Nie zostawiaj DZIECKA w SAMOCHODZIE w UPAŁ. Ratownik radzi, jak o nim NIE ZAPOMNIEĆ [FILM]

2014-06-11 13:10

Zostawienie dziecka w samochodzie w upał jest równoznaczne z pozostawieniem go w nagrzanym piekarniku. W takich warunkach nie ma szans na przeżycie. Co robić, żeby nigdy nie zapomnieć o zabraniu ze sobą dziecka z samochodu?

Podróż z dzieckiem
Autor: thinkstockphotos.com Wybierając się w podróż z dzieckiem, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu samochodu. Zatankuj bak, sprawdź, czy masz apteczkę i pamiętaj o foteliku dla dziecka!

Upał, szybko wyskakujesz do sklepu, dziecko zasnęło w foteliku, więc nie chcesz go budzić i zostawiasz na chwilę w samochodzie. W środku jest kolejka, chwilowe zakupy wydłużają się do kwadransa. Decydując się na pozostawienie dziecka w aucie w upał, skazujesz je na pewną śmierć.

Czytaj także: Jak ratować dziecko pozostawione w SAMOCHODZIE w UPAŁ?

Nagrzany samochód to pułapka bez wyjścia. Spędzenie 15 minut w takim pojeździe stanowi zagrożenie życia. W temperaturze 40 stopni Celsjusza narządy wewnętrzne przestają działać, przy wzroście temperatury o kolejny stopień dziecko umiera. Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Zostaw z tyłu torebkę

Jadąc gdzieś z dzieckiem, zawsze zostawiaj na tylnym siedzeniu samochodu torebkę lub telefon. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie zapomnisz zabrać malucha z auta.

- Dobrym sposobem byłoby także skorzystanie z klipsu, który byłby przypięty do spodni i do nosidełka dziecka - mówi ratownik medyczny Marcin Borkowski. - Kiedy wychodzimy z samochodu, coś nas ciągnie za spodnie i przypominamy sobie o co chodzi - tłumaczy.

x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza