Ferie zimowe w Polsce: najpopularniejsze kierunki

2016-01-19 13:55

Ferie zimowe w Polsce w końcu ruszyły pełną parą! Nie wiesz gdzie zabrać swoje dziecko? Jakie atrakcje będa ciekawe, a zarazem nauczą pociechę czegoś nowego? Sprawdź, które miejscowości w Polsce ą najatrakcyjniejszą propozycją na spędzenie zimowych wakacji.

Spis treści

  1. Ferie zimowe w Polsce: Zakopane
  2. >> Czytaj także: Ferie 2016: kiedy wypadają w poszczególnych województwach? >>
  3. Ferie zimowe w Polsce: Szklarska Poręba
  4. >> Sprawdź tez: Ferie zimowe: jakie gadżety warto zabrać na ferie? [FILM] >>
  5. Ferie zimowe w Polsce: Bieszczady
  6. >> Zobacz również: Co zrobić z psem w ferie zimowe? 5 porad >>
  7. Ferie zimowe w Polsce: Bałtyk
  8. >> Czytaj także: Ferie zimowe w mieście: co robić z dzieckiem? 7 niebanalnych pomysłów >>
  9. Ferie zimowe w Polsce: Kraków
  10. >> Sprawdź również: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka? >>

Pamiętaj, aby atrakcje podczas ferii zimowych w Polsce dobrać do upodobań dziecka. Jeśli nie lubi ono jazdy na nartach, nie wybieraj stoków ani miejscowści narciarskich, w których nie ma wielu innych atrakcji. Spróbuj podpytać pociechę, jakie są jej marzenia i gdzie chciałaby się wybrać w tym roku. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kierunki z Polski.

Ferie zimowe w Polsce: Zakopane

Zakopane to bez wątpienia najpopularniejsze miejsce na spędzenie ferii zimowych w Polsce. Już od lat całe rodziny poświęcają swój wolny czas na naukę jazdy na nartach lub snowborzdzie. Miasto to oferuje nie tylko stoki, ale również wiele ciekawych, wartych zwiedzenia miejsc. Jedną z najbardziej oblężanych atrakcji są Krupówki. Turyści mogą tam zjeść posiłek w przeróżnych, ludowych restauracjach, ale również wybrać się na zakupy i zapewnić znajomym wiele pamiątek z pobytu. Aby poznać historę tej miejscowości, wybierzcie się do galerii oraz muzeów, które oferują równie wiele atrakcji.

>> Czytaj także: Ferie 2016: kiedy wypadają w poszczególnych województwach? >>

Ferie zimowe w Polsce: Szklarska Poręba

Kolejna propozycja na spędzenie ferii zimowych w Polsce to Szklarska Poręba - miasto o małej liczbie mieszkanców, za to posiada długoletnią tradycję. Na stokach narciarskich istnieje wiele długich tras podzielonych na sekcje. Jedne są dla początkujących - inne, trudniejsze, dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Istnieje pewna legenda o Duchu Gór, który strzeże Karkonoszy i dba o ich przyrodę. Historia ta przekazywana jest z poklenia na pokolenie już 500 lat. W Szklarskiej jedną z atrakcji są też psie zaprzęgi. Można wybrać się na taką wycieczkę razem z dziećmi, które poznają jak taki zaprzęg jest skonstruowany i ile zwierzaków potrzeba do pociągnięcia określonej liczby osób. Ciekawostką jest fakt, że jedna ze scen filmu "Opowieści z Narni: Książę Kaspian" była nagrywana w okolicach wodospadu Kamieńczyka właśnie w tej miejscowości.

>> Sprawdź tez: Ferie zimowe: jakie gadżety warto zabrać na ferie? [FILM] >>

Ferie zimowe w Polsce: Bieszczady

Wyjazd w Bieszczady polecamy osobom, które naprawdę chcą wypocząć. Miejscowości położone zdala od miejskiego zgiełku zapewnią ci odpoczynek, a wszystko to w dogodnych cenach. Tutaj stoki narciarskie przystosowne są do najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowbordem. Jedną z wielu atrakcji jest przejazd prawdziwym kuligiem. Konie zaprzężone do sań mogą przewieść całą rodzinę przez malownicze tereny. Bieszczady to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w okresie zimowym zaraz za Zakopanem.

>> Zobacz również: Co zrobić z psem w ferie zimowe? 5 porad >>

Ferie zimowe w Polsce: Bałtyk

Dla tych, którzy przez cały rok tęsknią za latem i morzem ciekawą ofertą będzie wyjazd na ferie zimowe w Polsce na Pomorze. Bałtyk zimą jest jeszcze piękniejszy niż podczas ciepłych miesięcy. Zamarznięta plaża oraz brzeg, a także pływające oderwane kry lodu stanowią zapierający dech w piersiach widok. Dodatkowym atutem takiej wyprawy jest fakt, że mało turystów o tej porze roku przyjeżdża w te rejony Polski. Dzięki temu zakwaterowanie jest dużo tańsze i nie można narzekać na przepełnione restauracje. Zaletą jest też duże natężenie jodu, które kumuluje się nad zamarzniętym morzem. Ma on właściwości zdrowotne i często jego wdychanie rekomendowane jest dla osób zmagających się z chorobami płuc lub serca.

>> Czytaj także: Ferie zimowe w mieście: co robić z dzieckiem? 7 niebanalnych pomysłów >>

Ferie zimowe w Polsce: Kraków

Kraków to stolica województwa małopolskiego. Miasto to jest muzeum historii Polski. Wybierając się chociażby do Zamku Królewskiego na Wawelu można poznać miejsce, gdzie urzędowało wielu królów, którzy niegdyś rządzili naszym krajem. Jedną z atrakcji jest też muzeum Armii Krajowej, gdzie poznacie nie tak dalekie losy ojczyzny podczas II wojny światowej. Kraków oferuje też wiele domów kultury, bibliotek oraz ośrodków sportowych, gdzie można zapisać dzieci na zajęcia, które przydadzą im się w przyszłości w szkole.

>> Sprawdź również: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka? >>