Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: do którego parku rozrywki wybrać się z dzieckiem?

2021-06-17 14:08

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce znajdują się praktycznie w każdym województwie. Jedne są większe, drugie mniejsze, ale wszystkie z nich mają wspólny cel - zapewnienie nieogarniczonej zabawy i niesamowitych wspomnień. Sprawdź, do którego parku rozrywki wybrać się razem z dzieckiem w twoim województwie!

park rozrywki
Autor: Getty images Parki rozrywki w twojej okolicy

Spis treści

  1. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. małopolskie
  2. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. wielkopolskie
  3. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. śląskie
  4. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie
  5. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. mazowieckie
Eska Summer City Śląsk: JuraPark Krasiejów

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. małopolskie

Rabkoland w Rabce Zdrój

To jeden z największych parków rozrywki w województwie małopolskim. 16 ulic i 6 placów nieograniczonej zabawy dla dzieci i dorosłych! Oprócz typowych atrakcji dla dzieci, takich jak karuzele i kolejki górskie, spotkamy tutaj również teatr, muzea i wiele tematycznych wydarzeń. Nie sposób jest zwiedzić cały park w jeden dzień, więc dzieci często chcą tutaj wrócić ponownie.

Adres: Rynek, 34-700 Rabka-Zdrój

rabkoland
Autor: materiały prasowe

Energylandia w Zatorze

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując jeden bilet wstępu, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu.

Nie trzeba się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę dla ciebie, czy twoich dzieci. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko się chce!

Adres: al. 3 Maja 2 32-640 Zator

Energylandia
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Inwałd Park

Inwałd Park to kompleks turystyczny składający się z aż 5 parków rozrywki. Nauka poprzez zabawę zawsze była atrakcyjniejsza dla wszystkich dzieci. Inwałd Park składa się z Parku Miniatur, Dinolandii, Warownii, Mini Zoo Kucyk oraz Ogrodu Jana Pawła II. Niesamowite atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

Adres: Wadowicka 169, 34-120 Inwałd

inwałd park
Autor: materiały prasowe

Zatorland w Zatorze

Składa się z 5 tematycznych parków rozrywki dla całej rodziny. Są to m.in. Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii czy Owadów. Obejrzymy tutaj wiele gatunków zwierząt w makro rozmiarach. Dzieci poznają również ciekawostki na temat każdego z nich. Wodna podróż w towarzystwie mitologicznych bogów i herosów to niesamowite przeżycie dla najmłodszych.

Adres: Parkowa 7, 32-640 Zator

Zatorland 7
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. wielkopolskie

DeliPark

DeliPark to ciekawe miejsce na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Możecie odwiedzić tutaj różnego rodzaju parki edukacyjne np. Mini ZOO, Gigantyczne owady czy Prehistoryczne zwierzęta. Znajdziecie też kilka miejsc do wypoczynku tj. pole piknikowe oraz Cafe & Bar.

Adres: Poznańska 1, 62-052 Rosnówko

delipark
Autor: materiały prasowe
fajdapark
Autor: materiały prasowe
Rodzinka Park
Autor: materiały prasowe

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. śląskie

Śląskie wesołe miasteczko Legendia

Śląskie wesołe miasteczko to jeden z największych kompleksów turystycznych w województwie śląskim. W tym parku rozrywki możemy wsiąść na karuzelę Balerinę, przejechać się biedronkową kolejką, a nawet odwiedzić Dolinę Niedźwiedzia! Znajdziemy tu mnóstwo urządzeń dostosowanych dla dzieci w różnym wieku, zarówno tych starszych jak i młodszych.

Adres: plac Atrakcji 1, 41-500 Chorzów

Park Rozrywki Ogrodzieniec

W parku rozrywki znajdziesz atrakcje dla dzieci, które mogą zaskoczyć również rodziców. Spotkamy tutaj m.in. Dom legend i strachów, Tor saneczkowy oraz Park doświadczeń fizycznych. Dzieci nauczą się nowych praw fizyki oraz wyładują pokłady energii podczas zabawy.

Adres: Zamkowa 33, 42-440 Podzamcze

Atrakcje dla dzieci: Ogrodzieniec. Park Miniatur
Autor: Maciej Wnuk Most zwodzony

Dream Park Ochaby

Park rozrywki i edukacji Dream Park Ochaby to kompleks rozrywkowo-edukacyjny dla rodziców i dzieci w różnym wieku. Znajduje się tu niezliczona ilość atrakcji dla dzieci, których nie sposób jest zwiedzić w jeden dzień. Są to m.in. Dom do góry nogami, Oceanarium prehistoryczne, Park linowy, Kino 6D czy strzelnica. Wszystkie zabawy są bezpieczne nawet dla najmłodszych gości.

Adres: Hodowlana 2, 43-430 Ochaby Wielkie

dreamparkochaby
Autor: materiały prasowe
Bałtów Jura Park
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Bałtów Jura Park
sabatkrajanko
Autor: materiały prasowe

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie

Ocean Park Władysławowo

Mimo że najsłynniejsze parki rozrywki znajdują się głównie na południu Polski, w województwie pomorskim również znajdziemy kilka ciekawych miejsc na aktywny wypoczynek z dzieckiem. Jak sama nazwa i lokalizacja wskazuje Ocean Park kręci się wokół tematyki morskiej. Znajdziemy tutaj escape room, wodospad czy wioskę rybacką. W ofercie przewidziane są również interaktywne show, ogniska dla grup oraz spacer z przewodnikiem.

Adres: Żwirowa 13, 84-120 Władysławowo

Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park

Rodzinnym Parku Rozrywki Łeba Park przeżyjemy mnóstwo niezapomnianych przygód. Ogrom atrakcji dla dzieci da najmłodszym niesamowite wspomnienia. Spotkamy tutaj m.in. Zamek strachu, kino 7D, pole do mini golfa, małpi gaj, mini ZOO i wiele innych. Park organizuje również wiele wydarzeń tematycznych szczególnie w sezonie letnim.

Adres: Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin

łebapark
Autor: materiały prasowe
Family Park Bydgoszcz
Autor: materiały prasowe

Mega Park Grudziądz

Główną atrakcją dla dzieci w Mega Parku jest Miasteczko westernowe, które było pierwszym elementem tego parku rozrywki założonego w 1997 r. Stopniowo dołączały do niego ZOO, Dinozaury, Lunapark oraz Kraina Bajek, które teraz cieszą się równie dużą popularnością wśród dzieci i rodziców.

Adres: Południowa, 86-300 Grudziądz

megapark
Autor: materiały prasowe
ceramilandia
Autor: materiały prasowe

Farma Iluzji

To nie tylko miejsce, które daje nam rozrywkę, ale też uczy. Dzieci poznają tutaj w praktyce różnego rodzaju prawa fizyki, o których prawdopodobnie słyszeli już w szkole. Wycieczka do tego typu parku rozrywki będzie frajdą zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Adres: Mościska 9, 08-455 Trojanów

farmailuzji
Autor: materiały prasowe

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. mazowieckie

Julinek

Park zlokalizowany na terenie dawnej Bazy Cyrkowej funkcjonuje Park Rozrywki w Julinku, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Na obszarze prawie 30h zlokalizowano szereg atrakcji dla dużych i małych. Do dyspozycji dzieci mają największy na Mazowszu park linowy, krainę dmuchańców, pole do mini golfa, ściankę wspinaczkową czy ekologiczny plac zabaw. W pełni sezonu gości codziennie zabawiają animatorzy.

W każdy weekend Duża Arena staje miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Artyści znani z telewizyjnych talent-show, cyrkowcy i aktorzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie.

Adres:

Julinek 1, 05-084 Leszno k/Warszawy

julinek kolejny
Autor: materiał archiwalny
julinek
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Park Rozrywki w Julinku zapewnia rozrywkę i dużym, i małym dzieciom.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza