Rabka-Zdrój: 8 atrakcji turystycznych, które warto tu zobaczyć

2016-12-08 11:59

Rabka-Zdrój to miejsce wprost wymarzone na wycieczkę - pełno tu atrakcji dla dzieci. Wymienić można: Rabkoland czy Muzeum Orderu Uśmiechu. Sprawdź pozostałe propozycje atrakcji dla dzieci w Rabce-Zdrój. Wybraliśmy te najlepsze! 

Atrakcje dla dzieci Rabka-Zdrój
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Rabkoland
  2. Centrum św. Mikołaja
  3. Park Zdrojowy
  4. Pracowania Ceramiki Adama Kościelniaka
  5. Dom Rekordów i Osobliwości
  6. MOK
  7. Muzeum Orderu Uśmiechu
  8. Wieża widokowa na Polczakówce
Rabkoland
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Rabkoland

Niewątpliwie najsłynniejszą atrakcją dla dzieci w Rabce-Zdrój jest Rabkoland. Miejsce to uwielbiają wszystkie pociechy. Możemy tu znaleźć nie tylko wszelkiego rodzaju karuzele, ale też muzea, galerie, teatry, a nawet cyrk! Wszystko zostało stworzone z myślą o świetnej rozrywce dla dzieci. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a najmłodsi zapamiętają wizytę w Rabkolandzie na długi czas.

Adres: Rynek, 34-700 Rabka-Zdrój

Fot. Rabkoland

Centrum św. Mikołaja

Rabka-Zdrój nazywana jest Miastem Dzieci Świata. Mało kto wie, ze znajduje się tu jedyny w Polsce Pomnik św. Mikołaja! Wokół niego utworzono również podobizny dzieci, które symbolizują opiekę świętego nad najmłodszymi. Tuż obok rzeźby mieści się Centrum św. Mikołaja, które prowadzi działalność charytatywną. Wolontariusze zajmują się pomocą ubogim rodzinom, dofinansowaniem pobytów dzieci w sanatorium, a także spełnianiem marzeń najmłodszych. Znajdziemy tutaj również biuro i pocztę św. Mikołaja, gdzie dzieci mogą zostawić swój osobisty list.

Adres: ul. Zakopiańska, 34-700 Rabka-Zdrój

Park Zdrojowy

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić w tym mieście jest Park Zdrojowy, który nie tak dawno przeszedł kompleksową rewitalizację. Podzielono go wtedy na dwie części. Jedna z nich to miejsce typowo wypoczynkowe, gdzie znajdują się liczne ogrody, place zabaw i kawiarnie. Druga natomiast to strefa spacerowa. Spotkamy tam proste alejki pośród wysokich drzew i krzewów. W tym miejscu znaleźć możemy również korty tenisowe, siłownie na powietrzu oraz boiska do siatkówki plażowej, które będą świetną atrakcją dla dzieci w Rabce-Zdrój.

Na obrzeżach parku znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężnia Solankowa. W pierwszym budynku możemy spróbować wód leczniczych, a także wstąpić do kawiarni lub cukierni. Miejsce to czynne jest przez cały rok. Tężnia Solankowa to ogólnodostępne inhalatorium na wolnym powietrzu. Szczególnie zalecane dla alergików oraz osób zmagających się ze stanami zapalnymi układu oddechowego. Niestety z powodu konserwacji dysz i zapobieganiu zamarznięcia tężnia nieczynna jest zimą.

Adres Parku Zdrojowego: Czarna Aleja, 34-700 Rabka-ZdrójAdres Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej: Aleja Jordana, 34-700 Rabka-Zdrój

Pracowania Ceramiki Adama Kościelniaka

Prace manualne wspomagają rozwój dziecka. Warto więc odwiedzić również Pracownie Ceramiki Adama Kościelniaka. Miejsce to jest pełne atrakcji dla dzieci. Artysta-ceramik opowie pociechom o historii garncarstwa, a potem zaprosi je do wykonania własnych prac. Nic tak nie cieszy najmłodszych jak osobiście wykonany garnek czy kubek.

Adres: ul. Podhalańska 9, 34-700 Rabka-Zdrój

Dom Rekordów i Osobliwości

Na terenie Rabkolandu znajduje się również Dom Rekordów i Osobliwości. W muzeum tym działa towarzystwo zajmujące się kontrolą niecodziennych rekordów. Stopniowo zbierano wszystkie rekordowo dziwne przedmioty, aż utworzyła się z nich pokaźna ekspozycja. Znajdują się tam m.in.: najmniejszy rower świata, najmniejszy telefon świata, filiżanka na 26 tys. szklanek herbaty, czy rzeźby wykonane każda z jednej zapałki. Będzie to na pewno jedna z ciekawszych i edukacyjnych atrakcji dla dzieci w Rabce-Zdrój.

Adres: ul. Podhalańska 2, 34-700 Rabka-Zdrój

MOK

Miejski Ośrodek Kultury to miejsce, w którym znajdziecie wiele atrakcji dla dzieci w Rabce-Zdrój. Odbywają się tam liczne zajęcia muzyczne, teatralne oraz taneczne. Oferta MOK jest skierowana do każdej grupy wiekowej, zarówno dla amatorów jak i dzieci uzdolnionych artystycznie. Żadna pociecha nie będzie się tu nudzić.

Adres: ul. Chopina 17, 34-700 Rabka-Zdrój

Muzeum Orderu Uśmiechu

Muzeum Orderu Uśmiechu powstało w 1996 r. i wiele razy zmieniało swoją lokalizację. Ówcześnie znajduje się w drewnianym budynku na terenie Rabkolandu. W środku mieści się scena, na której przedstawiona jest ceremonia dekoracyjna wraz z 7 postaciami naturalnych rozmiarów. Na ścianach widnieją wnioski dzieci, listy i pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu. Odwiedziny w takim muzeum i odbiór własnego orderu będzie niesamowitą atrakcją dla dzieci w Rabce-Zdrój. Miejsce to czynne jest od maja do października w godzinach otwarcia Rabkolandu.

Adres: ul. Podhalańska 2, 34-700 Rabka-Zdrój

Wieża widokowa na Polczakówce

Będąc tak blisko gór nie sposób jest nie wybrać się na szlak. Dla dzieci oczywiście może być to spory wysiłek, więc warto pamiętać o zaopatrzeniu i odpowiednim tempie wycieczki. Trzy kilometry od centrum Rabki-Zdrój znajduje się wzniesienie Królewska Góra. W 2011 roku stanęła tam wieża widokowa na Polczakówce. Jest to miejsce ogólnodostępne. Dotrzeć tam można niebieskim szlakiem turystyki pieszej. Gdy wejdziemy na sam szczyt wieży będziemy mogli podziwiać panoramy górskie - Gorców, Beskidu Wyspowego, Babiej Góry oraz Tatr.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza