Majówka z dzieckiem w Warszawie: 7 pomysłów na aktywny weekend majowy

2015-04-30 12:20

Majówka z dzieckiem w Warszawie wcale nie musi oznaczać siedzenia w domu i nudzenia się przed telewizorem. Wręcz przeciwnie - może byc ciekawa i pełna atrakcji! Jeśli nie macie pomysłu na to, jak spędzić weekend majowy z rodziną, skorzystajcie z naszych propozycji. Podpowiadamy, jak spędzić majówkę z dzieckiem w Warszawie.

Majówka z dzieckiem
Autor: thinkstockphotos.com Majówka z dzieckiem w Warszawie może być pełna atrakcji!

Spis treści

  1. Majówka z dzieckiem na Podzamczu
  2. Majówka z dzieckiem w Cytadeli Warszawskiej
  3. Majówka z dzieckiem w zoo
  4. Majówka z dzieckiem na basenie
  5. Majówka z dzieckiem na rowerze
  6. Majówka z dzieckiem: Warszawskie Linie Turystyczne

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wszystkich majówka. Niestety  w tym roku zyskujemy tylko jeden dodatkowy dzień wolny od pracy. Jak więc wykorzystać ten przedłużony weekend, aby aktywnie wypocząć z rodziną, nie wyjeżdżając z miasta?       Sprawdź, jak możesz spędzić majówkę z dzieckiem w Warszawie.

Majówka z dzieckiem na Podzamczu

Już 1 maja o godzinie 21 odbędzie się premierowy pokaz fontann „Światła wody”, przygotowany przez Stołeczną Estradę na rok 2015. Tym razem zatopimy się w niewidzialnym świecie, do którego przez tajemniczy tunel poprowadzi nas sam Bazyliszek. Spotkamy również Złotą Kaczkę i Czarodzieja, który swoją mocą steruje fontannami. Oprócz animacji pojawiających się na wodnym ekranie, będziemy mogli podziwiać komputerowo sterowany taniec fontann w rytm odpowiednio dobranej oprawy akustycznej oraz widowiskowe światła i lasery.    Przed  pokazem w Multimedialnym Parku Fontann warto pospacerować po Starym i Nowym Mieście, gdzie oprócz specyficznego klimatu dawnej Warszawy, czekają na nas otwarte do późnych godzin lokale gastronomiczne, serwujące również ulubione dziecięce przekąski, takie jak lody i gofry.

Czytaj także:  >> Zwiedź z dzieckiem 5 zamków w okolicy Warszawy >>

Majówka z dzieckiem w Cytadeli Warszawskiej

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz przygotowały w Cytadeli Warszawskiej 2 maja „Majówkę pod flagą biało- czerwoną”. Tego dnia dzieci mogą wziąć udział w zorganizowanym biegu na 100 metrów, dorośli zaś w biegu na 10 kilometrów. Dla dzieci przewidziane są liczne konkursy i zabawy. W programie znalazły się również zawody strzeleckie, wystawa broni historycznej, pokazy grup rekonstrukcyjnych, a także pokaz musztry paradnej Orkiestry Wojskowej.

Majówka z dzieckiem w zoo

Wiosna jest idealną porą roku do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. To właśnie wtedy większość zwierząt swobodnie przechadza się po wybiegu, nie musząc kryć się ani przed zimnem, ani przed upałem. Warto odwiedzać ogród w porach karmienia zwierząt, co stanowi dodatkową atrakcję, zwłaszcza dla najmłodszych. Możemy podejrzeć przy posiłku foki, pingwiny, hipopotamy, rekina i nosorożce- dokładne godziny karmienia podane są na stronie ogrodu.W zoo na najmłodszych zwiedzających czekają również dodatkowe atrakcje. Lody, gofry, wata cukrowa, kolorowe balony, plac zabaw przystosowany zarówno do młodszych, jak i do starszych dzieci, przejażdżka kolejką, elektrycznym samochodem lub kładem.

Majówka z dzieckiem na basenie

Na pluskanie się w morzu czy jeziorze musimy niestety jeszcze trochę poczekać. Warto może więc zaznajomić się z ofertą warszawskich basenów. Wiele z tych obiektów posiada zjeżdżalnie, jacuzzi  i inne atrakcje wodne, które na pewno przypadną go gustu naszym pociechom.

Na uwagę zasługuje Aqua Park Wesolandia, w którym znajdziemy 70 metrową zjeżdżalnię, jacuzzi, masaże wodne i rwącą rzekę. Na dorosłych zaś czeka fitness, tenis i restauracja.

Ciekawą ofertę prezentuje również Miejskie Centrum Sportu w podwarszawskich  Ząbkach. Jest tam duża zjeżdżalnia, jacuzzi, osobny płytki basen z natryskami wodnymi i masażem. Dorośli mogą skorzystać także z sauny suchej bądź łaźni parowej.

Czytaj także: >> 5 tras rowerowych dla dzieci w Warszawie >>

Majówka z dzieckiem na rowerze

Dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek polecamy wycieczkę po trasach rowerowych Lasu Bielańskiego. Trasa rowerowa prowadzi nas aż do przeprawy promowej w Łomiankach. Prom z Łomianek do Nowodworów kursuje w niedziele i święta ok. 30 razy dziennie, więc z pewnością nie będziemy długo czekać. Przez Las Bielański przepływa mała rzeczka Rudawka oraz Potok Bielański. W lesie możemy podziwiać niezmienioną przez człowieka przyrodę, charakterystyczną dla Mazowsza, a więc dęby, graby, wiązy jesiony, lipy, jawory, bez czarny, leszczynę, a nawet niewielki bór sosnowo-dębowy.

Oprócz Lasu Bielańskiego na wycieczkę rowerową doskonale nada się również Puszcza Kampinoska i Las Bemowski, w którym znajduje się specjalna polana przeznaczona na rozpalenie grilla lub ogniska.

Majówka z dzieckiem: Warszawskie Linie Turystyczne

W tym roku, już po raz siódmy, będziemy mogli skorzystać z atrakcji jakie przygotował dla nas Zarząd Transportu Miejskiego. W weekend majowy mają ruszyć rejsy statkiem „ Zefir” do Serocka, których trasa będzie wiodła Wisłą przez Kanał Żerański. Statek mieści na pokładzie 110 pasażerów. Znajduje się na nim grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. Równie ciekawą propozycję stanowi Tramwaj Wodny. Statkiem  „Wars” popłyniemy trasą wzdłuż warszawskich mostów. Rejs potrwa ok. 1,5 h.

Dla osób, chcących jedynie przedostać się na drugą stronę Wisły, uruchomione zostaną promy łączące lewy i prawy brzeg rzeki. Szczegółowe informacje, dotyczące Linii Turystycznych, zostaną umieszczone na stronie ZTM pod koniec kwietnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza