PODRÓŻ Z DZIECKIEM: gdzie spać i jeść z dzieckiem?

2013-07-19 15:01

Wygodna kwatera i smaczne jedzenie to podstawa podróżowania z dziećmi. Sprawdzone adresy krążą pocztą pantoflową. Korzystaj z nich, wtedy podróżowanie z dzieckiem, będzie o wiele łatwiejsze. Cennym tropem mogą być też informacje z internetu. Już przy rezerwacji noclegu zapytaj o zniżki dla dzieci.

Spanie i jedzenie
Autor: Jupiterimages

Spis treści

  1. Podróżowanie z dziećmi: zaplanuj posiłki
  2. Podróżowanie z dzieckiem: gdzie spać

Podróżowanie z dzieckiem powinno być dobrze zaplanowane, żeby nie było przykrych niespodzianek. Ważne też, by wybrać najlepszą ofertę dla siebie, pod względem ekonomicznym. Za niemowlęta zazwyczaj nie płaci się wcale. Przed wyjazdem na całodniową wycieczkę sprawdź, czy będziecie mieli gdzie zjeść obiad. Nie w każdym polskim miasteczku jest akceptowalny bar, a np. we Francji obiad w restauracji tylko między 12. a 14.

Podróżowanie z dziećmi: zaplanuj posiłki

Wcale nie musi być wyszukane: nawet największy niejadek powinien się skusić na własnoręcznie upieczoną na ognisku kiełbaskę. Wbrew obawom wielu rodziców już z bardzo małym dzieckiem można bezstresowo korzystać z barów i restauracji.

Żeby posiłek był udany, wybierz miejsce, gdzie:

  • jest czysto (jaka sala, takie zaplecze),
  • kelnerzy na widok małego klienta uśmiechają się (zapewne bez problemu podgrzeją niemowlakowi słoiczek albo przyniosą dodatkowe nakrycie starszemu dziecku),
  • nie pali się papierosów,
  • przy stołach nie jest kompletnie pusto (większa szansa, że karmią dobrze, a potrawy będą świeże).

>>Przeczytaj również, jak zorganizować przedszkolakowi wolny czas w wakacje>>

Wysokie krzesełka albo ogródek z placem zabaw są oczywiście dodatkowym atutem, ale tak naprawdę najważniejsze są obsługa i jedzenie. Jeśli nie potrafisz "na oko" ocenić jakości kuchni, wybieraj potrawy, które trudno zepsuć (np. ziemniaki z wody i pieczeń bez sosu). Jeżeli dziecko nie będzie w stanie zjeść całej porcji, poproś o połowę. Coraz częściej restauracje proponują też specjalne menu dziecięce.

Podróżowanie z dzieckiem: gdzie spać

Wybierając imprezę w biurze turystycznym, zwróć uwagę na rekomendacje zawarte w katalogu. Wiele biur ma w ofercie hotele rodzinne (idealne na podróżowanie z dziećmi) - ze specjalnie zaprojektowanymi pokojami, placami zabaw, a nawet programami animacyjnymi dla dzieci (również po polsku). Rezerwując miejsce w pensjonacie albo kwaterze prywatnej, dokładnie wypytaj o warunki panujące na miejscu.Bardzo ważne jest zaciszne położenie, najlepiej w rozległym ogrodzie. Zapytaj, czy na posesji jest plac zabaw albo przynajmniej wydzielona przestrzeń do zabawy, jak wygląda pokój; im większy, tym wygodniejszy. Zmorą rodziców dzieci do lat trzech są strome schody na piętro i różnice poziomów w pokojach.Ważny jest dostęp do aneksu kuchennego i pralki. Idealnym miejscem są gospodarstwa agroturystyczne. Ich największym atutem jest rodzinna atmosfera. Gospodarze zazwyczaj chętnie spełniają różne życzenia gości. Dodatkową atrakcją jest możliwość pomagania w gospodarstwie (dla dzieci z miasta to nieraz pierwsza okazja, żeby zobaczyć krowę albo świnię).

miesięcznik "Podróże"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza