Przewodnik Pascal "Polska z dzieckiem". Najciekawsze miejsce do zobaczenia w Polsce

2017-02-08 14:13

Urlop z dzieckiem nie musi być koszmarem – może być fascynującą przygodą, którą będziecie wspominać jeszcze długo po powrocie. Przewodnik „Polska z dzieckiem” Pascala pomoże każdemu zorganizować fantastyczny wyjazd na weekend lub dłuższe wakacje, podczas których nikt nie będzie się nudził.

Przewodnik Pascal Polska z dzieckiem
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Plan podróży - przede wszystkim
  2. Co znajdziesz w przewodniu?
  3. Planowanie trasy z przewodnikiem
  4. Miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem - przewodnik Pascal poleca!
  5. W najnowszym numerze M jak mama, specjalnie dla Czytelniczek gazety, kod rabatowy na przewodnik Pascala "Polska z dzieckiem"! 
mjakama 3.2017
Autor: materiał archiwalny

Zastanawiasz się czy urlop z dzieckiem może być w ogóle udany? Tak, jeśli wszystko sobie dobrze zaplanujecie. Do każdej podróży trzeba się zawsze dobrze przygotować. Jeśli więc na samą myśl o podróży z dzieckiem dostajesz gęsiej skórki – koniecznie musisz zajrzeć do przewodnika Pascala. 

Plan podróży - przede wszystkim

Pierwszym krokiem do zaplanowania udanej podróży jest wybór miejsca - to najważniejsze, ale jednocześnie wcale nie takie łatwe! Szukając miejsca na wspólny wypad, warto kierować się opinią innych, a najlepiej posłuchać rad profesjonalistów. W przewodniku "Polska z dzieckiem" Pascala znajdziecie najciekawsze miejsca dla całej rodziny. O nudzie nie ma mowy! Znajdziesz tu praktyczne informacje dotyczące organizacji wyjazdu z dziećmi w każdym wieku.  

Co znajdziesz w przewodniu?

Przewodnik rozpoczyna się od poradnika, z którego dowiesz się co należy wziąć pod uwagę planując wakacje z dziećmi – jakie miejsca wybierać jadąc z przedszkolakiem, a jakie omijać, co zabrać koniecznie w podróż z niemowlakiem i co zrobić, żeby kilkulatek nie nudził się na wyjeździe. Znajdziemy tam również porady dotyczące bezpieczeństwa w podróży, tego, jakie akcesoria warto mieć ze sobą, aby zapobiec nudzie, a także co zrobić, kiedy nasze pociechy dopadnie choroba lokomocyjna. Poradnik pomoże zwłaszcza rodzicom, którzy wybierają się na urlop z dziećmi po raz pierwszy.

Planowanie trasy z przewodnikiem

Kiedy już wiemy, jak bezpiecznie i komfortowo podróżować z naszymi pociechami – musimy zaplanować trasę tak, aby wziąć pod uwagę różne potrzeby dzieci w różnym wieku, a także nas dorosłych. W tym pomoże nam kolejna część przewodnika, opisująca po kolei każdy z regionów Polski.

Miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem - przewodnik Pascal poleca!

Część przewodnikowa to 16 rozdziałów, z których każdy opisuje inny region – znajdziemy tu zarówno opisy miejsc letniego wypoczynku jak i duże miasta. Dowiemy się, gdzie znajdziemy rodzinne parki rozrywki, wioski wikingów, Indian i hobbitów, kowbojskie miasteczka, nowoczesne multimedialne muzea, parki linowe, aquaparki, ogrody zoologiczne i rezerwaty zwierząt, planetaria, parki dinozaurów, podziemne trasy turystyczne i setki innych atrakcji. Na początku każdego rozdziału mamy mapkę danego regionu i podpowiedzi, gdzie warto się wybrać. Następnie opisane są lokalne atrakcje – specjalnie wybrane pod kątem podróżowania z dziećmi. Przy każdym z krótkich opisów znajdziemy podpowiedź dotyczącą wieku dziecka. Wielki plac zabaw nie zainteresuje raczej dziesięciolatka, z kolei dwulatek podczas długiego zwiedzania podziemnych tras w Sandomierzu może się zwyczajnie zmęczyć… Wybranie atrakcji zgodnie z wiekiem dziecka zaoszczędzi nam wiele stresu i sprawi, że nasze pociechy chętnie wybiorą się z nami na kolejne wyprawy. Na końcu każdego z rozdziałów znajdziemy „Informacje praktyczne” – tu dowiemy się, gdzie najlepiej szukać noclegów i gdzie najlepiej pojechać na obiad. A kiedy już znajdziemy chwilę na odpoczynek w czasie podróży – warto coś poczytać. Po każdym z rozdziałów znajdziecie legendę związaną z danym regionem. Dzieci bardzo chętnie posłuchają bajki o miejscowości, w której właśnie się znajdują. Na uwagę zasługuje również szata graficzna przewodnika – żywe kolory, dziecięce ilustracje, duża ilość zdjęć i przejrzysta forma sprawiają, że z przewodnika bardzo przyjemnie się korzysta. Podsumowując – „Polska z dzieckiem” to fantastyczna ściąga dla podróżujących rodziców, kawał solidnej wiedzy w pigułce, dzięki któremu nasze rodzinne wjazdy będą fantastyczną przygodą.

Polska z dzieckiem Opracowanie zbiorowePremiera: 2016-05-18Wydawnictwo Pascal

W najnowszym numerze M jak mama, specjalnie dla Czytelniczek gazety, kod rabatowy na przewodnik Pascala "Polska z dzieckiem"! 

Jak zaplanować udany urlop z dzieckiem i przeżyć? Z przewodnikiem „Polska z dzieckiem” to proste! Twoje dzieci będą się świetnie bawiły, a ty będziesz planował kolejne wspólne wycieczki!• Setki atrakcji dla dzieci w różnym wieku• Miejsca, w których nie można się nudzić• Najlepsze parki rozrywki, nowoczesne multimedialne muzea, parki linowe, aquaparki, ogrody zoologiczne i rezerwaty zwierząt, planetaria, parki dinozaurów, podziemne trasy turystyczne i setki innych atrakcji• Ciekawe imprezy 

Jak zdobyć przewodnik? Zobacz regulamin