwazyjny, mało bolesny. Daje dobre efekty szczególnie w przypadku wyjątkowo niskiej elastyczności skóry. Nie wymaga wcześniejszych przygotowań i nie wyłącza z normalnego trybu życia – od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności (skóra jest lekko zaczerwieniona przez kilka godzin). Może być stosowany niezależnie od karnacji i grubości skóry oraz pory roku.

 • Przeciwwskazania:

ciąża, zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu, stan zapalny (także opryszczka) w miejscu wykonywania zabiegu, choroba nowotworowa, metalowe implanty w okolicy zabiegowej, otwarte rany, wszczepione urządzenia elektryczne, leczenie przeciwzakrzepowe, zaburzenia krwotoczne.

 • Ile kosztuje, jak długo trwa?

W wielu przypadkach wystarczy już jeden zabieg, który trwa 30–50 minut. Jeśli musi ich być więcej (gdy skóra jest bardziej wiotka), wykonuje się je w odstępach 1–3 miesięcy. Przykładowe ceny: lifting twarzy – ok. 3000 zł, lifting dekoltu i uniesienie piersi – ok. 3000 zł, lifting brzucha – od 3000 zł.

Zobacz też:

Ciało kobiety w pierwszych dniach po porodzie

Jak schudnąć po porodzie - odchudzanie po ciąży

Jak rozwiązać problem nietrzymania moczu po porodzie?

Jak pozbyć się cellulitu?

Zabiegi antycellulitowe po ciąży: karboksyterapia

Dostępna w Polsce już od kilku lat, ale piszemy o niej, bo daje dobre efekty, a przy tym nie jest bardzo kosztowna.

 • Na czym polega zabieg?

Na precyzyjnym wprowadzeniu – podskórnie lub śródskórnie – dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, dzięki czemu poprawia się jej wygląd. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.

 • Efekty

Karboksyterapia wyraźnie redukuje rozstępy i cellulit, a także zwiotczenie skóry na brzuchu, ramionach czy innych częściach ciała. Zmniejsza też ilość tkanki tłuszczowej. Poza tym minimalizuje cienie i worki pod oczami, a zastosowana na skórę głowy – wzmacnia cebulki włosów, ograniczając ich wypadanie, co jest częstym problemem u kobiet po przebytej ciąży i porodzie. Karboksyterapia wykazuje też dobre rezultaty w leczeniu blizn, np. po cesarskim cięciu (leczenie można rozpocząć minimum dwa, trzy tygodnie po zagojeniu się rany).

 • Zalety

Jest to terapia skuteczna, mało inwazyjna i bezpieczna – to zabieg medyczny, przebadany pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Nie powoduje jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry ani reakcji alergicznych, a także nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV – po zabiegu nie trzeba chronić skóry kremem z filtrami.

 • Przeciwwskazania:

ciąża, ciężka niewydolność nerek, płuc lub serca, leczenie inhibitorami anhydrozy węglanowej, zakrzepowe zapalenie żył, zator tętnicy płucnej, jaskra, hemofilia, anemia, przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne, nowotwory, opryszczka, epilepsja.

 • Ile kosztuje, jak długo trwa?

Pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Zazwyczaj konieczny jest jednak cykl zabiegów (od 10 do 15), wykonywanych z częstotliwością jeden dwa zabiegi w tygodniu. Cena jednego zabiegu: od 100 zł (w zależności od miasta i okolicy ciała).

To cię zainteresuje:

Otyłość brzuszna po porodzie: jak pozbyć się brzucha po ciąży?

Ćwiczenia po porodzie – kiedy zacząć i jakie są najlepsze

Wypadanie włosów po ciąży, czyli łysienie poporodowe

Zabiegi antycellulitowe po ciąży: linerase

To nowa terapia, dostępna od 2015 roku, której celem jest odmłodzenie i regeneracja zwiotczałej skóry poprzez intensywną stymuluję produkcji nowych włókien kolagenowych.

 • Na czym polega zabieg?

Na śródskórnym podaniu – w formie iniekcji – płynnego preparatu kolagenowego o nazwie atelokolagen LINERASE. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do rekonstrukcji i odbudowy tkanek skóry.

 • Efekty

Zabieg poprawia gęstość, sprężystość i ogólną kondycję skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała. Wyraźnie redukuje wiotkość skóry, niweluje rozstępy i blizny, wygładza zmarszczki. Po zabiegu w miejscu podania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zwykle ustępują po kilku godzinach.

 • Zalety

Terapia nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Procedura zabiegu jest mało inwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Preparat może być stosowany nawet do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała.

 • Przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, tendencja do powstawania bliznowców, aktywne zakażenia w miejscu zabiegu, choroba nowotworowa.

 • Ile kosztuje, jak długo trwa?

Całkowita terapia składa się z dwóch do czterech zabiegów – w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne po 7–14 dniach. Dla uzyskania pełnego efektu zalecane są cztery zabiegi w odstępie jednego miesiąca. Cena jednego zabiegu: od 700 zł, w seriach – taniej.

Sprawdź, ile wiesz o karmieniu piersią

Pytanie 1 z 14
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią w okresie: