UBEZPIECZENIA narciarskie: na co zwrócić uwagę [OPINIA EKSPERTA]

2014-01-23 13:05

Wyjeżdżając na narty, szczególnie z dziećmi, nie możemy zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia. Oferta fim ubezpieczeniowych jest bardzo bogata, ale zanim podpiszemy polisę, warto się dokładnie przyjąć warunkom umowy i zasadom wypłacania odszkodowania.

ubezpieczenie narciarskie
Autor: _photos.com

Zanim wyjedziemy na narty, koniecznie powinniśmy wykupić ubezpieczenie. Tak naprawdę możemy skorzystać z ubezpieczenia ogólnego (uniwersalnego) albo specjalnego dla narciarzy. W przypadku ubezpieczenie ogólnego, warto dokładnie przyjrzeć się warunkom: przede wszystkim czy obejmuje i na jakich zasadach zdarzenie powstałe w wyniku jazdy na nartach.

Assistance i koszty ratownictwa

Koszty transportu czy udzielenie pomocy, w przypadku narciarstwa, mogą być naprawdę wysokie. Mogą sięgać rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu euro. Szczególnie wysokie ponosimy w przypadku, gdy wypadek ma miejsce poza wyznaczonymi trasami zjazdowymi. O szczegółach ubezpieczenia na nartach opowiada Marcin Broda z "Dziennika Ubezpieczeniowego".

TVN24 Biznes i Świat/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza