Palcem po mapie do dalekich krain

2020-07-01 15:37 Materiał sponsorowany

Jak lato, to wakacje, a jak wakacje to… podróże! Temat wyjątkowo wdzięczny i chętnie eksploatowany zarówno przez autorów książek, jak i twórców gier. Rozpocznij swoją podróż jeszcze przed wyruszeniem w drogę!

rebel X3
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Gry z motywem podróży
  2. Najpierw pakowanie
  3. Atrakcje i zabytki 
  4. Nieodkryte tereny

Gry z motywem podróży

Niezależnie, czy w tym roku planujesz podróż życia, czy też szczytem Twoich możliwości jest wyprawa na plac zabaw – z odpowiednimi planszówkami Ty i Twoje dzieci możecie poczuć klimat przygotowań do wycieczki i odkryć zupełnie nowe miejsca. A to wszystko bez wychodzenia z domu!

Najpierw pakowanie

Przed wyruszeniem w drogę należy… spakować walizki! Każdy kto kiedykolwiek źle wyliczył liczbę niezbędnych rzeczy (albo próbował zmieścić wszystko w bagażu podręcznym) wie, że czasem jest to wyzwanie godne najtęższych umysłów tego świata. Układanie kolejnych elementów przypomina tetrisa. A gdy wreszcie uda nam się dopiąć oporny zamek… znajdujemy na łóżku zapomnianą suszarkę, książkę lub pluszowego misia, który koniecznie musi się znaleźć w środku!

To właśnie przygotowania do wyjazdu były inspiracją dla powstania Get Packing – gry logicznej, która doskonale ćwiczy naszą wyobraźnię przestrzenną. W każdej rundzie losowany jest zestaw przedmiotów, które musimy zmieścić w naszej walizce. Oczywiście wszystko jest wybrane na styk, co oznacza, że możliwy jest tylko jeden prawidłowy układ. Naszym zadaniem jest odkryć go, zanim zrobią to pozostali. Oprócz trybu rywalizacji, możliwa jest również zabawa solo, w której po prostu poszukujemy rozwiązań kolejnych łamigłówek.

Get Packing, Rebel
Autor: materiały prasowe Link: Get Packing

Atrakcje i zabytki 

Podczas gdy niektórzy najlepiej odpoczywają na plaży, wiele z nas znajduje radość w zwiedzaniu miast, odkrywaniu zaułków i podziwianiu perełek architektury. To właśnie takimi podróżami inspirowane są mini odsłony popularnej serii Wsiąść do Pociągu. Nowy Jork i Londyn to gry, w których uczestnicy realizują karty biletów poprzez podróżowanie odpowiednio czerwonymi autobusami i żółtymi taksówkami – symbolami tychże miast. Podczas zabawy nie tylko poznajemy ich topografię, ale również mamy okazję odkryć najważniejsze zabytki, których odwiedzenie zapewni nam dodatkowe punkty na koniec gry.

Rozgrywki we Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork i Londyn są krótsze i bardziej dynamiczne niż w przypadku zwykłych odsłon serii. Ponadto gry są zamknięte w mniejszych pudełkach, więc w razie potrzeby możemy zabrać je ze sobą!

Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork i Londyn
Autor: materiały prasowe

Nieodkryte tereny

Poszukując gier z motywem podróży, nie sposób nie wspomnieć o Zakazanej Wyspie oraz Zakazanej Pustyni. Te przygodowe zabawy nie tylko przywodzą na myśl filmy o Indiana Jonesie i z pewnością zachwycą każdego małego odkrywcę; to również bardzo wartościowe gry kooperacyjne, czyli takie, które uczą dzieci efektywnej współpracy i skutecznego podziału zadań w grupie.

Zakazana Wyspa
Autor: materiały prasowe Link: Zakazana Wyspa

Schemat działania obu tytułów jest podobny: poruszając się po modularnej planszy musimy zebrać określone elementy, a następnie dotrzeć do jednego miejsca i uciec. Każdy z graczy ma swoją specyficzną zdolność, którą należy jak najlepiej wykorzystać, zwłaszcza że wygrać możemy tylko wszyscy razem (albo wspólnie przegramy). W tym przypadku walczymy z mechanizmem gry, który odpowiada za upływ czasu i utrudnianie nam działań.

Zakazana pustynia, Rebel
Autor: materiały prasowe Link: Zakazana pustynia
 Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera
Autor: materiały prasowe Link: Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera