Dobrze w Dobrowodzie

2008-05-19 18:56

Wieś Dobrowoda jest położona na skraju Puszczy Białowieskiej z dala od zgiełku i szumu cywilizacji. Dookoła rozciąga się grzybodajny las. W pobliżu znajduje się zalew Repczyce – z bardzo czystą wodą i przepiękną piaszczystą plażą. Winnica państwa Ziniewiczów to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą w ciszy i spokoju odreagować stres dnia codziennego. Dzieci też nie będą się tu nudzić.

Dobrze w Dobrowodzie
Autor: Archiwum domowe

Dom, w którym może wypoczywać osiem osób położony jest w ogrodzie. Dwie oddzielne werandy zapewniają komfort wypoczynku. Kompleksowo wyposażona kuchnia umożliwia przygotowanie posiłków. A gdy pada deszcz, można czas spędzać w dużym pokoju kominkowym. Gospodarze proponują również skorzystanie z kominka-grilla znajdującego się na zewnątrz, w zacisznym kącie ogrodu. Do sklepu jest tylko 50 m. Można też napić się mleka prosto od kozy lub zjeść jajecznicę zrobioną z „dziobanych” jajek. Późnym latem i jesienią ta okolica to prawdziwy raj dla grzybiarzy, którym gospodarze chętnie podpowiadają, gdzie można znaleźć rzadkie gatunki grzybów. Amatorzy potraw regionalnych zawsze mogą skorzystać z doświadczeń kulinarnych gospodyni – naprawdę warto. Gospodarze nie narzucają swojego towarzystwa, ale dyskretnie pilnują, aby goście czuli się komfortowo.

Dlaczego „Winnica”?

Bo hobby właściciela jest uprawa winorośli i produkcja wina. To, że jest ono doskonałe potwierdza każdy, kto miał okazję go spróbować. - Gościliśmy do tej pory osoby z całej Polski, Europy a nawet Azji – mówi  Michał Ziniewicz. - Jeśli jesteście rodzicami małych dzieci, które potrzebują nieskrępowanej swobody ruchu, macie zwierzęta, chcecie się wyciszyć, lubicie podpatrywać przyrodę, interesujecie się ornitologią bądź fotografią, wypoczywacie na rowerze bądź z wędką – zapraszamy do nas! Świeże powietrze pobudzi do jedzenia nawet największego niejadka.

Okolica

Wieś Dobrowoda jest położona na skraju Puszczy Białowieskiej z dala od zgiełku i szumu cywilizacji. Dookoła rozciąga się grzybodajny las - od jego skraju dzieli dom zaledwie 200 m. W pobliżu znajduje się zalew Repczyce – z bardzo czystą wodą i przepiękną piaszczystą plażą. Można tu wypożyczyć rowery wodne, kajaki, łódki a także powędrować. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. - Naszą okolice najlepiej jest zwiedzać na rowerach, korzystając z wyznaczonych szlaków rowerowych lub samemu wybierając trasę – podkreśla gospodarz. - W ten sposób ma się bezpośredni kontakt z puszczańską przyrodą, a przy okazji można też poznać tutejszych ludzi i ich kulturę.

Mirosława i Michał Ziniewiczowie
Ul. Kolejowa 17
17-250 Kleszczele
tel. (0-85) 681 81 62
katazinka@o2.pl

poradnikzdrowie.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza