Wakacje dzieckiem za granicą. Najpopularniejsze wyjazdy zagraniczne

2013-07-02 18:35

Wakacje z dzieckiem za granicą: sprawdź gdzie pojechać na wakacje z dziećmi, jakie są najlepsze kurorty za granicą. Część z nas zapewne odlicza już czas do swojego wakacyjnego wyjazdu z dziećmi, ale też są tacy, co decyzję o wyjeździe podejmą w ostatniej chwili. Dla niezdecydowanych rodzin mamy mały przegląd najpopularniejszych europejskich kurortów. Gdzie warto wyjechać z dziećmi?

wakacje
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Wakacje z dzieckiem za granicą: Chorwacja – Wyspa Krk
  2. Wakacje z dzieckiem za granicą: Włochy
  3. Wakacje z dzieckiem za granicą: Bułgaria
  4. Wakacje z dzieckiem za granicą: Hiszpania

Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem? W Polsce, czy za granicą? To najczęściej zadawane pytania podczas szukania ofert wakacyjnych wyjazdów. Szukając pomysłów na wakacje z dzieckiem za granicą, po pierwsze warto wziąć pod uwagę klimat i dojazd.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Chorwacja – Wyspa Krk

Wakacje z dzieckiem za granicą są coraz popularniejsze. Jeśli chodzi o Chorwację, to można mówić już o modzie na spędzanie tam wakacji z dzieckiem. Chorowacja to popularny i oblegany kierunek rodzinnych wyjazdów. Dlaczego tak często wybieramy ten kierunek na wakacje z dzieckiem? Przeważają względy ekonomiczne - wyjazd na wakcje z dzieckiem do Chorwacji łatwo zorganizować samodzielnie. Można dojechać samochodem, kwatery nie są bardzo drogie, a pogoda pewna. Do tego Chorwacja oferuje nam piękne morze z górskim krajobrazem i jedne z najczystszych plaż. Na wakacje z dzieckiem w Chorwacji polecamy:Stara Baska – miejscowość przyjazna małym dzieciom. Niezaludnione plaże, krystalicznie czysta woda i przyjemne otoczenie przyrody.Baska – miejscowość malownicza, pełna ciekawej architektury i niezapomnianych atrakcji. Plaże są tam najpiękniejsze w Europie, a stare miasto i promenada są idealne do spacerowania.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Włochy

Włochy to istny urodzaj kurortów i częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów z dzieckiem za granicę. Sycylia, Toskania, San Marino, Rimini i wiele innych. Jeśli jednak jedziemy na wypoczynek całą rodziną, warto poszukać mniej tłocznych, choć równie urokliwych miejsc na wakacje z dzieckiem. Warto dodać, że Włochy to kraj, w którym dzieci są bardzo mile widziane, dlatego wasze pociechy z pewnością będą się tam świetnie bawić. Na wakacje z dzieckiem we Włoszech polecamy:Gargano – południowo-wschodnia część Włoch. Niezwykle malowniczy region z dużą ilością plaż.Toskania – piękna kraina, czyste plaże z najładniejszym piaskiem i mnóstwo atrakcji – Aquaparki, zoo, parki linowe, trasy rowerowe.Caorle – miłe miasteczko, niezbyt głośne,  z uroczymi knajpkami. Jest dobrą bazą wypadową np. do Werony lub Wenecji.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Bułgaria

Bułgaria z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wakacje z dzieckiem w Bułgarii mogą być udane. Pogoda jest tam pewniejsza niż w Polsce, a ceny niewygórowane (niższe niż w Chorwacji). Bułgarskie kurorty są przystosowane na wakcje z dzieckiem, zapewniają wiele ciekawych atrakcji – także dla dzieci. Na wakacje z dzieckiem w Bułgarii polecamy:Złote Piaski – najbardziej znany kurort z wieloma hotelami i pięknymi plażami. To także raj dla dzieci – duże place zabaw i atrakcyjne parki wodne ( w tym Aquapolis – jeden z najnowocześniejszych i największych w Europie) zapewnią mnóstwo dobrej zabawy. Obzor – miejscowość mniej zatłoczona niż kurorty, ale przepiękna. Piękne plaże, ciepła i czysta woda, dużo knajpek, kameralny klimat to rzeczy, które mogą zachęcić do wyjazdu.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Hiszpania

Wakacje z dzieckiem za granicą: a może do Hiszanii? To niezwykle urozmaicony kraj, więc każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Przyjazny klimat, egzotyczna roślinność, wyśmienite jedzenie i mnóstwo ciekawej architektury mogą oczarować niejednego turystę. Wybierając się do Hiszpanii na wakacje z dziećmi, omijajmy typowe imprezowe kurorty np. Costa Brava czy Majorkę. Na wakacje z dzieckiem w Hiszpanii polecamy:Lloret de Mar – miejscowość turystyczna, ale przyjazna wypoczynkowi rodzinnemu. Duże plaże, atrakcje dla dzieci i bliska odległość od Barcelony pozwolą na niezapomniany wypoczynek.Minorka – wyspa, która może być najlepszą ucieczką od miejskiego zgiełku. Oferuje niezapomniane widoki, ciekawy kształt terenu i kameralne plaże.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza