Podróż z dzieckiem: jak się do niej przygotować? [FILM]

2014-08-13 15:03

Aby podróż z dzieckiem przebiegła sprawnie, należy się do niej dobrze przygotować. Co zabrać do samochodu? W jakie zabawy bawić się z dzieckiem? Swoje sposoby na podróż z dzieckiem zdradza dziennikarka Ula Chincz.

Podróż z dzieckiem
Autor: thinkstockphotos.com Podróżując z dzieckiem, trzeba koniecznie pamiętać o foteliku i o akcesoriach do samochodu.

W samochodzie najważniejszy jest fotelik. Bez niego nie możemy nawet pomarzyć o jakiejkolwiek podróży z dzieckiem. Na rynku istnieje masa fotelików, możemy wybierać wśród tych z niższej i z wyższej półki. Nie warto jednak na tym oszczędzać - odpowiednio dopasowany fotelik zapewni dziecku bezpieczeństwo i posłuży przez lata. Tutaj znajdziecie wskazówki, jak go wybrać prawidłowo.

Podróż z dzieckiem: jak umilić mu czas?

Warto zamocować na przednim siedzeniu specjalny organizer, w którym dziecko będzie mogło trzymać ulubione zabawki. Znajduje się w nim również miejsce na tablet, dzięki czemu dziecko będzie mogło w komfortowych warunkach oglądać bajki czy filmy.

- Ja wybieram jeszcze bezpieczny blat do rysowania. Po bokach są kieszonki na kredki i flamastry, a całość jest wykonana z pianki i mocowana do fotelika. Na blacie dziecko może rysować, układać klocki czy jeść - mówi dziennikarka.

Jakie jeszcze porady na temat podróży z dzieckiem ma Ula Chincz? Zobaczcie!

TVP/x-news