4 zabijaczy nudy, którzy zmieszczą się w każdej torebce

2020-07-01 15:33 Materiał sponsorowany

Bezwzględna, przebiegła, nieprzewidywalna. Może dopaść nasze pociechy absolutnie wszędzie. Uruchamia tryb przewlekłego marudzenia i maksymalnie potęguje zmęczenie – zarówno u malucha, jak i otoczenia. Kto to taki? Oczywiście nuda!

rebel X4
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Szalona zabawa 
  2. Mistrzowie słowa
  3. Planując kolejny ruch
  4. W wakacyjnym klimacie

Przemieszczając się z miejsca na miejsce, czy to w ramach większych wypraw, czy codziennych wyzwań, potrzebujemy w swoim arsenale szybkich i łatwych rozwiązań. Czegoś, co pozwoli odwrócić uwagę dziecka od przedłużającego się oczekiwania i zapewni odrobinę naprawdę dobrej zabawy. Jednocześnie sposób ten powinien zajmować możliwie mało miejsca – zarówno w naszym bagażu, jak i po rozłożeniu. Czyli dokładnie tak, jak poręczne gry! Zapakowane w zgrabne, odporne opakowania, wciągające i angażujące, stanowią doskonałą odskocznię zarówno dla zmęczonych maluchów, jak i zestresowanych umysłów rodziców.

Szalona zabawa 

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza. Nie brzmi jak najbardziej chwytliwy tytuł, prawda? Jednak ten ciąg słów będzie bardzo ważny dla samej zabawy, więc im szybciej go zapamiętamy, tym lepiej! Aby rozegrać rundę w tę zwariowaną grę, wystarczą karty z dedykowanej talii i miejsce, na które będzie można je odkładać. Kartoniki dzielimy pomiędzy uczestników (nie wolno ich podglądać!), a następnie każdy z nich kolejno odkrywa jedną i wykłada na środek, podając kolejne słowo z tytułu. Zatem pierwszy gracz mówi "Buła!" następny "Pizza!" i tak dalej. Jeśli na wykładanej karcie narysowane jest dokładnie to samo hasło, które zostało wypowiedziane, uczestnicy muszą jak najszybciej położyć dłonie na środkowym stosie. Trenujemy więc nie tylko pamięć i rytmikę, ale też spostrzegawczość i szybkość reakcji!

Ta zabawna karcianka posiada również szereg przerywników: kart ze zwierzętami, które uczestnicy muszą naśladować. Jest więc nie tylko dynamiczna i szalona, ale również bardzo zabawna i pełna śmiesznych pomyłek.

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza - Rebel
Autor: materiały prasowe Link: Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Mistrzowie słowa

W kategorii dynamicznych karcianek swoje zaszczytne miejsce mają również Ekspresłówka, które jak żadna inna gra wspierają rozwój dziecięcego słownictwa. W tym przypadku zadanie jest proste: uczestnicy będą wymyślali hasła spełniające dwa kryteria: przynależność do wylosowanej kategorii oraz rozpoczynanie się na wskazaną literę. Mechanizm jak w popularnej grze w państwa-miasta, z tym, że tu obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", więc ćwiczymy również szybkość naszych reakcji. Ponadto kategorie są w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych uczestników zabawy!

Dodatkowo Ekspresłówka swoim wyglądem przypominają popularne Dobble: okrągłe karty doskonale leżą w dłoni (także tej malutkiej!), a solidna, metalowa puszka chroni grę podczas transportu.

Ekspresłówka, Rebel
Autor: materiały prasowe Link: Ekspresłówka

Planując kolejny ruch

A co, jeśli wolimy nieco spokojniejsze gry, które trenują raczej logiczne myślenie i planowanie, niż refleks? Na szczęście one również są dostępne w miniaturowych wersjach, w sam raz do zabrania na urlop czy krótszą wycieczkę. Wśród nich prym wiedzie Punto – abstrakcyjna zabawa, satysfakcjonująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas rozgrywki naszym celem jest utworzenie nieprzerwanej linii z 4 lub 5 kart w swoim kolorze. W tym celu będziemy wykładali je kolejno na stół, dokładając do już wyłożonych według określonych reguł. Karty o niższych wartościach (również należące do przeciwników), możemy przykrywać tymi o wyższych – wszystko po to, by zaskoczyć pozostałych uczestników udanym zagraniem. 

Punto, Rebel
Autor: materiały prasowe Link: Punto

W wakacyjnym klimacie

Na koniec propozycja w sam raz na upały: gdy słońce praży, kto nie chciałby wskoczyć do basenu z przyjemnie chłodną wodą? Taki los niewątpliwie czeka większość pionków w grze Przechlapane!, rozgrywka toczy się bowiem, póki tylko jeden pozostanie "niezamoczony".

W tej dynamicznej i zabawnej grze blefu każdy z uczestników w tajemnicy przed pozostałymi losuje kolor; od tej pory odpowiada za 3 pionki, stojące na brzegu basenu. Przesuwając figurki, będziemy strącali je do basenu, a tym samym eliminowali naszych przeciwników z gry. Kluczowe dla zwycięstwa jest jak najdłuższe utrzymanie w tajemnicy koloru, który wylosowaliśmy, co pozwoli nam na skuteczniejsze działanie. Co ważne, Przechlapane! jest grą całkowicie mieszczącą się w pudełku, co oznacza, że możemy bawić się przy niej praktycznie w każdych warunkach.

Przechlapane!
Autor: materiały prasowe Link: Przechlapane!