Wakacje dzieckiem za granicą. Najpopularniejsze wyjazdy zagraniczne

2013-07-02 18:35

Wakacje z dzieckiem za granicą: sprawdź gdzie pojechać na wakacje z dziećmi, jakie są najlepsze kurorty za granicą. Część z nas zapewne odlicza już czas do swojego wakacyjnego wyjazdu z dziećmi, ale też są tacy, co decyzję o wyjeździe podejmą w ostatniej chwili. Dla niezdecydowanych rodzin mamy mały przegląd najpopularniejszych europejskich kurortów. Gdzie warto wyjechać z dziećmi?

wakacje
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Wakacje z dzieckiem za granicą: Chorwacja – Wyspa Krk
  2. Wakacje z dzieckiem za granicą: Włochy
  3. Wakacje z dzieckiem za granicą: Bułgaria
  4. Wakacje z dzieckiem za granicą: Hiszpania

Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem? W Polsce, czy za granicą? To najczęściej zadawane pytania podczas szukania ofert wakacyjnych wyjazdów. Szukając pomysłów na wakacje z dzieckiem za granicą, po pierwsze warto wziąć pod uwagę klimat i dojazd.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Chorwacja – Wyspa Krk

Wakacje z dzieckiem za granicą są coraz popularniejsze. Jeśli chodzi o Chorwację, to można mówić już o modzie na spędzanie tam wakacji z dzieckiem. Chorowacja to popularny i oblegany kierunek rodzinnych wyjazdów. Dlaczego tak często wybieramy ten kierunek na wakacje z dzieckiem? Przeważają względy ekonomiczne - wyjazd na wakcje z dzieckiem do Chorwacji łatwo zorganizować samodzielnie. Można dojechać samochodem, kwatery nie są bardzo drogie, a pogoda pewna. Do tego Chorwacja oferuje nam piękne morze z górskim krajobrazem i jedne z najczystszych plaż. Na wakacje z dzieckiem w Chorwacji polecamy:Stara Baska – miejscowość przyjazna małym dzieciom. Niezaludnione plaże, krystalicznie czysta woda i przyjemne otoczenie przyrody.Baska – miejscowość malownicza, pełna ciekawej architektury i niezapomnianych atrakcji. Plaże są tam najpiękniejsze w Europie, a stare miasto i promenada są idealne do spacerowania.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Włochy

Włochy to istny urodzaj kurortów i częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów z dzieckiem za granicę. Sycylia, Toskania, San Marino, Rimini i wiele innych. Jeśli jednak jedziemy na wypoczynek całą rodziną, warto poszukać mniej tłocznych, choć równie urokliwych miejsc na wakacje z dzieckiem. Warto dodać, że Włochy to kraj, w którym dzieci są bardzo mile widziane, dlatego wasze pociechy z pewnością będą się tam świetnie bawić. Na wakacje z dzieckiem we Włoszech polecamy:Gargano – południowo-wschodnia część Włoch. Niezwykle malowniczy region z dużą ilością plaż.Toskania – piękna kraina, czyste plaże z najładniejszym piaskiem i mnóstwo atrakcji – Aquaparki, zoo, parki linowe, trasy rowerowe.Caorle – miłe miasteczko, niezbyt głośne,  z uroczymi knajpkami. Jest dobrą bazą wypadową np. do Werony lub Wenecji.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Bułgaria

Bułgaria z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wakacje z dzieckiem w Bułgarii mogą być udane. Pogoda jest tam pewniejsza niż w Polsce, a ceny niewygórowane (niższe niż w Chorwacji). Bułgarskie kurorty są przystosowane na wakcje z dzieckiem, zapewniają wiele ciekawych atrakcji – także dla dzieci. Na wakacje z dzieckiem w Bułgarii polecamy:Złote Piaski – najbardziej znany kurort z wieloma hotelami i pięknymi plażami. To także raj dla dzieci – duże place zabaw i atrakcyjne parki wodne ( w tym Aquapolis – jeden z najnowocześniejszych i największych w Europie) zapewnią mnóstwo dobrej zabawy. Obzor – miejscowość mniej zatłoczona niż kurorty, ale przepiękna. Piękne plaże, ciepła i czysta woda, dużo knajpek, kameralny klimat to rzeczy, które mogą zachęcić do wyjazdu.

Wakacje z dzieckiem za granicą: Hiszpania

Wakacje z dzieckiem za granicą: a może do Hiszanii? To niezwykle urozmaicony kraj, więc każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Przyjazny klimat, egzotyczna roślinność, wyśmienite jedzenie i mnóstwo ciekawej architektury mogą oczarować niejednego turystę. Wybierając się do Hiszpanii na wakacje z dziećmi, omijajmy typowe imprezowe kurorty np. Costa Brava czy Majorkę. Na wakacje z dzieckiem w Hiszpanii polecamy:Lloret de Mar – miejscowość turystyczna, ale przyjazna wypoczynkowi rodzinnemu. Duże plaże, atrakcje dla dzieci i bliska odległość od Barcelony pozwolą na niezapomniany wypoczynek.Minorka – wyspa, która może być najlepszą ucieczką od miejskiego zgiełku. Oferuje niezapomniane widoki, ciekawy kształt terenu i kameralne plaże.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza