FERIE 2014: Gdzie pojechać z dzieckiem na narty? Stacja narciarska Chyrowa-ski

2014-01-18 7:00

Amatorzy narciarstwa z utęsknieniem czekają cały rok na zimę, aby w ferie zimowe wyruszyć z całą rodziną na stok. W Polsce mamy coraz więcej ośrodków narciarskich, więc jest w czym wybierać. Na szczególną uwagę zasługuje stacja narciarska CHYROWA-SKI, położona w Chyrowej koło Dukli, na terenie województwa podkarpackiego.

ferie 2014 gdzie pojechac z dzieckiem na narty stacja narciarska chyrowa ski
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Ferie 2014: trasy narciarskie w Chyrowej
  2. Ferie 2014: infrastruktura ośrodka narciarskiego

W ferie zimowe całe rodziny spędzają wspólnie czas na stoku narciarskim. W Polsce oferta ośrodków narciarskich jest coraz bogatsza i coraz bardziej atrakcyjna dla narciarzy. Wśród wielu mniejszych stoków województwa podkarpackiego, na szczególną uwagę zasługuje Chyrowa-ski.

Ferie 2014: trasy narciarskie w Chyrowej

Chyrowa-ski jest młodą stacją narciarską. Wystartowała w sezonie 2006-07 i cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza początkujących narciarzy. Trasy są tu łagodne, ale dość długie. Główna trasa, poprowadzona jest dokładnie wzdłuż wyciągu talerzykowego o długości 900 m i oznaczona na czerwono, jako średniotrudna. Łagodny stok (przewyższenie 183 m), obniżający się równomiernie na całej długości, nie sprawi jednak kłopotu nawet niewprawnemu narciarzowi czy snowboardziście. Niebieska trasa jest dłuższa lecz łagodniejsza, prowadzi łukiem nieco dalej od wyciągu, który obsługuje trasę czerwoną. Ośrodek szczyci się tym, że stok jest bardzo szeroki, ma aż 120 metrów. Poza głównym wyciągiem, są jeszcze dwa krótsze, o długości 100 i 400 m.

Ferie 2014: infrastruktura ośrodka narciarskiego

Infrastruktura ośrodka jest na wysokim, europejskim poziomie. Wyraźnie kontrastuje ze znanym, większym i starszym  wyciągiem na Magurze Małastowskiej. Ośrodek dysponuje m.in.: dużym wygodnym parkingiem, nastrojową restauracją, grillem na świeżym powietrzu, przestronnymi, czystymi toaletami. Elektroniczne bramki, obsługują czasowe i wieloprzejazdowe bilety, a obsługa przy wyciągu jest sprawna. Całości dopełnia wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz szkoła narciarska. Dodatkową zimową atrakcją jest możliwość przejażdżki na skuterach śnieżnych. Do dyspozycji amatorów szybkiej jazdy na skuterze oddany został specjalny stok, tuż obok tras narciarskich. Mozna także wybrać się na dłuższą wycieczkę po leśnych drogach, łagodnymi grzbietami Beskidu Niskiego, w stronę szczytów Dania (698 m n.p.m.), Polana (651 m n.p.m.) czy Chyrowa (695 m n.p.m.). Na taką wyprawę można się wybrać także z przewodnikiem, choć wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Więcej szczegółów na: www.chyrowaski.pl

poradnikzdrowie.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza