Czy wyjazdy na wakacje do babci są jeszcze popularne?

2013-06-07 15:21

Zastanawiasz się jak spędzić wakacje 2013 z dziećmi? Odwiedźcie rodzinę za miastem! Kto powiedział, że udane wakacje to tylko zagraniczny wyjazd albo atrakcyjny kurort z mnóstwem rozrywek? Dzieci równie fantastycznie potrafią spędzać czas, mając do dyspozycji jedynie swoją wyobraźnię, piekne otoczenie i dobre towarzystwo.

Spis treści

  1. Wakacje 2013 z dziećmi: oszczędniej
  2. Wakacje 2013 z dziećmi: bezpieczniej
  3. Wakacje 2013 z dziećmi: spędź je z rodziną

Wakacje 2013 czas zaplanować! Wiele dzieci ma dziadków i babcie, którzy mieszkają daleko od nich. W trakcie wakacji część rodziców w ramach wakacyjnego wyjazdu wyrusza odwiedzić swoje rodziny. Taki wyjazd może być bardziej udany niż jakikolwiek inny z wielu powodów. Przecież w przypadku dzieci, ilość wydanych pieniędzy wcale nie świadczy o jakości dziecięcej zabawy.

Wakacje 2013 z dziećmi: oszczędniej

Wyjazd na wakacje do babci jest z pewnością tańszy od wykupywania wycieczki lub wczasów. Po pierwsze, nie musimy się martwić o miejsce na nocleg. Poza tym babcie również z pewnością ugoszczą nas domowym jedzeniem, więc i ta kwestia nie powinna stanowić problemu. Na dodatek na takim wyjeździe nie jesteśmy ograniczeni terminami - u babci można spędzić nawet 2 miesiące wakacji!

Wakacje 2013 z dziećmi: bezpieczniej

Rodzinne miejscowości, szczególnie te małe są bezpieczniejsze od wielkich obcych kurortów. Znajome sąsiedztwo i bliskość rodziny zapewnią nam spokojny wypoczynek, a w potrzebie umożliwią dobrą opiekę nad naszym pociechami. Jeśli planujemy wysłanie dziecka na samodzielny wyjazd, pod tym względem wyjazd do babci jest najlepszy. Dziecko nie będzie tęsknić tak bardzo jak np. na koloniach, a my nie będziemy się martwić o to, jak sobie radzi.

Wakacje 2013 z dziećmi: spędź je z rodziną

Wyjazd do babci ma również ogromny atut dotyczący pielęgnowania rodzinnych więzi. Umożliwia dzieciom  kontakty rodzinne i uczy je szacunku i miłości do innych członków rodziny. Ma to ogromny wpływ na budowanie ich kształtującego się dopiero systemu wartości. Zazwyczaj każdy z nas po latach ma miłe wspomnienia dotyczące takich wakacyjnych wyjazdów do rodziny, więc jest to szansa, by również dzieciństwo naszych pociech było tak samo udane.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza