WAKACJE 2013: jak wybrać hotel na rodzinne wakacje?

2013-04-11 14:43

Wybór hotelu to najważniejszy element planowania rodzinnych wakacji. Jaki powinien być idealny hotel dla rodzin z dziećmi? Komfortowy, bezpieczny, z dziecięcym menu, placem zabaw i odpowiednim wyposażeniem pokoju. Doradzamy na co zwrócić wybierając hotel, aby cieszyć się udanym urlopem ze swoimi dziećmi.

Dobry hotel dla dzieci
Autor: materiały prasowe|Jak być rodzicem ucznia Regency Plaza Aquapark, Egipt

Spis treści

  1. Wakacje z dzieckiem – cechy dobrego hotelu
  2. Wakacje w dobrym hotelu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wakacje z dzieckiem – cechy dobrego hotelu
Wyodrębniliśmy 5 cech dobrego hotelu, które mówią o jego jakości.
Wyposażenie pokoju – wyposażenie pokoju jest bardzo ważne, to tu najczęściej przewijasz swoje dziecko, usypiasz, przebierasz, karmisz. Przewijak, specjalne łóżeczko i dodatkowy kocyk to tak naprawdę podstawowe wyposażenie. Na pewno przyda się jeszcze nawilżacz powietrza, podgrzewacz do butelki, plastikowe sztućce, czajnik, specjalna wanna dla dzieci, a dla raczkującego malucha ochrona na kanty mebli. Dla was – rodziców potrzebna jest suszarka, stojak na walizki, liczne półki na ubrania, buty i rzeczy dziecka.
Menu – hotelowa restauracja powinna zadbać o specjalne wyżywienie dzieci, w wersji mini, ale nie tylko... W ofercie dobrego hotelu są zarówno, sztandarowe przysmaki, jak i specjalne posiłki dopasowane do wieku dziecka, a więc pełnowartościowe zupki, desery owocowe, produkty mleczne. W restauracji hotelowej będą potrzebne wysokie krzesła do karmienia, przystosowane dla
dzieci stoliki oraz specjalne sztućce.
Dostęp do opieki medycznej - musisz wiedzieć gdzie szukać opieki lekarskiej, czy hotel posiada medyka dla dzieci na wyłączność oraz czy znajduje się wyposażona w najpotrzebniejsze dziecku leki apteczka.
Oferta zabaw dla dzieci – dla dzieci nie może zabraknąć placu zabaw, opieki animatorów, którzy ubarwią zabawę dzieci, a rodzicom zapewnią chwilę relaksu. Dobrze, żeby na plaży było specjalne miejsce dla dzieci - płytszy oraz mniejszy basen, a w jego obrębie przebieralnie, łazienki, wyposażone w mniejsze ręczniki.
Inne atrakcje - wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto zwrócić uwagę na wycieczki krajoznawcze, wyprawy do zoo, pokazy filmów i konkursy, które powinny być w pakiecie. Często organizacja imprez dla dzieci uzależniona jest od liczby zgłoszeń, dlatego warto zapisać się od razu na początku turnusu.
Wakacje w dobrym hotelu – na co jeszcze zwrócić uwagę?
Pamiętaj, że urlop to również czas dla was, dlatego zadbaj o to, by twoje dziecko miała ciekawie wypełniony czas, ale pamiętaj też o was - byście mogli cieszyć się chwilami tylko we dwoje. Jeśli chcemy mieć trochę czasu dla siebie, musimy znaleźć hotel, który będzie cieszył się dobrą opinią animatorów i zapewniał dzieciom opiekę. To dobry sposób na to, abyśmy my też mogli odpocząć i poczuć odrobinę beztroski.

Wakacyjne plany chodzą ci już po głowie, przymierzasz się do wykupienia wycieczki? Zanim to zrobisz dokładnie przeczytaj jak wyposażony jest hotel, do którego planujecie wyjechać. Dzięki naszym wskazówkom wybierzesz najlepszy hotel dla rodzin z małymi dziećmi.

Wakacje z dzieckiem – cechy dobrego hotelu

Wyodrębniliśmy 5 cech dobrego hotelu, które mówią o jego jakości.

  1. Wyposażenie pokoju – wyposażenie pokoju jest bardzo ważne, to tu najczęściej przewijasz swoje dziecko, usypiasz, przebierasz, karmisz. Przewijak, specjalne łóżeczko i dodatkowy kocyk to tak naprawdę podstawowe wyposażenie. Na pewno przyda się jeszcze nawilżacz powietrza, podgrzewacz do butelki, plastikowe sztućce, czajnik, specjalna wanna dla dzieci, a dla raczkującego malucha ochrona na kanty mebli. Dla was – rodziców potrzebna jest suszarka, stojak na walizki, liczne półki na ubrania, buty i rzeczy dziecka.
  2. Menu – hotelowa restauracja powinna zadbać o specjalne wyżywienie dzieci, w wersji mini, ale nie tylko... W ofercie dobrego hotelu są zarówno, sztandarowe przysmaki, jak i specjalne posiłki dopasowane do wieku dziecka, a więc pełnowartościowe zupki, desery owocowe, produkty mleczne. W restauracji hotelowej będą potrzebne wysokie krzesła do karmienia, przystosowane dladzieci stoliki oraz specjalne sztućce.
  3. Dostęp do opieki medycznej - musisz wiedzieć gdzie szukać opieki lekarskiej, czy hotel posiada medyka dla dzieci na wyłączność oraz czy znajduje się wyposażona w najpotrzebniejsze dziecku leki apteczka.
  4. Oferta zabaw dla dzieci – dla dzieci nie może zabraknąć placu zabaw, opieki animatorów, którzy ubarwią zabawę dzieci, a rodzicom zapewnią chwilę relaksu. Dobrze, żeby na plaży było specjalne miejsce dla dzieci - płytszy oraz mniejszy basen, a w jego obrębie przebieralnie, łazienki, wyposażone w mniejsze ręczniki.
  5. Inne atrakcje - wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto zwrócić uwagę na wycieczki krajoznawcze, wyprawy do zoo, pokazy filmów i konkursy, które powinny być w pakiecie. Często organizacja imprez dla dzieci uzależniona jest od liczby zgłoszeń, dlatego warto zapisać się od razu na początku turnusu.

Wakacje w dobrym hotelu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że urlop to również czas dla was, dlatego zadbaj o to, by twoje dziecko miała ciekawie wypełniony czas, ale pamiętaj też o was - byście mogli cieszyć się chwilami tylko we dwoje. Jeśli chcemy mieć trochę czasu dla siebie, musimy znaleźć hotel, który będzie cieszył się dobrą opinią animatorów i zapewniał dzieciom opiekę. To dobry sposób na to, abyśmy my też mogli odpocząć i poczuć odrobinę beztroski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza