Dokąd na FERIE z dzieckiem? Słowackie aquaparki

2015-01-13 18:32

Słowackie aquaparki wydają się świetnym pomysłem na ferie z dzieckiem. Kilometry wodnych zjeżdżalni, wyspy w olbrzymich basenach zasilanych wodą termalną i centra odnowy biologicznej. W aquaparkach na Słowacji nie tylko dzieci poczują się jak w siódmym niebie. Przeczytaj, dlaczego warto pojechać tam na ferie.

Słowackie aquaparki
Autor: Serwis prasowy Besenova

Spis treści

 1. Tatralandia - możesz zapomnieć, że spędzasz ferie z dzieckiem
 2. Meanderpark: raczej dla nieco starszych dzieci
 3. Besenova: fun team dla dzieci

Ferie z dzieckiem kojarzą nam się z wyjazdem w góry. Ale dziecko na nartach nie jeździ przecież od świtu do zmierzchu. Dlatego warto wybierać ośrodki, które oferują dodatkowe atrakcje. By ferie z dzieckiem były niezapomniane, przydadzą się dodatkowe atrakcje na "po nartach". Słowackie aquaparki zadowolą wszystkich.

Tatralandia - możesz zapomnieć, że spędzasz ferie z dzieckiem

W tym miejscu można zapomnieć, że się ma dzieci. Na najmłodsze czeka płytki basen z wyspą piratów. Starsze poczują jak smakuje adrenalina pędząc w dół na zjeżdżalni „Kamikadze”. Dla tych o słabszych nerwach czeka 26 innych - w sumie blisko 1800 metrów wodnych tras!Jeśli jednak nastąpi moment przesytu ciepłą wodą, prędkością i tłumem w basenach, wystarczy przekroczyć drewniane wrota do western City. Tam dzieci na własne oczy zobaczą prawdziwe rodeo. Przy odrobinie szczęścia znajda się w samym środku strzelaniny między kowbojami. Być może porwie je również gorączka złota – w niewielkim strumyku można płukać drobinki tego kruszcu. Nieopodal znajduje się Tarzanlandia – czyli małpi gaj. Tam podczas spaceru po linowym torze przeszkód, przypięte uprzężami alpinistycznymi podziwiać będą panoramę tatr i ogrom aquaparku.W tym czasie rodzice będą mieli wystarczającą ilość czasu aby zajrzeć w każdy zakamarek Wellness Paradisu – do saun z aromaterapią, basenów z wodnymi masażami, albo do gabinetów odnowy biologicznej. Cała rodzina w komplecie spotka się dopiero wieczorem. Rodzice piękniejsi i młodsi będą sączyć z kieliszków Demianovkę, a dzieci ze świeżymi wypiekami na twarzy przekrzykiwać się będą w ustanowionych dzisiaj rekordach życiowych. TatralandiaRáztocká 21Liptovský MikulášCzynne: pn.-ndz., godz. 10-21www.tatralandia.com.plDojazd: z Zakopanego – 95 km, z Krakowa – 165 km

Dobrze wiedzieć

 • Na Słowacji połączysz zabawę z delikatną kuracją zdrowotną. A to za sprawą wody wypełniającej baseny termalnych aquaparków. Jest ona bogata w pierwiastki i minerały wspomagające leczenie chorób skóry, układu ruchowego i nerwowego. Zawiera również Lit – pierwiastek szczęścia.
 • Przed wyjazdem zajrzyj na oficjalną turystyczną stronę Słowacji www.slovakia.travel
 • Inne Parki Wodne

 • Aquapark Poprad - https://www.aquacity.sk/defapt.aspx
 • Termálpark Veľký Meder - www.termalsro.sk
 • Galandia - www.galandia.sk
 • Meanderpark: raczej dla nieco starszych dzieci

  Kiedy tylko przyjechaliśmy do Meander parku, rozpętała się burza. Nie przeszkodziła nam jednak, aby kapać się w basenach pod gołym niebem. Dzieci, co sił w nogach pomknęły do wielkiego basenu ze sztuczną falą, a my moczyliśmy się w gorącym „kociołku” jacuzzi. Nad wodą o temperaturze 34-37 st. wytworzyła się czapa parowa. Świetnie chroniła nas przed zimnem. W tym czasie dzieci przeniosły się do dużego basenu pływackiego. Dzieci również nie czuły zimna – bo były w ciągłym ruchu. To ścigały się na sportowym basenie to zjeżdżały na zjeżdżalni wodniej. Nasze 13-14 latki ani przez chwilę się nie nudziły. Choć dla młodszych dzieci czas może się tu nieco dłużyć. Nie ma tu dla nich placu zabaw, brodzik z zabawkami wodnymi jest bardzo mały i skromny.Park zasila woda z odwiertu o głębokości 1545 metrów. Ma temperaturę 58 st i brunatny kolor. Zanim trafi do basenów przechodzi przez system filtrów, które doprowadzają ją do krystalicznej czystości. Nie traci przy tym swych właściwości leczniczych. Już po pierwszej kąpieli skóra staje się wyraźnie gładsza i delikatniejsza w dotyku. Na dłoniach nie pozostaje również żaden ślad po zimowych odmrożeniach. Efekt leczniczy wzmocnimy odpowiednim masażem ciała. Jest z czego wybierać – masaż szyi, ramion, nóg, masaż z olejkami eterycznymi, relaksacyjny i sportowy.

  Atrakcje w okolicy

  • Tor bobslejowy - Pavčiná Lehota (8 km od Aquaparku Tatralandia), www.bobovedrahy.sk
  • Demianowska Jaskinia Wolności i Jaskinia Lodowa - www.ssj.sk
  • Rękodzieło ludowe - Renáta Hermysová, Ul. Vinice 3, Pezinok, www.majolika-r.sk
  • Museum Wsi Orawskiej - Zuberec Brestová, www.rohace.sk
  • Zamek w Svätým Antonie

  Meander Park OraviceCzynny: codziennie godz 10-21.30www.meanderpark.comDojazd: Z Zakopanego – 34 km, Z Nowego Targu – 39 km, z Krakowa – 120 km.

  Besenova: fun team dla dzieci

  Pierwsze wrażenie: brunatno–zielona woda wypełniająca baseny wygląda bardzo nieapetycznie. Po kilku minutach musiałam przyznać, że świetnie komponuje się z czerwienią otaczających baseny kawiarenek i restauracji. Po godzinie kąpieli byłam pewna, że wywarła bardzo dobry wpływ... na moją skórę. Z kolei na samopoczucie bardzo dobry wpływ wywarł fun team, dzięki któremu mogliśmy zapomnieć, że w skład naszej grupy wchodzą dzieci. Przez cały czas organizował gry i zabawy dla najmłodszych. Dla dzieci 5-13 letnich przygotowano również place zabaw poza basenami z batutą, zjeżdżalniami, drabinkami. Dzięki temu ich rodzice mogą rozkoszować się świętym spokojem na leżakach wokół basenów. W vitalnym sviecie zatrzymają się na chwilę w saunie pachnącej jodłą, zamówią kąpiel bąbelkową, spędzą chwilę na leżankach w kąciku relaksu, a następnie na krześle z 24 karatowego złota jak królowie... Uwaga: Jeśli wybierasz się do Thermal Parku Bešeňová załóż czerwony lub czarny kostium kąpielowy. Woda w basenach jest intensywnie nieprzezroczysta. Wystarczy kilka minut, aby niedowracalnie zmieniła kolor białego materiału w brunatno–czerwony.Thermal Park BesenovaBešeňová 136Czynny: 10-21 godz.www.besenovanet.skDojazd: Z Zakopanego – 100 km, Z Krakowa – 170 km

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

  NOWY NUMER

  POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

  Pobieram
  poradnik ciaza